Προς το περιεχόμενο

Sony: Οι πωλήσεις του PS4 ξεπέρασαν τις 40 εκατομμύρια μονάδες


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσον αφορά το λολ ντάξει γελάνε και οι πέτρες. Τι σχέση έχει ένα moba, μπορεί να παίζει παιχνίδια όπως το Dark Souls 3, uncharted , witcher (και η λίστα δεν τελειώνει) ? Εκτός αυτού φαντάζομαι πως θα παίζει σε υπολογιστή των 100 ευρώ. Πόσο θα κολλάει και θα σπάει νεύρα.

μπα ουτε καν, ακομα και με παλιο δίσκο το μηχανάκι σπερνει. φυσικα εαν εσκαγε 300αρι μαζι με τα κομματια που του εχω δωσει, ναι θα επαιζε παιχνιδια, ιδικα το uncharted που λες. :lol: (καλω ή κακος δεν ειναι τρελος gamer, οποτε αυτο που εχει για κανα lol-hs του ειναι υπερ αρκετο)

(υπαρχουν και τα low settings για αυτον που δεν θελει να ξοδεψει μια περιουσια. οσο και να μην το πιστεύεις, το pc gaming ειναι πιο οικονομικο απο το console gaming, αμα τα βαλεις ολα κατω θα καταλαβεις. )

 

αρκετα με το offtopic? λεω να το συνεχίσουμε σε pm γιατι οι mods μας στραβοκοιτάνε

 

 

Ενώ εμείς με τα pc που κάνουν 3-4 φορέσ όσο το PS4 αλλά ακόμα δεν έχουμε δει visuals σε επίπεδα uncharted είμαστε οι έξυπνοι....

Tουλάχιστον παίζουμε σε καλύτερα fps κάτι είναι και αυτό.

το μονο που ζηλευω ειναι το uncharted 4, αλλα  μετα βλεπω πως ειναι ενα action game στα 30 fps και μου περναει ..

Επεξ/σία από hackerW32
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χχαχααχαχαχαχαχ πολύ καλό αυτό. Γέλασα πραγματικά.

 

 

 

Όσον αφορά το λολ ντάξει γελάνε και οι πέτρες. Τι σχέση έχει ένα moba, μπορεί να παίζει παιχνίδια όπως το Dark Souls 3, uncharted , witcher (και η λίστα δεν τελειώνει) ? Εκτός αυτού φαντάζομαι πως θα παίζει σε υπολογιστή των 100 ευρώ. Πόσο θα κολλάει και θα σπάει νεύρα.

Τι σου φάνηκε αστείο.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ εμείς με τα pc που κάνουν 3-4 φορέσ όσο το PS4 αλλά ακόμα δεν έχουμε δει visuals σε επίπεδα uncharted είμαστε οι έξυπνοι....

Tουλάχιστον παίζουμε σε καλύτερα fps κάτι είναι και αυτό.

The witcher 3, modded skyrim, μολις σου ειπα δυο Games που εχουν καλυτερα γραφικα απο το uncharted και το ενα ειναι 5ετιας. Καραμελα το εχετε κανει, σιγα τα γραφικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The witcher 3, modded skyrim, μολις σου ειπα δυο Games που εχουν καλυτερα γραφικα απο το uncharted και το ενα ειναι 5ετιας. Καραμελα το εχετε κανει, σιγα τα αυγα

Οκ.. Ο γιατρός είπε να μην διαφωνούμε μαζί σου.. Περήφανος κάτοχος pc και εγώ.. Κουκ Κλουξ Κλαν των Gamers κιετς..

 

Μερικές φωτός τραβηγμένες από εμένα..

 

Γιατί αρλουμπες πετάμε όλοι αν θέλουμε.. Όπως πχ το skyrim ή το GTA V για να σηκώσουν τα mods τι αξίας pc απαιτούν?

