Προς το περιεχόμενο

Forza Horizon 3 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 596
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά -20/30FPS δεν θα 'ναι, το ξεφτίλισες.

Κοιτα το υπολόγισα σε σχέση με το xbox.60fps to Forza 6,30 fps to Horizon 2 .Αλλα γενικά θα έχει αρκετή μείωση πιστεύω στα fps.Προφανως δεν μπορω να ξέρω με σιγουρια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα που σίγουρα θα 'χει το παιχνίδι, θα 'ναι το streaming των assets της μηχανής γραφικών το οποίο μάλλον θα 'ναι χάλια και θα 'χουμε stuttering στο PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κατι ..στο gameplay μοιάζει με το Crew ;;


Γιατι με apex αν εξερεσουμε την μηχανή γραφικων στο gameplay δεν εχει καμια σχεση με το apex να φανταστο ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Microsoft ανακοινωσε οτι το demo για PC θα βγεί μετα το release του παιχνιδιου.Απο εμένα δεν έχει preorder στα τυφλα.Δεν ξερω τι καπνιζουν εκει στη Microsoft  http://forzamotorsport.net/en-us/news/FH3_Demo_Announce

 

Το Horizon ειναι open world αρα τουλ 2-3 φορές πιο βαρύ.Υπολόγισε -20/30 fps απο οτι πιανεις στο Apex με τις ιδιες ρυθμισεις

Εδω παιζει λοκ 30 στο xbox-one  και θα πιανει 20 με 30 σε ενα δυνατο πισι?πλακα μας κανεις τωρα ετσι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα το υπολόγισα σε σχέση με το xbox.60fps to Forza 6,30 fps to Horizon 2 .Αλλα γενικά θα έχει αρκετή μείωση πιστεύω στα fps.Προφανως δεν μπορω να ξέρω με σιγουρια :P

Στο One πάντως τρέχει με σταθερό 30αρι. Άντε να πέσει 28-29 στιγμιαία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ραλάκι και 30FPS δεν πάνε μαζί. Θες σταθερά 60.

Καλα αυτο ειναι θεσμος!!!!αλλα εχουν κανει καλη δουλεια στο συγκεκριμενο(βοηθαει και το motion blur που εχουν βαλει για εφφε σε αυτο)Το horizon 2 που ηταν και αυτο στα 30 μια χαρα το επαιξα παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ένα στοχεύει σε κλειστές πίστες και ρεαλισμό και το άλλο σε ανοιχτό κόσμο τύπου arcade.

Τέλεια, αυτό που έψαχνα. Σκέφτομαι και το Need for Speed βέβαια. Το ότι τρέχεις με buggy στο Forza με χαλάει λίγο.

 

Φαινεται απιστευτο σε 4Κ.Ελπιζω να φαινεται εξισου ωραιο και σε 1440p και να μπορω να το κλειδωσω σε 60αρι fps. Χαιρομαι που πουλησα το One και θα το παιξω σε PC.Βεβαια με χαλαει που δεν υπαρχει κουτατη εκδοση :/

Εξαρτάται το μέγεθος του μέσου απεικόνισης. Η ανάλυση μόνη της δεν λέει τίποτα.

 

Εμένα δεν μ' αρέσουν τα simulator, θέλω arcadia, να τρέχω με 200 και να παίρνω την στροφή 90 μοιρών κανονικά :P

Και εγώ κάπως έτσι.

 

Ραλάκι και 30FPS δεν πάνε μαζί. Θες σταθερά 60.

Ε ναι. Ζαλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλεια, αυτό που έψαχνα. Σκέφτομαι και το Need for Speed βέβαια. Το ότι τρέχεις με buggy στο Forza με χαλάει λίγο.

 

Ξέχνα το Need for Speed με την νυχτερινή, μουντή, always online, lifeless, χάρτινη πόλη!  :-D 

Εκτός αν βρεις το nfs προσφορά στα 2 ευρώ...

 

Το FH έχει πολύ μεγαλύτερη γκάμα αυτοκινήτων και πραγματικά ανοιχτό κόσμο για εξερεύνηση. Δεν υπάρχει καμία σύγκριση μεταξύ αυτών των παιχνιδιών πέρα από το ότι έχουν και τα δυο αυτοκίνητα. 

 

Δεν είναι υποχρεωτικό να τρέξεις με buggy. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...