Προς το περιεχόμενο

Microsoft: Νέο εργαλείο αφαίρεσης bloatware για τα Windows 10


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

windows 10 64 bit pro τιποτα ουτε κολλημα ανοίγει σε 29 δευτερόλεπτα ο υπολογιστής παιχνίδια ταινίες μετατροπές βίντεο μιλάω για τα πάντα. Κανένα πρόβλημα όλα ρολόι.

29 sec? Πολλά κάνει φίλε μου...Χρειάζεσαι SSD άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποια η διαφορα των 7 με 10?

Έκτος από πραγματα όπως πανέυκολο reset/refresh, καλύτερη διαχείρηση των δίσκων, Pause σε αντιγραφές αρχείων και άλλα 3692 πράματα που κάποιους βολέυουν, κάποιους όχι, ο λόγος είναι ένας και λέγεται DX 12.

 

Μείνετε εσείς στα 7.. Θέμα χρόνου να αλλαξοπιστήσετε και να κάνετε την κολοτούμπα σας :)

Φιλικά πάντα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκτος από πραγματα όπως πανέυκολο reset/refresh, καλύτερη διαχείρηση των δίσκων, Pause σε αντιγραφές αρχείων και άλλα 3692 πράματα που κάποιους βολέυουν, κάποιους όχι, ο λόγος είναι ένας και λέγεται DX 12.

 

Μείνετε εσείς στα 7.. Θέμα χρόνου να αλλαξοπιστήσετε και να κάνετε την κολοτούμπα σας :)

Φιλικά πάντα!

τα ιδια λεγατε ολοι σας που βγηκαν τα 7αρια με τα προβληματικα vista ...δεν λεμε οτι δεν ειναι καλυτερα τα 10αρια λογικο ειναι ειναι η εξελιξη αλλα οχι και τετοιο φτυσιμο και απαξιωση λες κ ηταν χειροτερα απο τα vista αυτη η λογικη σας ειναι απαραδεκτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεουληδες οι Κατακουζινοι/Ποποτες με τα windows 7 (πρωην windows xp).

Εμπρός προς τα πισω

 

χαχα... οι ίδιοι είναι ακριβώς που έλεγαν θα μείνουν για πάντα στα xp ή πιο παλιά στο msdos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβγαλε η Microsoft εργαλείο να βγάζει το bloatware που οι ίδιοι έβαλαν ή εγώ δεν κατάλαβα καλά τι λέει η είδηση;

Κατά τα άλλα , προς τι η κόντρα Windows 7 vs Windows 10 τη στιγμή που κάποιος κάνει μια χαρά τη δουλειά του είτε με τη μια έκδοση , είτε με την άλλη;

Κι εγώ 7άρια έχω και δεν έχω σκοπό να τα αλλάξω άμεσα στα επόμενα 2-3 χρόνια αλλά έχω και σε ένα 2ο σκληρό τα 10άρια για κανένα παιχνιδάκι που δεν το υποστηρίζουν τα 7άρια.Γιατί προς το παρόν δεν έχω βρει κάποια άλλη διαφορά υπερ των 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ιδια λεγατε ολοι σας που βγηκαν τα 7αρια με τα προβληματικα vista ...δεν λεμε οτι δεν ειναι καλυτερα τα 10αρια λογικο ειναι ειναι η εξελιξη αλλα οχι και τετοιο φτυσιμο και απαξιωση λες κ ηταν χειροτερα απο τα vista αυτη η λογικη σας ειναι απαραδεκτη

Δεν είπα τίποτα κακό για τα 7, από που έβγαλες τέτοιο συμπέρασμα? Φανταστικά τα 7, σχεδόν απροβλημάτιστη λειτουργία!

 

Αν δεν είχαν βγει τα 10, δεν θα έλεγε (σχεδον) κανείς ότι τους λείπει κάτι! Αλλά βγήκαν τα 10 με κάποια νέα πράγματα, διαφορετική αντίληψη και ο κάθε ένας διαλέγει ή μένει με τη σιγουριά και τους όποιους περιορισμούς των 7, ή δοκιμάζει νέα πράγματα που όπως και να το κάνεις σε κάποιο καιρό θα είναι τα νέα standar.. Η γνώμη που είναι οτι με το ρυθμό της εξέλιξης της τεχνολογίας, και ειδικότερα για άτομα που αυτή εφάπτεται στο εργασιακό τους αντικείμενο, δεν σε παιρνει να μην είσαι early adopter (ναι ξέρω beta tester) με όποιο ρίσκο συνεπαγεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβγαλε η Microsoft εργαλείο να βγάζει το bloatware που οι ίδιοι έβαλαν ή εγώ δεν κατάλαβα καλά τι λέει η είδηση;

Κατά τα άλλα , προς τι η κόντρα Windows 7 vs Windows 10 τη στιγμή που κάποιος κάνει μια χαρά τη δουλειά του είτε με τη μια έκδοση , είτε με την άλλη;

Κι εγώ 7άρια έχω και δεν έχω σκοπό να τα αλλάξω άμεσα στα επόμενα 2-3 χρόνια αλλά έχω και σε ένα 2ο σκληρό τα 10άρια για κανένα παιχνιδάκι που δεν το υποστηρίζουν τα 7άρια.Γιατί προς το παρόν δεν έχω βρει κάποια άλλη διαφορά υπερ των 10.