 

Γύρω στα 1000 ευρώ.. Πόσο κάνει το μηχάνημα που βγάζει τα γραφικά που ξανά λέω έκανα capture εγώ?

post-195653-0-47163000-1464389946_thumb.jpg

post-195653-0-28034700-1464389959_thumb.jpg

post-195653-0-03594600-1464389982_thumb.jpg

post-195653-0-66885900-1464390000_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ.. Ο γιατρός είπε να μην διαφωνούμε μαζί σου.. Περήφανος κάτοχος pc και εγώ.. Κουκ Κλουξ Κλαν των Gamers κιετς..

 

Μερικές φωτός τραβηγμένες από εμένα..

 

Γιατί αρλουμπες πετάμε όλοι αν θέλουμε.. Όπως πχ το skyrim ή το GTA V για να σηκώσουν τα mods τι αξίας pc απαιτούν?

 

Γύρω στα 1000 ευρώ.. Πόσο κάνει το μηχάνημα που βγάζει τα γραφικά που ξανά λέω έκανα capture εγώ?

ειπα εγω οτι ενα Pc που σηκωνει μονταρισμενα αυτα τα games ειναι φθηνο; Απλως ειπα πως τα γραφικα δεν ειναι και τοοοσο φοβερα για να το αναφερουν ολοι σε καθε post, υπαρχουν και καλυτερα (πχ τα παραπανω games Μονταρισμενα, για το οποια δεν βλεπω κανεναν να τρελαινεται και να το λεει παντου). Αορατους εχθρους βλεπετε καποιοι... Βρισκετε debate εκει που δεν υπαρχουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The witcher 3, modded skyrim, μολις σου ειπα δυο Games που εχουν καλυτερα γραφικα απο το uncharted και το ενα ειναι 5ετιας. Καραμελα το εχετε κανει, σιγα τα γραφικα.

Αμήν και βρέθηκε κάποιος που δεν παπαγαλιζει ότι το Uncharted είναι το καλύτερο franchise όλων των εποχων. Το uncharted 2 είναι μέχρι σημερα το μοναδικό single player παιχνίδι που άρχισα το campaign του και δεν το τερματισα επειδή το βαρεθηκα. Εχω τερματίσει αποτυχίες και clichεδιες με τελευταίο το assassins syndicate, αλλά εκείνο το UN δεν μπορουσα. Ενα third person shooter της σειρας, στο μεγαλύτερο μέρος του οποίου απλά πιστολιαζεις. Είχε φοβερά γραφικά παντως, ειδικά για ps3 που ήταν και απο τα πρώτα παιχνίδια που είχα παίξει στην κονσολα.

 

Αντίθετα προχθές που ξεκίνησα το Tomb Raider του 2013 εχω κολλήσει. Χτυπαει η Λάρα και πετάγομαι απο τον καναπέ επειδή πονάω και γω μαζί της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπα εγω οτι ενα Pc που σηκωνει μονταρισμενα αυτα τα games ειναι φθηνο; Απλως ειπα πως τα γραφικα δεν ειναι και τοοοσο φοβερα για να το αναφερουν ολοι σε καθε post, υπαρχουν και καλυτερα (πχ τα παραπανω games Μονταρισμενα, για το οποια δεν βλεπω κανεναν να τρελαινεται και να το λεει παντου). Αορατους εχθρους βλεπετε καποιοι... Βρισκετε debate εκει που δεν υπαρχουν

Ναι είναι ωραίο να βγάζει από έξω τον παράγοντα τιμή..

 

Και ή Ferrari αναμφίβολα είναι ανώτερη από το Hundai μου..

 

Δεν βλέπω αόρατους εχθρούς.. Κομπλεξικους βλέπω που με κάθε ευκαιρία μας υπενθυμίζουν πόσο ανώτερα είναι τα εργαλεία τους..

 

Έχω Gaming PC και PS4. Για τα κυβικά του στο θεμα του Uncharted τουλάχιστον το PS4 παίρνει σωβρακα..

 

Κρίμα που η Sony πάει να το καταστρέψει και αυτό αλλά αυτή είναι μία άλλη κουβέντα.

