Προς το περιεχόμενο

Sony: Οι πωλήσεις του PS4 ξεπέρασαν τις 40 εκατομμύρια μονάδες


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειπα εγω οτι ενα Pc που σηκωνει μονταρισμενα αυτα τα games ειναι φθηνο; Απλως ειπα πως τα γραφικα δεν ειναι και τοοοσο φοβερα για να το αναφερουν ολοι σε καθε post, υπαρχουν και καλυτερα (πχ τα παραπανω games Μονταρισμενα, για το οποια δεν βλεπω κανεναν να τρελαινεται και να το λεει παντου). Αορατους εχθρους βλεπετε καποιοι... Βρισκετε debate εκει που δεν υπαρχουν

 

Κάνεις λάθος, τα γραφικά είναι τοοοοοοοοοσο φοβερά όσο λένε όλοι, και ειδκά αν σκεφτείς ότι το ps4 είναι φθηνό σε σχέση με ένα καλό PC.

 

Edit: Και αυτό με τα 30 και τα 60 fps έχει καταντήσει αστείο. Δλδ το uncharted επειδή είναι 30 fps δεν βλέπεται ε? Χάλια χάλια ουυυυ άχρηστο παιχνίδι, και αυτά τα γραφικά βρε παιδί μου, κάντε τα σε σχήμα lego και βάλτε 60 fps να γίνει το παιχνίδι σούπερ ντούπερ μάστερ ρέις κιέτς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ενταξει μου βγηκαν λιγο πιο επιθετικα απο οτι ηθελα τα προηγουμενα μου ποστ οποτε ζηταω συγνώμη.

 

Αλλα η κατασταση φιλε μου με μερικα ατομα που εχουν pc, εδω και σε αλλα φορα, δεν παιζεται.

 

Υπαρχουν ποστς εδω μεσα που χρηστες ακριβων PCs συμπεριφερονται υποτιμητικα απεναντι σε χρηστες φθηνων pcs.

 

Ατακες του τύπου "εσυ μην μιλας για το ταδε παιχνιδι με το μπρικι των 500 ευρω που εχεις, ασε να μιλησω ΕΓΩ που εχω μπρικι 1500 ευρω" θα βρεις αμα ψαξεις.

 

Ενας μεγαλος λογος που το PS4 πουλησε τοσο πολυ ειναι γιατι εξαλειφει αυτο το θεμα. Βαζεις το δισκακι και παιζεις το ιδιο ακριβως παιχνιδι που παιζει και ο διπλανος σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ενας μεγαλος λογος που το PS4 πουλησε τοσο πολυ ειναι γιατι εξαλειφει αυτο το θεμα. Βαζεις το δισκακι και παιζεις το ιδιο ακριβως παιχνιδι που παιζει και ο διπλανος σου.

φιλε μου εχεις απολυτο δικιο αυτο που λες για αυτους που εχουν pc.αλλα θα διαφωνήσω μαζι σου οταν λες "οτι βαζεις δισκακι και παιζεις ακριβως το ιδιο παινχιδι που παιζει και ο διπλανος σου" ξερεις υπαρχει και μια κοντρα εναντιον κονσολων xbox1vs ps4 δεν παιζουν τα ιδια.ο σημαντικοτερος λογος που πουλησε το ps4 παραπανω ειναι λογου του hardware ολοι το ξερουν αυτο.ειμαι φαν του xbox εγω μονο και μονο επιδης εχει πιο καλο ui απο του ps4.και ας να μην μιλησουμε για pc και 4κ που υποτιθετε οτι αυτο θα εξυπηρετουσαν η τωρινες κονσολες ειναι πολυ πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου εχεις απολυτο δικιο αυτο που λες για αυτους που εχουν pc.αλλα θα διαφωνήσω μαζι σου οταν λες "οτι βαζεις δισκακι και παιζεις ακριβως το ιδιο παινχιδι που παιζει και ο διπλανος σου" ξερεις υπαρχει και μια κοντρα εναντιον κονσολων xbox1vs ps4 δεν παιζουν τα ιδια.ο σημαντικοτερος λογος που πουλησε το ps4 παραπανω ειναι λογου του hardware ολοι το ξερουν αυτο.ειμαι φαν του xbox εγω μονο και μονο επιδης εχει πιο καλο ui απο του ps4.και ας να μην μιλησουμε για pc και 4κ που υποτιθετε οτι αυτο θα εξυπηρετουσαν η τωρινες κονσολες ειναι πολυ πισω.

