Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για UE48H6670SL


mariostamp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H Αληθεια ειναι οτι αυτος ο ''περιεργος'' παραλληλησμος οχι δεν με μονο καλυψε αλλα με μπερδεψε..... Αβυσσος το μυαλο του ανθρωπου...

 

Παντα μα παντα οτι συμβουλη εχω δωσει την εχω τεκμηριωσει. Οχι επειδη θελω να αποδειξω οτι λεω αληθεια, αλλα για να καταλαβει ο ενδιαφερομενος και ο ιδιος μονος του γιατι υπερεχει το ενα απο το αλλο. Ετσι εχει ολα τα κριτηρια για να αποφασισει.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω παντος καλυφθηκα  B)  B)


μαλών θα πάω στην https://www.skroutz.gr/s/4689792/Samsung-UE48H6500.html εχει παραπάνω το miracast  από την 6400 και είναι και σε καλή τιμή θα κοιτάξω για προσφορά σε μαγαζιά αν βρω καμιά καλή αλλιώς θα πάω από το σκρουτζ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντος καλυφθηκα  B)  B)

μαλών θα πάω στην https://www.skroutz.gr/s/4689792/Samsung-UE48H6500.html εχει παραπάνω το miracast  από την 6400 και είναι και σε καλή τιμή θα κοιτάξω για προσφορά σε μαγαζιά αν βρω καμιά καλή αλλιώς θα πάω από το σκρουτζ 

 

Παντως να ξερεις ειναι μοντελο 2014. Ηδη εχουν βγει μοντελα 2016! Πχ πολυ καλη προσφορά η 50J6200 στα 499€ με smart 2015 και πολυ καλο scaler. Δεν εχει 3D αλλα αυτο πλεον ολοι το σταματάνε σιγα σιγα. Ασε που 3D 50αρα δεν μπορω να πω οτι εντυπωσιάζει. Γενικως το 3D  στην TV ειναι αποτυχια. Σκεψου το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω καταλάβει αυτο με το 3D αλλα σκεφτόμουν οτι αφου κανω την αγορά να τα εχει ολα μεσα και ας δω δυο φορες που λεει ο λόγος σε 4K δεν παω γιατι θα αργήσουν να ερθουν αυτές οι αναλύσεις στην Ελλάδα και απο ταινίες για να κατεβάσεις τέτοια ανάλυση θες 40 gb τουλάχιστον !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρατα στο μυαλο σου οτι το 3d εχει σχεδον πεθανει. Οι μεγαλοι κατασκευαστες ηδη σταματησαν να το εχουν στα μοντελα τους, πχ samsung. Το 4κ εχει ηδη ερθει... Παιχνιδια pc, ps4,xbox1 συντομα. ultra hd bluray θα ρθουν και στην ελλαδα ειναι θεμα χρονου. Netflix, youtube torrent κτλ. Και κυριως μην ξεχνας τον upscaler που εχουν ολες οι ultra hd. Απλα για σοβαρο μοντελο θες τουλαχιστον χιλιαρκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να παω τοσο ψηλά η πρεπει να περιμένω τον Χειμονα η να βαλω δόσεις σε μαγαζί θα ξανα κανω μια αναζήτησή και θα σας στειλω τα αποτελέσματα ευχαριστω πολυ για της απαντήσεις σας :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν σου προτεινα να πας τοσο ψηλα, απλα προσπαθουμε να σε αποτρεψουμε, σε περιπτωση που θες να σαι future proof, απ το να παρειςμια entry level ultra hd γιατι θα δωσεις τσαμπα τα λεφτα σου. Μη ξεχνας οτι μια 50αρα ultra hd θελει αποσταση θεασης,ιδανικα, δυο μετρα το πολυ για να διακρινεις τη διαφορα του ultra hd υλικου. 20-30 εκατοστα αποκλιση δεν ειναι απογορευτικη αλλα πχ αν καθεσαι στα 3 μετρα θες τουλαχιστον 55αρα κ.ο.κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα στην παρέα.Είπα κι εγώ να ψάξω για τηλεόραση μιας και αυτή που έχω (40'') έκαψε panel και κοιτάω για 4Κ.Και έρχομαι λοιπόν και διαβάζω το τελευταίο σχόλιο του heavyrain και μου πέσανε τα μούτρα.Για 3 μέτρα θέλεις 55'' για να δεις τη διαφορά του 4Κ;;;;;;;;;;;;;;;!!!!!!!!!!!!!!!Την πάτησα....είμαι σε απόσταση 3-3,5 μέτρα.Να την ξεχάσω δηλαδή την 48άρα;;;;

Ας τα πάρουμε από την αρχή:

Ψάχνω για τηλεόραση 48-50'', χρήση απλή (digea,nova,αθλητικά,ταινίες από USB και kodi) , δε με ενδιαφέρει το 3D και αν είναι smart tv , PSA panel (ή αντίστοιχα) , όχι curved  και να μη ξεπεράσω τα 1500€.....

Κοιτάζω τις παρακάτω αλλά χωρίς να είμαι "κολλημένος" με τη samsung: Samsung UE49KS7000 Samsung UE48JS8500 Samsung UE48JU7000

Ποια η γνώμη σας;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα λεφτα σου πας ανετα σε 55αρα και εισαι κομπλε. Οι σειρες js/ks ειναι η τοπ σειρες της samsung αλλα να δωσεις 1500ευρω για 48αρα...κριμα. πηγαινε στην ju7000 σε 55αρα. Απ την αλλη αφου θες kodi μπορείς να πας σε sony android tv που θα το εχει ενσωματωμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα λεφτα σου πας ανετα σε 55αρα και εισαι κομπλε. Οι σειρες js/ks ειναι η τοπ σειρες της samsung αλλα να δωσεις 1500ευρω για 48αρα...κριμα. πηγαινε στην ju7000 σε 55αρα. Απ την αλλη αφου θες kodi μπορείς να πας σε sony android tv που θα το εχει ενσωματωμενο.

Ναι αλλά η 55αρα δε με παίρνει ΚΑΙ λόγω διαστάσεων...άσε που νομίζω ότι θα μου είναι πολύ κουραστική από αυτή την απόσταση.Με 48αρα δε θα δω διαφορά ποιότητας εικόνας λες;;;;!!!!Όσο για το kodi βάζω το laptop πάνω και είμαι κομπλέ....δε μου είναι κόπος.Και 55αρα με 1500 κομματάκι δύσκολο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 αρα ειναι μικρη για ultra hd υλικο στα 3 μετρα. πηγαινε σε καποιο μοντελο κατω του 1000αρικου τοτε η σε μια καλη fhd και κρατα τα λεφτα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...