 

Αα και που σαι? Respect στο παλικάρι που αν και PCας παραδέχεται ότι το Uncharted είναι απαιχτο..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι ωραίο να βγάζει από έξω τον παράγοντα τιμή..

 

Και ή Ferrari αναμφίβολα είναι ανώτερη από το Hundai μου..

 

Δεν βλέπω αόρατους εχθρούς.. Κομπλεξικους βλέπω που με κάθε ευκαιρία μας υπενθυμίζουν πόσο ανώτερα είναι τα εργαλεία τους..

 

Έχω Gaming PC και PS4. Για τα κυβικά του στο θεμα του Uncharted τουλάχιστον το PS4 παίρνει σωβρακα..

 

Κρίμα που η Sony πάει να το καταστρέψει και αυτό αλλά αυτή είναι μία άλλη κουβέντα.

 

Αα και που σαι? Respect στο παλικάρι που αν και PCας παραδέχεται ότι το Uncharted είναι απαιχτο..

-το uncharted εχει καλυτερα γραφικα απο καθε pc game

-οχι, το the witcher 3 και το skyrim Μονταρισμενο εχουν καλυτερα

-εισαι κομπλεξικος Pcας, το ps4 ειναι φθηνοτερο και ολο λες ποσο ανωτερο ειναι το εργαλειο σου

 

 

Ωραια λογικη φιλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-το uncharted εχει καλυτερα γραφικα απο καθε pc game

-οχι, το the witcher 3 και το skyrim Μονταρισμενο εχουν καλυτερα

-εισαι κομπλεξικος Pcας, το ps4 ειναι φθηνοτερο και ολο λες ποσο ανωτερο ειναι το εργαλειο σου

 

 

Ωραια λογικη φιλε

Τα χεις κάνει σούπα (πάλι δεν βάζεις τον παράγοντα ΚΟΣΤΟΣ που έχω τονίσει. Στα 350 ευρώ ΝΑΙ το Uncharted έχει καλύτερα γραφικά από ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ PC Game) αλλά τέλος πάντων..

 

Καλή όρεξη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.....


The witcher 3, modded skyrim, μολις σου ειπα δυο Games που εχουν καλυτερα γραφικα απο το uncharted και το ενα ειναι 5ετιας. Καραμελα το εχετε κανει, σιγα τα γραφικα.

giphy.gif

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The witcher 3, modded skyrim, μολις σου ειπα δυο Games που εχουν καλυτερα γραφικα απο το uncharted και το ενα ειναι 5ετιας. Καραμελα το εχετε κανει, σιγα τα γραφικα.

 

Όχι, δεν έχουν καλύτερα γραφικά από το Uncharted 4. Το Skyrim όσα mods και να του βάλεις, βγάζει DX9-ίλα, ενώ το Witcher 3 έφαγε μπόλικο downgrade σε σχέση με αυτό που έδειξαν στην Ε3. Δυστυχώς high-end visuals στο PC δεν υπάρχουν πλέον, τα γραφικά πάνε σύμφωνα με τις κονσόλες αφού ότι παίζουμε είναι console port πλέον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουω ολα αυτα που λετε για τα pc και μου ερχεται εμετος. Γιατι;

 

- θελω αλλο ενα δωματιο για pc. Τη κονσολα την εχω σε μια γωνιτσα στο σαλονι.
- παω και αγοραζω παιχνιδαρες (!!!) με 5-10€ για το ps3 (ω ναι, και αυτο στην ιδια γωνισα το εχω) που απο gameplay ειναι ετη ανωτερα απο πολλα pc αλλα και ps4 games
- σας σκεφτομαι με το ποντικι στο χερι και γελαω πονηρα κρατωντας το dual shock 3.
- γελαω πιο πολυ, αλλα και θυμαμαι τα εφηβικα μου χρονια πριν 10 χρονια, που παλευα να κατεβασω το cr@ck του crysis ωστε να καταφερω μα δω τα αποστευτα γραφικα που ειχα "πληρωσει" αγοραζοντας τη 7800 gt. (Μολις μου εφυγε το γελιο και ενα δακρυ εσταξε, αφου ηταν τα πλεον πεταμενα λεφτα.) Δεν επαιξα ποτε ολο το crysis και ο αδερφος μου αγορασε ps3. Οταν μετακομησα με τη τοτε γκομενα μου, χαρησα το pc γιατι επιανε χωρο αδικα στο σαλονι (μαζι με τη 7800gt) και παρακαλουσα τον αδερφο μου να μου δανεισει το ps3 να παιξω silent hill, gran turismo