Ισχυει αυτο που γραφεις φιλε μου, αλλα μιλας για 2 διαφορετικες πλατφορμες (κονσολες) που στοιχιζουν περιπου τα ιδια. Εσυ σαν κατοχος XBOX εχεις την ιδια ακριβως εμπειρια οταν αγοραζεις ενα παιχνιδι με εναν αλλο κατοχο XBOX. Το ιδιο ισχυει με το PS4.

 

Τωρα δυστυχως η ευτυχως συγκρισεις του ιδιου παιχνιδιου μεταξυ των 2 κονσολων υπαρχουν. Και ενας απο τους λογους που το PS4 ειναι τοσο μπροστα σε πωλησεις απο το XBOX ειναι επειδη στα ιδια χρηματα προσφερει καλυτερη εμπειρια. Ο αλλος σημαντικος λογος ειναι τα exclusives.

 

Βεβαία και το XBOX εχει διαμαντια, απλα αρκετοι μπορουν να αντεξουν οικονομικα μονο μια κονσολα, η τα exclusives του xbox να μην τους ενδιαφερουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουω ολα αυτα που λετε για τα pc και μου ερχεται εμετος. Γιατι;

 

- θελω αλλο ενα δωματιο για pc. Τη κονσολα την εχω σε μια γωνιτσα στο σαλονι.

- παω και αγοραζω παιχνιδαρες (!!!) με 5-10€ για το ps3 (ω ναι, και αυτο στην ιδια γωνισα το εχω) που απο gameplay ειναι ετη ανωτερα απο πολλα pc αλλα και ps4 games

- σας σκεφτομαι με το ποντικι στο χερι και γελαω πονηρα κρατωντας το dual shock 3.

- γελαω πιο πολυ, αλλα και θυμαμαι τα εφηβικα μου χρονια πριν 10 χρονια, που παλευα να κατεβασω το cr@ck του crysis ωστε να καταφερω μα δω τα αποστευτα γραφικα που ειχα "πληρωσει" αγοραζοντας τη 7800 gt. (Μολις μου εφυγε το γελιο και ενα δακρυ εσταξε, αφου ηταν τα πλεον πεταμενα λεφτα.) Δεν επαιξα ποτε ολο το crysis και ο αδερφος μου αγορασε ps3. Οταν μετακομησα με τη τοτε γκομενα μου, χαρησα το pc γιατι επιανε χωρο αδικα στο σαλονι (μαζι με τη 7800gt) και παρακαλουσα τον αδερφο μου να μου δανεισει το ps3 να παιξω silent hill, gran turismo

 

 

Μπορείς να το βάλεις και αυτό σε μια γωνία.

 

Δεν μπορείς να βρεις φθηνά καλά παιχνίδια για PC? Προχθές με 4€ αγόρασα 8.

 

Γιατί ακριβώς γελάς πονηρά?

 

Αν το αγοράσεις δεν θέλει crack. Το υπόλοιπο το μόνο που λέει είναι πως δεν σου άρεσε ένα παιχνίδι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επιχηρημα μου ειναι πως δινεις χρηματα για 2 ps4 για μια οκ, τελεια, καρτα γραφικων που ομως σε τρωει το optimisation ακομα και σε original τιτλο. Αν και επιμενω πως το 80% του pc gaming ειναι με σπασμενα.

 

Τι games πηρες με 4€; Γιατι για ps3 εχει πρωτοκλασσατα.

 

Γελαω γιατι δεν θα στραμπουληξω τα δαχτυλα μου για να παιξω. Και επειδη θα εχω και δονηση. Και επειδη θα ειμαι αραχτος σε 46αρα στο σαλονι και οχι σε 20αρα στη καλυτερη... Που ειπες σε μια γωνιτσα; Μηπως θα ειναι και 17αρα; Μηπως θα καθομαι και σε σκαμπω;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σε εμποδίζει να βάλεις στον υπολογιστή όποιο χειριστήριο σε βολεύει?

Όπως και το να τον συνδέσεις σε ότι μεγέθους τηλεόραση θες? Και να κάτσεις να παίξεις από όπου θες?

Ακόμα δεν καταλαβαίνω το γέλιο!

 

Τελευταία πήρα αυτά:

https://www.humblebundle.com/deep-silver-bundle-2

 

Λίγο πιο παλιά αυτή τη φορά αλλά και πάλι όταν μιλάμε για τιμές στο PC είναι σχεδόν πάντα χαμηλότερα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Digital. Εγω γραφω για retail. Ναι υπαρχει διαφορα.
Αλλα 20 λεπτα να κανω setup το μοχλο... Και φυσικα να βρω drivers, οι σκανδαλες να μη δουλευουν, να κειπουν λειτουργιες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Digital. Εγω γραφω για retail. Ναι υπαρχει διαφορα.