Βγάζει το bloatware των κατασκευαστών, όχι του λειτουργικού αυτού καθεαυτού. Αν πάρεις υπολογιστή με προεγκατεστημένο λειτουργικο σύστημα, κατά 99.9999% ο κατασκευαστής το έχει φορτώσει με ένα σορό άχρηστα προγράμματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα θα υπάρχει ένας τύπος σε κάθε νήμα που θα γράφει αυτό το άκυρο μήνυμα (ή άλλα παρόμοια).

 

Εκτός από ότι θα κρατάει τα δεδομένα, είναι σαν να γίνεται καθαρή εγκατάσταση του λειτουργικού;

Ακόμα χειρότερα, έχει πάρει και likes από άτομα που δεν έχουν δοκιμάσει καν το λειτουργικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα τι συζητάμε... σε παραδίπλα thread το νέο OSX θα αφήσει στην απέξω τα μισά Mac -και μιλάμε για high end μηχανήματα του 2009- και εδώ κάποιοι επιμένετε ότι τα Win7 είναι καλύτερα...

 

Είναι άλλο να λες ότι είναι δεν κάνεις αναβάθμιση λόγω τηλεμετρίας και λοιπών χαρακτηριστικών που αυξάνουν την έκθεση των δεδομένων του καθενός και άλλο να λες ότι είναι καλύτερα τα Win7... Αν σε ενδιαφέρει αυτό τότε φτιάχνεις ένα χωριστό partition με μία διανομή Linux και τελειώνεις. Αν όμως δεν σε ενδιαφέρει δεν υπάρχει ούτε ένας λόγος να μην κάνεις αναβάθμιση... -ok μπορεί να εξαιρούνται κάποιοι hard core gamers- αλλά και πάλι...

 

Εννοείται ότι η κίνηση με το εργαλείο είναι σωστή, όμως όπως είπαν και οι άλλοι καλύτερα θα ήταν να μας απαλλάξει από το spyware -όχι ότι θα το κάνει... αλλά λέμε τώρα!-.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις σπηλιές σας γρήγορα, έχει και ζέστη θα σας κάψει ο ήλιος...

 

 

 

Από την στιγμή που "υπάρχεις" στο διαδίκτυο έστω και με ψευδώνυμο μπορούν αν θέλουν να βρουν τα πάντα για τις ψηφιακές σου συνήθειες. 
Από την στιγμή που έχεις κινητό στην τσέπη και δη smarphone μπορούν ανά πάσα στιγμή να βρουν που είσαι και, πιθανόν, όχι μόνο.
Αν δεν θες να συμβαίνει τίποτα από αυτά πέτα το κινητό πέτα το Pc κόψε το internet και βρες καμιά όμορφη σπηλιά να περάσεις το υπόλοιπο της ζωής σου. Δεν ξέρω τι έχεις να κρύψεις, πιθανών η ζωή σου να είναι πιο βαρετή από ισοβίτη σε απομόνωση στις φυλακές, αλλά γουστάρεις την ψευδαίσθηση να λες ότι δεν πέρασες windows 10 και κρύβεσαι. Αν το αναλύσεις σε βάθος θα δεις ότι απλά κοροϊδεύεις τον εαυτό σου. Ίσως είναι πιο τίμιο να πεις δεν το γουστάρω και δεν το περνάω παρά να το παίζεις ξερόλας, δήθεν πολέμιος της ms και της κάθε ms και της εξέλιξης των πραγμάτων γράφοντας σε ένα site που ασχολείται με τεχνολογία.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ιδια λεγατε ολοι σας που βγηκαν τα 7αρια με τα προβληματικα vista ...δεν λεμε οτι δεν ειναι καλυτερα τα 10αρια λογικο ειναι ειναι η εξελιξη αλλα οχι και τετοιο φτυσιμο και απαξιωση λες κ ηταν χειροτερα απο τα vista αυτη η λογικη σας ειναι απαραδεκτη

 

Κι ομως πολυς κοσμος λεει οτι τα 7 ειναι καλυτερα. Καποιοι περηφανευονται οτι με το που βαλαν τα 10ρια δεν αντεξαν ουτε μια μερα και γυρισαν πισω.

Θα ειχες καποιο δικιο για τη λογικη που λες αν η αναβαθμιση δεν ηταν δωρεαν οπως ειναι μεχρι τελη Ιουλιου.

Επισης η διαδικασια αναβαθμισης λειτουργει αριστα οποτε δεν χρειαζεσαι πληρη επανεγκατασταση αν δεν το θελεις.

 

Οποτε η σωστη λογικη ειναι αναβαθμισω εκτος εαν εχω λογους να μην το κανω και οχι μενω εκει που ειμαι μεχρι να χρειαστω κατι που δεν εχω τωρα. Διαφωνεις?

 

Δεν το συζηταμε για περιπτωσεις που οντως υπαρχει προβλημα. Και εγω εχω δει dell laptops πχ που απλως δεν χωνευουν τα 10ρια και αναγκαστηκα να κανω rollback. Η αλλες περιπτωσεις ασυμβατοτητας που δεν αμφιβαλλω οτι υπαρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...