Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για UE48H6670SL


mariostamp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα στην παρέα.Είπα κι εγώ να ψάξω για τηλεόραση μιας και αυτή που έχω (40'') έκαψε panel και κοιτάω για 4Κ.Και έρχομαι λοιπόν και διαβάζω το τελευταίο σχόλιο του heavyrain και μου πέσανε τα μούτρα.Για 3 μέτρα θέλεις 55'' για να δεις τη διαφορά του 4Κ;;;;;;;;;;;;;;;!!!!!!!!!!!!!!!Την πάτησα....είμαι σε απόσταση 3-3,5 μέτρα.Να την ξεχάσω δηλαδή την 48άρα;;;;

Ας τα πάρουμε από την αρχή:

Ψάχνω για τηλεόραση 48-50'', χρήση απλή (digea,nova,αθλητικά,ταινίες από USB και kodi) , δε με ενδιαφέρει το 3D και αν είναι smart tv , PSA panel (ή αντίστοιχα) , όχι curved  και να μη ξεπεράσω τα 1500€.....

Κοιτάζω τις παρακάτω αλλά χωρίς να είμαι "κολλημένος" με τη samsung: Samsung UE49KS7000 Samsung UE48JS8500 Samsung UE48JU7000

Ποια η γνώμη σας;;;;;

 

Την 50JU6800 στα 799€

 

Την προτεινω οχι επειδη ειναι 4Κ και θα την αξιοποιησεις. Αλλα επειδή υπερέχει σε χρώμα και φωτεινότητα λογω quantum dot dipsplay. Γενικα αυτες οι σειρες όντως βγαζουν πιο πολυ έκφραση στο χρωμα και ειναι πιο εντυπωσιακές.

 

Εχει συγχρονο hardware με ισχυρότερους scaler λογω 4Κ, νεοτερο hardware συνδεσιμοτητας (HDMI 2.0, USB 3.0) νεους codec Η265 HEVC και νεα πρωτοκολλά HDCP 2,2.

 

Ειναι στο μέγεθος που θες, πολυ πιο κατω στα λεφτα που διαθέτεις και ειναι μισο σκαλι πανω σε ποιοτητα απο τις προαναφερθησες. (οι οποιες ειναι και σε έλλειψη καθως εχουν εξαντληθει σχεδον παντου και δεν ξανα ερχονται) η 6800 υπαρχει ακομα οριακα. Προλαβαίνεις δεν προλαβαίνεις (Ηδη εχω παρει εγω 10 τεμ για ενα εργο και ηταν δυσκολα, τα μαζεψα απο 4 καταστήματα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...