Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιλογής κατάλληλης ψύκτρας/κατάλληλου ανεμιστήρα


Sheogorath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Vasilis 07 είπε

H Arctic Silver 5 λέει ?

Όχι φίλε.

Πρώτον και κύριον είναι ηλεκτρικά αγώγιμη και μπορεί από απροσεξία ή ατυχώς να σου κάνει ζημιά ,αν πέσει σε λάθος σημείο.Και δεύτερον ειναι και ξεπερασμένη.

Να φανταστώ σου έχει ξεμείνει καμία από παλιά?  :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τωρα που λετε για παστες και παρηγγειλα την ψευτοgamax απο πλαισιο ,εχω στο συρταρι απο παλια αυτη εδω https://www.skroutz.gr/s/7600213/CoolerMaster-HTK-002-2-63gr.html , να την βαλω, να αφησω την στοκ η να παρω καμια αλλη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, splanis είπε

τωρα που λετε για παστες και παρηγγειλα την ψευτοgamax απο πλαισιο ,εχω στο συρταρι απο παλια αυτη εδω https://www.skroutz.gr/s/7600213/CoolerMaster-HTK-002-2-63gr.html , να την βαλω, να αφησω την στοκ η να παρω καμια αλλη;

Πόσο παλιά? Αν είναι πάνω από 2 χρόνια πέτα τη.Δεν ειναι άχρηστη αλλά για τόσο μικρό σχετικά κόστος καλό είναι να βάλεις μια "φρέσκια" .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, mcrae13 είπε

Πόσο παλιά? Αν είναι πάνω από 2 χρόνια πέτα τη.Δεν ειναι άχρηστη αλλά για τόσο μικρό σχετικά κόστος καλό είναι να βάλεις μια "φρέσκια" .

βασικα δεν ξερω 1-2 χρονια;

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, splanis είπε

βασικα δεν ξερω 1-2 χρονια;

Τι να σου πώ,εγώ δεν θα την έβαζα γενικώς αυτή . Τη δουλειά σου θα την κάνεις πάντως αν δεν κυνηγάς το καλύτερο δυνατό ;) 

Επεξ/σία από mcrae13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, την επόμενη εβδομάδα θα με "περιμένει" και εμένα η Fazn Aero 120T στο πλαίσιο...προορίζεται για το σύστημα της υπογραφής...Δεν έχει γίνει κάποιο overclock (και προς το παρόν δεν θα γίνει) να προχωρήσω ή να περιμένω για Raijintek Themis αν ποτέ κάνω overclock;;;μόνο για θόρυβο ουσιαστικά με ενδιαφέρει και η παραγγελία έγινε μόνο και μόνο λόγω της χαμηλής τιμής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, skoulas είπε

Καλησπέρα, την επόμενη εβδομάδα θα με "περιμένει" και εμένα η Fazn Aero 120T στο πλαίσιο...προορίζεται για το σύστημα της υπογραφής...Δεν έχει γίνει κάποιο overclock (και προς το παρόν δεν θα γίνει) να προχωρήσω ή να περιμένω για Raijintek Themis αν ποτέ κάνω overclock;;;μόνο για θόρυβο ουσιαστικά με ενδιαφέρει και η παραγγελία έγινε μόνο και μόνο λόγω της χαμηλής τιμής...

Η aero 120t είναι ότι περίπου η hyper 212 evo, ποιος ο λόγος να πληρωσεις τα δίπλα λεφτά και να πάρεις ισάξια ψυκτρα?

Relative_perf.gif.25b54dbcb742548bb69232b9a230b1f4.gif

Επεξ/σία από leros2004
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, skoulas είπε

Καλησπέρα, την επόμενη εβδομάδα θα με "περιμένει" και εμένα η Fazn Aero 120T στο πλαίσιο...προορίζεται για το σύστημα της υπογραφής...Δεν έχει γίνει κάποιο overclock (και προς το παρόν δεν θα γίνει) να προχωρήσω ή να περιμένω για Raijintek Themis αν ποτέ κάνω overclock;;;μόνο για θόρυβο ουσιαστικά με ενδιαφέρει και η παραγγελία έγινε μόνο και μόνο λόγω της χαμηλής τιμής...

θα μπορουσες για το συστημα της υπογραφης να παρεις στα 25 ευρω την arctic freezer a32 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/11/2018 στις 11:31 ΜΜ, splanis είπε

ξερει κανεις πως πρεπει να ψαξω(σε χιλιοστα κλπ;;;) ή που μπορω να βρω, βιδες για ανεμιστηρες;

Πόσες θέλεις? 

Ήρθε και η ψυκτρα: 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, splanis είπε

Θέλω 6 σίγουρα. Θα πάω και γω σήμερα αύριο να την πάρω :P

Πρόσεξε στη τοποθέτηση..... μη το κάνεις πυρηνική φυσική.... 

χαλαρώνεις τις βίδες του back plate της μητρικής, κουμπώνεις τη ψύκτρα και αρχίζεις και σφίγγεις χιαστί τις βίδες του bakplate της μητρικής.

Αν κάνεις πάνω απο 20 λεπτά να την βάλεις θα υποστείς τις συνέπειες του φόρουμ... :P   

Επεξ/σία από leros2004
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Πρόσεξε στη τοποθέτηση..... μη το κάνεις πυρηνική φυσική.... 

χαλαρώνεις τις βίδες του back plate της μητρικής, κουμπώνεις τη ψύκτρα και αρχίζεις και σφίγγεις χιαστί τις βίδες του bakplate της μητρικής.

Αν κάνεις πάνω απο 20 λεπτά να την βάλεις θα υποστείς τις συνέπειες του φόρουμ... :P   

Η 200t μου χε βγάλει την Παναγία λογικά θα βγάλω την μητρική για να την βαλω

Μάντεψε. Δεν ξέρω καν ποιες βίδες του backplaate λες😂

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...