Προς το περιεχόμενο

Μείωση τιμής για το Xbox One στα €299, εν όψει της slim έκδοσης


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν πουλαμε, κυριοι, δεν πουλαμε; δεν πειραζει, τουλαχιστον γνωριζετε τωρα ποιοι ειναι οι πραγματικοι πελατες σας. οι gamers. και οχι οι WWE/UFC/NFL θεατες.

 

 

αυτός ο χαρτογιακάς ο Mattrick....απορώ πως η MS του είχε δώσει αυτή την θέση....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη η κονσόλα είναι κατασκευαστικά πολυ καλυτερη από ο ps4 ... Δεν ανεβάζει θερμοκρασίες όσες μέρες και να δουλεύει σερί ... Σε αντιθεση με το ps4 ... Επίσης η λειτουργία της ειναι κατά 30% πιο αθόρυβη σε σχέση με το ps4 . Βασικός λόγος να αγοράσει κάποιος το Xbox έναντι του ps4 δεν ειναι ένας αλλα πόλλοι...

Αν είχε κάποιος 360 θα πάρει xb1 λόγο του backwards compatibility ...

Το controller ειναι 300% καλύτερο από του ps4 ... Οι αναλογικοί μοχλοί ειναι πολυ καλοι ποιοτικά και σε αίσθηση ... Ο σταυρός (πάνω κάτω δεξιά αριστερά) ειναι μηχανικός ... Όπως στα καλα razer πληκτρολογια ... Καμια σχέση με του ps4 ... Επίσης οι σκανδάλες ειναι οοοολα τα λεφτά ειδικά σε κατι fps που πυροβολείς και η κάθε σκανδάλη έχει ανεξάρτητη δονηση ξεχωριστή από το υπόλοιπο χειρηστηριο .

Άλλος ένας παράγοντας ειναι τα games ,with gold ... Τα οποια ειναι πολλά και καλα! Και όσο περνάει ο καιρός βλέπουμε καλύτερα παιχνίδια ... Χωρια από τις τρελες προσφορες που έχεις μέσα στο στορ.

Επίσης με το ea access έχεις 20 παιχνίδια περίπου με μονο 25€ τον χρόνο ...

Ναι υστερει λίγο στα γραφικά και σε ισχυη ... Αλλα κερδίζεις σε πολλά αλλα . Οποιος θέλει το καλύτερο σε θέμα γραφικών σε κονσόλα παίρνει το ps4 οποιος θέλει overall εμπειρία και Καλουε τίτλους σε χαμηλετ τιμές η και τσάμπα παίρνει Xbox .

Όλες οι γνώμες σεβαστές βέβαια!

 

κλασικά λόγια fanboy...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω ειμαι σε αναζητηση. Θελω ps4 αλλα ειχα xbox360. Δεν ειμαι ο καηλας που θα λιωσει στην κονσολα. Το θελω για να παιζω τα Need For Speed, GTA, Call of Duty και γενικα αν δω και κανενα αλλο να μου αρεσει. Μπορει να παιξω και κανενα online αν ειναι free (Δεν εχω παιξει ποτε μου online γιατι ειχα τσιπαρει το xbox)

Επισεις 400 ευρω μου φαινονται πολλα.

Σε ποιο λετε να προχωρησω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πουλαμε, κυριοι, δεν πουλαμε; δεν πειραζει, τουλαχιστον γνωριζετε τωρα ποιοι ειναι οι πραγματικοι πελατες σας. οι gamers. και οχι οι WWE/UFC/NFL θεατες.

 

 

Συμφωνω οτι κατι τετοιοι βλακες (οπως το βιντεο που ανεβασες) εκαναν κακο στο Xbox One. Αλλα θα σου πω μιας κι εχω και τις 3 κονσολες. Για μενα καλυτερο στο συνολο ειναι το Xbox One (εχει πολυ ωραια παιχνιδια που το ps4 τωρα αρχισε επιτελους να βγαλει. Μιας και χαζεψαν να βγαζουν ολο επανεκδοσεις) απλα το ps4 απο το store που βλεπω εχει παρα πολυ καλυτερες προσφορες. Αλλα τα παιχνιδια που δινει δωρο το ps4 για καποιον που εχει συνδρομη ειναι για τα κλαμματα σε σχεση με του Xbox One. Αρα με βαση ολα αυτα προτιμω ωραια games και ας μην ειναι τα περισσοτερα 1080 απο το να παιζω επανεκδοσεις. Εχει αρχισει και βγαζει και παιχνιδαρες το ps4 τωρα. Δεν αντιλεγω. Παντως κορυφαια ειναι το νεο Tomb Raider για το Xbox One που εχει κυκλοφορησει και το Uncharted 4 στο PS4. Τρομερα.

