Προς το περιεχόμενο

Name That Film: Αναζητήσεις ταινιών


marantonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην ταινια ηταν μια γυναικα νεαρη με κοκκινο φορεμα σε κατι ενοικιαζομενα δωματια πανω σε ενα δρομο, βγενει η κοπελα κ παει εξω στη σταση και την ωρα που περιμενε το λεωφορειο βλεπει τον αντρα της να της χαμογελαει να την χαιρεταει και εκεινη την στιγμη περναει ενα παλιο αμαξι γκρι την χτυπαει και ετρεξε ο αντρας την κ την ειδε νεκρη, και στο τελος της ταινιας δειχνει μια γυναικα που βρισκει τον δολοφονο με το αμαξι, αυτος ηταν σε αναπηρικο καροτσακι και τον σκοτωσε... αντε λοιπον οποιος ξερει το τιτλο η την εχει δει ας μου πει 

ψαχνοντας ,ισως ειναι το Source.png Πηγή: highwaymen 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας,ειχα δει αρκετα παλια μια ταινια του jackie chan , που θτμαμαι μονο μια σκηνη, αυτον να πολεμαει καποια συμμορια ενω αυτοι τον εκβιαζαν πετωντας κρεμασμενα σωματα των συνεργατων του απο μια οροφη...Πρεπει να εχει πανω απο 10ετια...Ευχαριστω εκ των προτερων,αν και με τετοια περιγραφη δεν περιμενω πολλα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας,ειχα δει αρκετα παλια μια ταινια του jackie chan , που θτμαμαι μονο μια σκηνη, αυτον να πολεμαει καποια συμμορια ενω αυτοι τον εκβιαζαν πετωντας κρεμασμενα σωματα των συνεργατων του απο μια οροφη...Πρεπει να εχει πανω απο 10ετια...Ευχαριστω εκ των προτερων,αν και με τετοια περιγραφη δεν περιμενω πολλα :D

 

Εδω εισαι

 

New police story 2004

 

https://www.youtube.com/watch?v=6iiRW_vOmDk

 

στο 24ο λεπτο ειναι που κρεμονται οι συνεργατες του (αστυνομικοι ειναι οπως και ο τζακι)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σε όλους. 

Ψάχνω μια Ελληνική ταινία μικρού μήκους, όχι ιδιαίτερα καινούργια, για την οποία δυστυχώς δε θυμάμαι τίποτα (σκηνοθέτη, ηθοποιό κτλ). Είχε να κάνει με οδική συμεριφορά και κανόνες ασφάλειας σε μοτοσυκλέτα, τα οποία παρουσιάζονταν μέσα από μια μικρή καθημερινή ιστορία ενός μοτοσυκλετιστή. Ξέρω δε βοηθάω και πολύ αλλά έχω σκαλώσει άσχημα και δεν μπορώ να τη βρω με τίποτα.

Ευχαριστώ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέτυχα πριν από λίγες μέρες στην ΝΕΤ ένα film noir στυλ animation αλλά ήταν αργά και με πήρε ο ύπνος, δεν θυμάμαι λεπρομέρειες, μπας και το πέτυχε κανένας να μου πει ποιο ειναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέτυχα πριν από λίγες μέρες στην ΝΕΤ ένα film noir στυλ animation αλλά ήταν αργά και με πήρε ο ύπνος, δεν θυμάμαι λεπρομέρειες, μπας και το πέτυχε κανένας να μου πει ποιο ειναι;

 

Όταν λες πριν λίγες μέρες τι ακριβώς εννοείς; Λίγες μέρες είναι και οι 2 και οι 7. Θυμάσαι τουλάχιστον τι μέρα ήταν, μήπως το βρούμε από το πρόγραμμα. Τρίτη, Τετάρτη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

γεια , προσπαθω να θυμηθω τον τιτλο μιας ταινιας  .

ειναι μια ταινια καπου στα 70ς , οπου μια μεγαλοπρεπης εταιρια ( διαφημιστικη ισως ) επαιρνε μοντελα για να τα ψηφιοποιησουνε και να παραγουνε την ιδανικη εικονικη γυναικα .

δεν θυμαμαι αν υπεβοσκε και κατι ακομη στην πλοκη  

θριλερακι θυμαμαι να ειναι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, ψάχνω εάν υπάρχει κάπου ανεβασμένη η χθεσινή εκπομπή του Alpha http://www.alphatv.gr/shows/all/madsecretconcertelenapaparizou MAD Secret Concert - Έλενα Παπαρίζου.

Εάν έχω ποστάρει σε λάθος νήμα παρακαλώ τους μοντς να μεταφέρουν το μήνυμα μου στο σωστό, ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω 2 ταινίες αν και δεν έχω πολλές ελπίδες.

Είναι και οι 2 horror από την εποχή 2000-2008 και η πρώτη αφορά ένα κτίριο που το έχει ένας τρελός γιατρός και έκανε στο παρελθόν πειράματα στους αρρώστους με αποτέλεσμα τώρα αυτοί να στοιχειώνουν το μέρος.Χαρακτηριστική μου έχει μείνει η σκηνή που 2 νοσοκόμες φιλιούνται και μετά αποκαλύπτεται πως ειναι τέρατα.

Η δεύτερη είναι με μια οικογένεια που πάει να μείνει σε ένα στοιχειωμένο σπίτι (τι πρωτότυπο) και συμβαίνουν συμβάντα όπως : ο σκύλος κρεμιέται,η βρύση ανοίγει και ένα τέρας φαίνεται,η baby siter που φυλάει το αγόρι βρίσκεται νεκρή.

Ουφ εδώ και καιρό τις ψάχνω για να δούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω μια ταινία και συγχωρεστε με που θα δωσω λιγες πληροφοριες αλλα ειναι οτι θυμαμαι....λοιπον ειναι μεσα σε ενα αεροπλανο καποια ατομα και μεσα απο μια οθονη τους μιλαει κατι πρασινο  (σαν το saw )..και τους βαζει δοκιμασιες και ενας ενας πεθαινει...το σιγουρο ειναι οτι καποιος μενει στο τελος...μονο αυτο θυμαμαι!!! :(
Υπαρχει καμια ελπιδα να βρεθει? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...