Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παίδες, τελείωσα απο prison break/breaking bad/homeland και κτλ είδους σειρές.Θα ήθελα κάτι σε τέτοιου τύπου δράσης για να με τραβάει να δω. Είδα και game of thrones αλλά δεν μου άρεσε καθόλου.. Ευχαριστώ :)

Το 24 σιγουρα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα χθες το "The sting"

http://www.imdb.com/title/tt0070735/

 

Παρα πολυ καλο.

Σε κραταει συνεχεια.

Πολυ εξυπνο.

 

Κατι αντιστοιχο υπαρχει?

Sleuth

http://www.imdb.com/title/tt0069281/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα εδώ και λίγες μέρες τα:

Mad Men

Wayward Pines

Penny dreadful

Mr Robot

Suits

Banshee

 

Ολα ειναι σε πάρα πολύ καλό επίπεδο το καθένα με τα δικά του ξεχωριστά ατού. Προτείνονται και οι 6.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wayward pines πολυ ενδιαφερον και εθιστικο! Δεν ξερω πως θα παει η σιερα αλλα μεχρι τωρα μου αρεσει πολυ!


prisoners, memento, nightcrawler, gone girl, mystic river, seven

Μemento = κορυφη . Αλλα κανεις πλακα το gone girl και το nightcrawler οχι απλα δεν ειναι καλα.... Δεν βλεποντε!!!!!!!!!!


Καλημέρα παίδες, τελείωσα απο prison break/breaking bad/homeland και κτλ είδους σειρές.Θα ήθελα κάτι σε τέτοιου τύπου δράσης για να με τραβάει να δω. Είδα και game of thrones αλλά δεν μου άρεσε καθόλου.. Ευχαριστώ :)

Δες white collar , wayward pines, suits(αυτο δραση δεν ειχει αλλα ειναι πολυ καλο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μemento = κορυφη . Αλλα κανεις πλακα το gone girl και το nightcrawler οχι απλα δεν ειναι καλα.... Δεν βλεποντε!!!!!!!!!!

 

Θα στο 'πω φιλικά.Μην ξαναδείς τανίες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα στο 'πω φιλικά.Μην ξαναδείς τανίες!

Τωρα σοβαρα σου αρεσε το gone girl και το nightcrawler? 

Για το  memento οπως και το seven που προταθηκαν μαζι συμφωνω 100% .

Kαι θα μου πεις να μην ξαναδω ταινιες επειδη λεω οτι αυτες οι δυο δεν ειναι καλες? Τοσο πολυ σου αρεσαν? και δεν σε ειρωνευομαι απλα απο περιεργια...

 

patrickdrd Εσυ που κανεις και like συμφωνεις μαζι του??? Θα μας τρελανετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα σοβαρα σου αρεσε το gone girl και το nightcrawler? 

Για το  memento οπως και το seven που προταθηκαν μαζι συμφωνω 100% .

Kαι θα μου πεις να μην ξαναδω ταινιες επειδη λεω οτι αυτες οι δυο δεν ειναι καλες? Τοσο πολυ σου αρεσαν? και δεν σε ειρωνευομαι απλα απο περιεργια...

 

patrickdrd Εσυ που κανεις και like συμφωνεις μαζι του??? Θα μας τρελανετε?

 

Το gone girl οντως ειναι τρελα υπερτιμημενη ταινια με απειρες τρυπες και μαλακια τελος.Το nightcrawler εμενα μου αρεσε αρκετα.Πολυ πρωτοτυπη ταινια με ωραιο σεναριο ο πρωταγωνιστης ηταν αψογος και ολη την ωρα υπηρχε ενα dark mood αναλογο του ψυχασθενη πρωταγωνιστη.Το gone girl αξιζει ενα 6αρακι και το nightcrawler ανετα ενα 8.5.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rurouni kenshin.Ειναι τριλογια εχω δει τα 2 μεχρι στιγμης και πρεπει να πω οτι ειναι πολυ καλα.Ειναι μεταφορα απο ενα παλιο anime,σε οποιον αρεσουν ταινιες δρασης ας τις κοιταξει.(Ιαπωνια 1800+,πολεμικες τεχνες και γενικα samurai φαση.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aλλη μια πολυ καλη σειρα ειναι το house of cards. Δεν ειναι δρασης αλλα σε κραταει και ειναι πολυ ενδιαφερουσα.

Person of interest απο τις καλυτερες για εμενα επισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gone girl οντως ειναι τρελα υπερτιμημενη ταινια με απειρες τρυπες και μαλακια τελος.Το nightcrawler εμενα μου αρεσε αρκετα.Πολυ πρωτοτυπη ταινια με ωραιο σεναριο ο πρωταγωνιστης ηταν αψογος και ολη την ωρα υπηρχε ενα dark mood αναλογο του ψυχασθενη πρωταγωνιστη.Το gone girl αξιζει ενα 6αρακι και το nightcrawler ανετα ενα 8.5.

Ναι οκ καταλαβαινω τι λες αλλα εγω βαρεθηκα να σου πω την αληθεια στο nightcrawler....

γιατι; μ αρεσε ναι, πραζ; :P

Προφανως και δεν πειραζει απλα πιστευα οτι κατα αντικειμενικη αποψη τουλαχιστον το gone girl θα θεωρουταν κακο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως και δεν πειραζει απλα πιστευα οτι κατα αντικειμενικη αποψη τουλαχιστον το gone girl θα θεωρουταν κακο...

ειχε ενταση ρυθμο, σασπενς, πανω κατω παιζοταν η μπαλα σλεω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@masma

Επειδή μάλλον περίμενες από το gone girl να έχει και δράση,γι' αυτό ίσως δεν σου άρεσε.

Όμως,μια ταινία μυστηρίου κυρίως και έπειτα θρίλερ,έτσι πρέπει να είναι και πόσο μάλλον,όταν μιλάμε για ταινία του David Fincher,όπου μέχρι τώρα,σε καμία από τις ταινίες του δεν προδίδει το τέλος και σε κρατάει μέχρι το,πολύ δυνατό,φινάλε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...