ΚΑΛΑ για το Wii U περα απο τα παιχνιδια που ηθελα που ειναι της ιδιας της Nintendo ολα τα αλλα ειναι για κλαμματα. Πιο χαλια store και απο το Mac AppStore.hahahhahaha.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω ειμαι σε αναζητηση. Θελω ps4 αλλα ειχα xbox360. Δεν ειμαι ο καηλας που θα λιωσει στην κονσολα. Το θελω για να παιζω τα Need For Speed, GTA, Call of Duty και γενικα αν δω και κανενα αλλο να μου αρεσει. Μπορει να παιξω και κανενα online αν ειναι free (Δεν εχω παιξει ποτε μου online γιατι ειχα τσιπαρει το xbox)

Επισεις 400 ευρω μου φαινονται πολλα.

Σε ποιο λετε να προχωρησω?

παρε pc

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω pc αλλα τρεχω μονο unix και επειδη το unix δεν εχει και ιδιαιτερες απαιτησεις ειμαι ακομα με τον q6600. Οποτε το pc δεν αποτελει λυση γιατι δεν εχω 2000 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει αν είναι τρελός κάποιος εν όψει ανακοινώσεων στην E3, να θέλει να αγοράσει κονσόλα. Θα ανακοινώσουν updates και η Microsoft και η Sony. Ούτε με 250 ευρώ δεν αξίζει τον κόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω pc αλλα τρεχω μονο unix και επειδη το unix δεν εχει και ιδιαιτερες απαιτησεις ειμαι ακομα με τον q6600. Οποτε το pc δεν αποτελει λυση γιατι δεν εχω 2000 ευρω.

καλα δεν σου ειπαμε να τρεξεις 4k games στα μαξιμουμ για να δωσεις 2000 ευρω. 

Βαλε windows και παρε μια vga μια χαρα θα παιξεις τα παιχνιδια που εγραψες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές οι μετρήσεις με τι εργαλεία έγιναν?

Πάντος οχι με την ειρωνεία που διακρίνω στην προταση σου ...

Με γνώμονα ότι η Microsoft ξόδεψε κατι παραπάνω από 100.000.000 (100 εκατομυρια δολάρια) σε έρευνα και ανάπτυξη πάνω στο συγκεκριμένο controller ... Αν τα πιάσεις και παίξεις και με τα 2 θα καταλάβεις ... Αν τώρα απλα έχεις δει το χειρηστιριο του Xbox απλα σε βιτρίνα τότε δεν θα καταλάβεις ποτε...

κλασικά λόγια fanboy...

Τα επιχειρήματα σου που είναι είπαμε ;; Γιατί κ εγώ μπορώ να πετάω έτσι αοριστολογίες...
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χειριστηριο του playstaytsiouon ανεκαθεν ηταν το χειροτερο οσον αφορα τη τοποθετηση των analogs.

Οποιος διαφωνει ας μας πει ποτε η sony εφτιαξε νεο χειριστηριο (καλουπι) για σωστη υποστηριξη τους.

Το d-pad του xbox παντα ηταν και θα ειναι χαλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη η κονσόλα είναι κατασκευαστικά πολυ καλυτερη από ο ps4 ... Δεν ανεβάζει θερμοκρασίες όσες μέρες και να δουλεύει σερί ... Σε αντιθεση με το ps4 ... Επίσης η λειτουργία της ειναι κατά 30% πιο αθόρυβη σε σχέση με το ps4 . Βασικός λόγος να αγοράσει κάποιος το Xbox έναντι του ps4 δεν ειναι ένας αλλα πόλλοι...

Αν είχε κάποιος 360 θα πάρει xb1 λόγο του backwards compatibility ...

Το controller ειναι 300% καλύτερο από του ps4 ... Οι αναλογικοί μοχλοί ειναι πολυ καλοι ποιοτικά και σε αίσθηση ... Ο σταυρός (πάνω κάτω δεξιά αριστερά) ειναι μηχανικός ... Όπως στα καλα razer πληκτρολογια ... Καμια σχέση με του ps4 ... Επίσης οι σκανδάλες ειναι οοοολα τα λεφτά ειδικά σε κατι fps που πυροβολείς και η κάθε σκανδάλη έχει ανεξάρτητη δονηση ξεχωριστή από το υπόλοιπο χειρηστηριο .