Αλλα 20 λεπτα να κανω setup το μοχλο... Και φυσικα να βρω drivers, οι σκανδαλες να μη δουλευουν, να κειπουν λειτουργιες...

 

20 λεπτα;;; το emulation μεσω προγραμματος για να βλεπει οτι χειριστήριο βαζω για του xbox 360 πανω απο 2 λεπτα για καθε νεο game που βαζω δεν παιρνει. οχι απλα για setup..

 

drivers; ακομα με windows xp εισαι?

 

τα υπολοιπα απλα ασχολιαστα.. βρισκετε μερικοι να λετε αρνητικά πραγματα για τα pc που δεν ισχύουν.

 

το digital vs retail ειναι αλλη ιστορια, και τα δυο εχουν θετικα και αρνητικά, προσωπικά προτιμώ το ποιο φτηνό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Digital. Εγω γραφω για retail. Ναι υπαρχει διαφορα.

Αλλα 20 λεπτα να κανω setup το μοχλο... Και φυσικα να βρω drivers, οι σκανδαλες να μη δουλευουν, να κειπουν λειτουργιες...

Δεν βλέπω κάποια διαφορά στα απλά παιχνίδια ανάμεσα σε digital και retail.

Ακόμα και έτσι όμως πάλι πιο φθηνά είναι στην πλειονότητα τους στον υπολογιστή.

 

Μόνο 20 λεπτά! Βάλε 1-2 ώρες! Τι να λεμε τώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Digital. Εγω γραφω για retail. Ναι υπαρχει διαφορα.

Αλλα 20 λεπτα να κανω setup το μοχλο... Και φυσικα να βρω drivers, οι σκανδαλες να μη δουλευουν, να κειπουν λειτουργιες...

Και εσύ το έχεις πάει στο άλλο άκρο τώρα..

 

Μέχρι προχθες έπαιζα Uncharted στο PS4. Τώρα παίζω Doom σε PC. Πριν το Uncharted 4 ξανατελειωσα τα προηγούμενα σε PS3. Και τα 3 μηχανηματα στην ίδια οθόνη τα παίζω με χειριστήριο. Και στα 3 το setup εγινε σε 5 λεπτά.

 

Γίνεται να φχαριστιομαστε ότι έχουμε ο καθένας χωρίς να ψάχνουμε ευκαιρία να την πούμε στον διπλανό μας που έχει κάτι διαφορετικό?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εσύ το έχεις πάει στο άλλο άκρο τώρα..

Μέχρι προχθες έπαιζα Uncharted στο PS4. Τώρα παίζω Doom σε PC. Πριν το Uncharted 4 ξανατελειωσα τα προηγούμενα σε PS3. Και τα 3 μηχανηματα στην ίδια οθόνη τα παίζω με χειριστήριο. Και στα 3 το setup εγινε σε 5 λεπτά.

Γίνεται να φχαριστιομαστε ότι έχουμε ο καθένας χωρίς να ψάχνουμε ευκαιρία να την πούμε στον διπλανό μας που έχει κάτι διαφορετικό?

Οκ μιας και παιζεις παντου, οσον αφορα το plug and play, που παιζει πιο ανετα-αμεσα και απροβληματιστα;

 

Εννοειται πως εδω συζηταμε δεν θα κανουμε και μονομαχια!! Καλο ειναι να εχουμε ολες τις αποψεις!!

 

Και ναι, εγω προσωπικα το τελευταιο μου pc ηταν με windows vista... Απο τοτε εχω mac και κονσολες, οποτε μαθαινω νεα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βρίσκω καμία διαφορά στην δυσκολία.

 

Οκ τον PC πρέπει να τον στησεις με λειτουργικό, drivers, κλπ αλλά από την στιγμή που το έχεις κάνει ένα κλικ είναι το παιχνίδι που θέλεις. Έβαλα να μου κατεβάσει στο steam το Doom και μετά από 24 ώρες (50 Gb είναι αυτά :) ) απλά έκανα ένα κλικ στο εικονίδιο και πατησα το on του joypad.

 

Αν το έπαιρνα ψηφιακά στο PS4 την ίδια ακριβώς διαδικασία θα έκανα. Αν το έπαιρνα σε κουτί δεν θα την έκανα αλλά τα 32 ευρώ που το βρίσκεις εύκολα ψηφιακό στο PSN ή στο Steam είναι μεγάλη διαφορά στην τιμή από τα 55-60 του retail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ρύθμισες τα Detail Settings;

Ναι έκανα το πολύ δύσκολο και advanced πράγμα να πάω να ενεργοποίησω υπότιτλους και να κάνω ένα τικ στο High στα graphics.. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...