Προς το περιεχόμενο

Turbo-X TX238IPS review


Drake27

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 10/2/2020 στις 12:36 ΜΜ, tice είπε

Μ εμφανίζει ότι και να βάλω στην οθόνη (tv box,Nova,laptop,pc) τα πάντα εκτός από το PS4 το έχω πάει στο πλαίσιο τίποτα δεν μπορούν να κάνουν έχω πάρει τη sony εκτός απ' το κλασσικό με το reboot και αλλαγή ανάλυσης π δεν λειτούργησε τίποτα και αυτοί.

 

Στις 23/2/2020 στις 8:20 ΜΜ, mikesss είπε

Εχω το ιδιο προβλημα με ps4 pro. Απλα το πηρα αποφαση οτι δεν προκειται να παιξει ποτε αυτος ο συνδυασμος.

το HDCP του PS4 το έχετε στο on ή στο off;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

17 ώρες πριν, JChrist είπε

το HDCP του PS4 το έχετε στο on ή στο off;

Ναι ειναι ΟΝ. Αν θυμαμαι καλα το ειχα ενεργοποιησει για Netflix κτλ.

Το εβγαλα τωρα και θα το δοκιμασω.

Λες να ειναι αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mikesss είπε

Ναι ειναι ΟΝ. Αν θυμαμαι καλα το ειχα ενεργοποιησει για Netflix κτλ.

Το εβγαλα τωρα και θα το δοκιμασω.

Λες να ειναι αυτο;

Δεν επαιξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
9 λεπτά πριν, Papa_dim είπε

να σε ρωτήσω κατι επειδη με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο μόνιτορ,  η βαση μπορει να βγει? να ξεβιδωθει δλδ ?

Αν θυμαμαι καλα, ειχε κουμπωσει στη βαση με κατι σαν κλιπ.

Εχει καποιες βιδες απο κατω, λογικα για να μπορεις να το ξεκουμπωσεις αν βγαλεις τη μεταλλικη πλακα.

Επισης εχει και ενα πλαστικο καλυμμα πισω,ισως για να μπορεις να ξεβιδωσεις το ποδι (αν το λεω καλα...).

Δες τις φωτο που εβγαλα.

img_1.jpg

img_2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου, 
η βάση ξεβιδώνει σίγουρα, δηλαδή μπορώ να την βγάλω από το 'πόδι',  το θέμα είναι αν μπορέσω να βγάλω το πόδι από την οθόνη.

Οταν λές την είχες κουμπώσει, θυμάσαι το πόδι να ήταν πάνω στην οθόνη όπως την έβγαλες από το κουτί και κούμπωσε πάνω στην βάση ?

Πάντως αν βγαίνει αυτό το πλαστικό κάλυμα από πίσω από την οθόνη σίγουρα θα μπορέσω να την ξεβιδώσω. 

α, συγνώμη και ένα τελευταίο,

σου είχε, και τι μήκος, καλώδιο HDMI μέσα στην συσκευασία ?

λεω να την πάρω, οπότε αν είναι να το παραγγείλω μαζί και το καλώδιο, δεν υπάρχουν μαγζιά τώρα να πετχτώ να αγοράσω :- )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Papa_dim είπε

σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου, 
η βάση ξεβιδώνει σίγουρα, δηλαδή μπορώ να την βγάλω από το 'πόδι',  το θέμα είναι αν μπορέσω να βγάλω το πόδι από την οθόνη.

Οταν λές την είχες κουμπώσει, θυμάσαι το πόδι να ήταν πάνω στην οθόνη όπως την έβγαλες από το κουτί και κούμπωσε πάνω στην βάση ?

Πάντως αν βγαίνει αυτό το πλαστικό κάλυμα από πίσω από την οθόνη σίγουρα θα μπορέσω να την ξεβιδώσω. 

α, συγνώμη και ένα τελευταίο,

σου είχε, και τι μήκος, καλώδιο HDMI μέσα στην συσκευασία ?

λεω να την πάρω, οπότε αν είναι να το παραγγείλω μαζί και το καλώδιο, δεν υπάρχουν μαγζιά τώρα να πετχτώ να αγοράσω :- )

Λοιπόν επειδή πάει και καιρός, θυμήθηκα λεπτομέρειες.

Δεν κούμπωσε με κλιπ πάνω στη βάση.

Το πόδι είναι πάνω στην οθόνη.

Ειχε έξτρα τη βάση με τη μεταλλική πλάκα με τις βίδες. Απλά τοποθέτησα το πόδι στη θέση του πάνω στη βάση και βίδωσα από κάτω στη μεταλλική πλάκα ώστε να κρατήσει το πόδι. 

Το πρόβλημα είναι ότι το πόδι είναι πάνω στην οθόνη και είδα ότι δεν είναι πολύ εύκολο να ξεκουμπωσεις το ασημί καπάκι που έχει στην πλάτη. Φαίνεται να θέλει αρκετή δύναμη και δεν προχώρησα μη γίνει ζημιά. 

Επίσης, σε μένα είχε μέσα VGA καλώδιο. 
 

Το ερώτημα είναι, τι θα την κανεις χωρίς βάση και πόδι; Πως θα την τοποθετήσεις; Δεν έχει vesa mount. 

 

Επεξ/σία από mikesss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ και πάλι, κατάλαβα τι μου λες. θα πρέπει να την ανοίξω να βγάλω το πόδι .

Θέλω μια πολύ λεπτή οθόνη, σαν δευτερη για το λαπτοπ, θα την στερεώσω με πατέντα.

αν μετά από τόσο καιρό εσένα σου παίζει καλά είναι μια χαρά. Ελπίζω να βγεί ξεκούραστη γιατί θα είμαι 6-7 ώρες από πάνω. Σορυ αλλά δεν ξέρω πολλά από οθόνες :- )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Η οθόνη στην τιμή προσφοράς που την είχα πάρει , είναι άριστη. Για δουλειές γραφείου, σερφάρισμα, ταινίες.

Να και το λινκ του κατασκευαστή. LG panel λέει πως έχει. Για νορμάλ χρήση, μια χαρά είναι.

http://www.maxpac.com.cn/index.php?c=content&a=show&id=17

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...