Προς το περιεχόμενο

Η Dell ανακοίνωσε το πρώτο της multi-client monitor, P4317Q, στις 43 ίντσες


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχουν χαζεψει ολοι τελειως..καποτε με 19'' ειμασταν τελεια..μετα εγιναν 24'', μετα 27'' και τωρα βλεπω 43''! ρε ειστε καλα? ποσο χαζομαρα πια? αποχαυνομενα ολα σας

εσένα σου φαίνεται χαζομάρα αλλά εμένα απόλυτα λογικό για τη δουλειά που κάνω (χρηματοπιστωτικός τομέας). Και όχι, δεν είναι για να παρακολουθώ διαφορετικούς δείκτες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Απίθανη πρόταση από τη Dell.

Και για να εξηγηθώ, δεν είναι απίθανη για να βλέπω ταινίες. Δεν κάνει ούτως η άλλως γι αυτή τη χρήση.

Είναι πραγματικά βολική για αυτούς που ήδη χρησιμοποιούν πέραν της μίας οθόνης στη δουλειά τους.

 

Εγώ π.χ. τώρα χρησιμοποιώ 3 οθόνες στη δουλειά μου και στο παρελθόν 4 συνδεδεμένες σε δύο υπολογιστές.

 

Και αυτό γιατί η δουλειά μου απαιτούσε μεγάλη υπολογιστική ισχύ παράλληλα.

 

Π.χ. στο ένα pc τρέχω χιλιάδες οικονομετρικά μοντέλα και προσομοιώσεις σε real time με δεδομένα σε tick level τα οποία φθάνουν σε πραγματικό χρόνο (μιλάμε για εκατομμύρια data points καθημερινά). Στο άλλο pc τρέχει τερματικό bloomberg και στο 3ο κλασσικά email, visual studio, R, Excel κτλ.

 

Αυτή η οθόνη, όπως λέει και Dell στην πρώτη παράγραφο του άρθρου, απεθύνεται σε συγκεκριμένους επαγγελματίες που την χρειάζονται. Οπότε θεωρώ ανούσιο να λέμε αν είναι καλή ή όχι. Για αυτούς που την χρειάζονται, είναι μια χαρά!

 

Για αυτούς που δεν ξέρουν, έτσι κάπως είναι ένα trading floor στο οποίο θα χρειάζονται τέτοιες οθόνες:

 

 

nomura_trading_floor.jpg

 

trading-floor-slider-1.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον έχει δουλέψει έστω κ λίγο Bloomberg terminal με minimum 4 panels αυτή η οθόνη έναι λουκούμι. Και ναι τα μισά trading floors του πλανήτη χρησιμοποιούν Dell hardware . τα άλλα μισά lenovo.

Κ ναι θα ήθελα κ κάτι τέτοιο επίσης : http://essay1024-com.eu/research-paper-about-treadmill1.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε έξυπνε όλοι σαν και σένα είναι και παίζουν κανένα call τον ελεύθερο χρόνο τους και κάνουν λαικ στην φωτό της μπουμπούς του φουμπου!

δεν υπάρχουν προγραμματιστές,σχεδιαστές,μηχανικοί,ερευνητές τίποτα άλλο ? μηπως θεωρείς άχρηστα και τα windows? άντε βάλε εκεί κανένα dos και άραξε.

 

πωπω τωρα με αποστομωσες και εσυ και οι αλλοι οι πανεξυπνοι..κλασικος ελληνας που λεει οτι να ναι επειδη δεν μπορει να απαντησει σωστα..φερνεις ακυρο παραδειγμα για να πεις την παπαρια σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καντε και κανα review /αναφορα σε κανα επιπλο για να τα τοποθετουμε αυτα και ποσα αλλα  , με προσιτες τιμες πολυμορφικα και ανατομικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωπω τωρα με αποστομωσες και εσυ και οι αλλοι οι πανεξυπνοι..κλασικος ελληνας που λεει οτι να ναι επειδη δεν μπορει να απαντησει σωστα..φερνεις ακυρο παραδειγμα για να πεις την παπαρια σου

Την παραπανω εικονα ηθελα να ποσταρω αλλα με προλαβαν και μαλιστα με πολυ καλυτερα επιχειρηματα. Την ειδες; Και παλι ειναι βλακες και κλασικοι ελληνες ολοι; Ή πρεπει να βρεθεις και του λογου σου σε χωρο επαγγελματικο για να καταλαβεις οτι δεν ειναι για ολους αυτη η οθονη και δεν κανει για "gaming" οπως νομιζεις εσυ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από την απόσταση που φαίνεται να έχει ο τυπάς στην pic βολεύει αρκετά και είναι και μακριά μην σου πώ από τις 4 οθονούλες.

 

 

 

Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι στη φωτογραφια η οθονη δεν ειναι 43".

Μπορει να ειναι αλλο μοντελο, αυτη σαν 32" μου φαινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουν χαζεψει ολοι τελειως..καποτε με 19'' ειμασταν τελεια..μετα εγιναν 24'', μετα 27'' και τωρα βλεπω 43''! ρε ειστε καλα? ποσο χαζομαρα πια? αποχαυνομενα ολα σας

lol. To συγκεκριμένο μόνιτορ ειναι για προγραμματιστες και λοιπα επαγγελματα που η δουλεια τους απαιτει πολλαπλα μονιτορς.

 

Το σχολιο σου ηταν τελειως ακυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

πωπω τωρα με αποστομωσες και εσυ και οι αλλοι οι πανεξυπνοι..κλασικος ελληνας που λεει οτι να ναι επειδη δεν μπορει να απαντησει σωστα..φερνεις ακυρο παραδειγμα για να πεις την παπαρια σου

Κλασικός τύπος που αντί να παραδεχτεί το άκυρο σχόλιο, ζητάει και τα ρέστα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωπω τωρα με αποστομωσες και εσυ και οι αλλοι οι πανεξυπνοι..κλασικος ελληνας που λεει οτι να ναι επειδη δεν μπορει να απαντησει σωστα..φερνεις ακυρο παραδειγμα για να πεις την παπαρια σου

παπαριές λες εσύ  και εσύ είσαι ο κλασσικός έλληνας που κοροιδεύει κάτι που ούτε καν φαντάζεται για τι δουλειά προορίζεται αουγκ αουγκ....dos δεν έβαλες? νομίζω εκεί δεν έχουν internet άρα κακώς γύρνα στα dos εκεί δεν θα σε ενοχλεί καμία "υπερβολή" του σύγχρονου κόσμου αλλά ξέχασα ο ελληνάρας έχει το galaxy s 95 με 650 πυρήνες xeon και γραφικά που κάνουν και για bitcoin και κάθεται και κράζει κάτι που πραγματικά είναι χρήσιμο επειδή του φαίνεται μπούρδα και δεν εξυπηρετεί τις ανάγκες του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...