 

Θα μπορουσα να τραβηξω πολυ τη λιστα αλλα ηδη ειμαι off topic.

 

Οποτε θα πω πως αρχικα και εγω σπαστηκα με το ps4,5 ή το ps4 neo οπως θελετε πειτε το ομως αν το σκεφτεις λογικα δεν σε υποχρεωσε κανεις να το παρεις.

 

Τα games τα κανει το gameplay και πχι τα γραφικα τα οποια ειναι καλοδεχουμενα αλλα οχι απαραιτητα ωστε να ευχαρηστηθεις.

 

Μπραβο στη sony για την επιτυχια του ps4 το οποιο λογω των πωλησεων (αφου προφανως το κοστος ολης της κονσολας ειναι ενα ποσοστο μιας καλης gpu) φαινεται το εχουν παρει και παρα πολλοι pcκηδες και το γλεντανε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπα εγω οτι ενα Pc που σηκωνει μονταρισμενα αυτα τα games ειναι φθηνο; Απλως ειπα πως τα γραφικα δεν ειναι και τοοοσο φοβερα για να το αναφερουν ολοι σε καθε post, υπαρχουν και καλυτερα (πχ τα παραπανω games Μονταρισμενα, για το οποια δεν βλεπω κανεναν να τρελαινεται και να το λεει παντου). Αορατους εχθρους βλεπετε καποιοι... Βρισκετε debate εκει που δεν υπαρχουν

Τα γραφικά είναι απίστευτα για ένα μηχάνημα 350 ευρώ.Βάλε τα modded textures σε μια 960 και η κάρτα θα γονατίσει και πάλι δεν θα έχεις τα ίδια visuals.

Επίσης αν χρειάζετια να μπαίνει στη μέση ο κάθε moder μπάς και δούμε αξιόλογα γραφικά για να δικαιολογίσουμε gpu αξίας 300+ ευρώ δεν το θεωρώ κατόρθομα.Όσο για το Witcher 3 καλύτερα μην πω κάτι γιατί έφαγα τέτοια απογοήτευση που....

Δεν έχει κάνει κανείς καραμέλα κάτι.Δεν έχω κάν κονσόλα και νομίζω το ξέρεις απο μερικά threads όπως και ξέρεις πάνω κάτω το pc μου.Δεν έχω λόγο να πω κάτι που δεν πιστεύω.Βλέπω μερικα παιχνίδια στο PS4 που έχουν κάνει τρομερή δουλειά και θα το πω δεν μπορώ να κλείσω τα μάτια και pc master κλπ κλπ.

Διαφορά στα γραφικά δύσκολα βλέπω ακόμα και με gpu που κάνει όσο το ps4.Μόνο σε fps.Δεν φταίει το hardware προφανός , ξέρουμε όλοι ποιός φταίει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο και να κραζεις το ps4 σαν μελος της pc master race φυλης (στην οποια ανηκει και το pc μου), οι πωλησεις του μηχανηματος αυτες καθεαυτες σε διαψευδουν αμεσα. Πρεπει να εισαι τυφλωμενος για μην διαπιστωσεις οτι η sony πετυχε με αυτο και οχι αδικα. Απολαμβανω τα 60fps games στο pc αλλα αναγνωριζω ποσο καλη δουλεια εχει γινει στο ps4 και για αυτο το αγορασα, παιχνιδια σαν το uncharted ειναι κοσμηματα και τα 30fps του δεν θα σε εμποδιζουν στο ελαχιστο να το απολαυσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...