Άλλος ένας παράγοντας ειναι τα games ,with gold ... Τα οποια ειναι πολλά και καλα! Και όσο περνάει ο καιρός βλέπουμε καλύτερα παιχνίδια ... Χωρια από τις τρελες προσφορες που έχεις μέσα στο στορ.

Επίσης με το ea access έχεις 20 παιχνίδια περίπου με μονο 25€ τον χρόνο ...

Ναι υστερει λίγο στα γραφικά και σε ισχυη ... Αλλα κερδίζεις σε πολλά αλλα . Οποιος θέλει το καλύτερο σε θέμα γραφικών σε κονσόλα παίρνει το ps4 οποιος θέλει overall εμπειρία και Καλουε τίτλους σε χαμηλετ τιμές η και τσάμπα παίρνει Xbox .

Όλες οι γνώμες σεβαστές βέβαια!

 

 

"μηχανικός όπως στα καλά razer πληκτρολόγια"

Καλά κατάλαβα, πάλι σε "ειδικο" πεσαμε. Από την στιγμή που βλέπω κάποιον να λεει μηχανικό και να σκέφτεται razer καταλαβαίνω τις γνώσεις του στο θέμα. Αν σου αρέσουν τόσο τα "δωρεάν" games μπορείς να με πληρωνεις 50€ τον μήνα για να σου δινω μία εντελώς δωρεάν καραμελιτσα κάθε μήνα, πως σου φαίνεται; Το backwards compatibility υπάρχει εδώ και καιρό, δεν ήταν εφεύρεση της Microsoft. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θεωρείται θετικό αφού είναι κάτι το οποίο έπρεπε να είναι δεδομένο.

Το σημείο με το μοχλοί και fps το αφήνω ασχολιαστο επειδή δεν υπάρχει shooter που μπορεί να παιχτεί με controller εκτός και εάν παίζεις τελείως casual ή με την βοήθεια του γνωστού aimbot το οποίο υπάρχει από default στα μισά παιχνίδια. Όσον αφορά τις επιδόσεις το Xbox one είναι σκέτη τοστιέρα, φριχτά γραφικά πολύ χειρότερα απο του ps4 και πάρα πολύ κατώτερα ενός pc

Ποτέ δεν θα αγοραζα κονσόλα, προτιμώ το pc με τα χίλια αλλά αν ήμουν αναγκασμένος να επιλεξω Xbox ούτε για πλάκα δεν θα έπαιρνα, καλύτερα ps4 ή θα προτιμούσα ένα Wii u να παίξω κάνα zelda/Pokemon/Super Mario .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντος οχι με την ειρωνεία που διακρίνω στην προταση σου ...

Με γνώμονα ότι η Microsoft ξόδεψε κατι παραπάνω από 100.000.000 (100 εκατομυρια δολάρια) σε έρευνα και ανάπτυξη πάνω στο συγκεκριμένο controller ... Αν τα πιάσεις και παίξεις και με τα 2 θα καταλάβεις ... Αν τώρα απλα έχεις δει το χειρηστιριο του Xbox απλα σε βιτρίνα τότε δεν θα καταλάβεις ποτε...

 

100000000!!!

Ανατριχιασα! Ισως είναι και 350% καλύτερο!

Πάω να παίξω κάνα παιχνιδάκι στο Xbox One μου.

 

Το σημείο με το μοχλοί και fps το αφήνω ασχολιαστο επειδή δεν υπάρχει shooter που μπορεί να παιχτεί με controller εκτός και εάν παίζεις τελείως casual ή με την βοήθεια του γνωστού aimbot το οποίο υπάρχει από default στα μισά παιχνίδια.

Σε λίγο θα μας πουν και ότι υπάρχει κόσμος που παίζει single player fps χωρίς να ενδιαφέρονται για rankings!

 

Όσον αφορά τις επιδόσεις το Xbox one είναι σκέτη τοστιέρα, φριχτά γραφικά πολύ χειρότερα απο του ps4 και πάρα πολύ κατώτερα ενός pc

 

Μία φορά κοίταξα οθόνη που έπαιζε xbox one για πάνω από 18 δευτερόλεπτα και παραλίγο να χάσω τα μάτια μου!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεσπα πάντως τα 300€ δεν ειναι και είδηση, το 500ρι με το quantum break βγαίνει στα 308€ απο τις πολύ γνωστές αλυσίδες, μην αναφέρω τα μικρομαγαζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...