Προς το περιεχόμενο

Forza Horizon 3 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδη ειμαι τελειως ασχετος με drive club, forza horizon κλπ.

είναι παιχνίδια που στόχο έχουν μόνο διασκέδαση - γραφικά ;

εννοώ, δε δίνουν μεγάλη βάση στην οδήγηση ή λάθος κατάλαβα ;

τέλος, παίζει μόνο με win 10 ; 

 

ευχαριστώ πολύ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 596
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

επειδη ειμαι τελειως ασχετος με drive club, forza horizon κλπ.

είναι παιχνίδια που στόχο έχουν μόνο διασκέδαση - γραφικά ;

εννοώ, δε δίνουν μεγάλη βάση στην οδήγηση ή λάθος κατάλαβα ;

τέλος, παίζει μόνο με win 10 ; 

 

ευχαριστώ πολύ !!!

Ειναι μονο για Windows 10 προς το παρον.

 

Τωρα για το αλλο που γραφεις φανταζομαι εννοεις αν ειναι εξομοιωτης οδηγησης, γιατι ολα τα παιχνιδια στοχο δεν εχουν την διασκεδαση/ψυχαγωγια κανονικα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι μονο για Windows 10 προς το παρον.

 

Τωρα για το αλλο που γραφεις φανταζομαι εννοεις αν ειναι εξομοιωτης οδηγησης, γιατι ολα τα παιχνιδια στοχο δεν εχουν την διασκεδαση/ψυχαγωγια κανονικα?

 

σωστο, εννοω τελειως fun 2 ride..καμια ρυθμιση καμια αληθοφανεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστο, εννοω τελειως fun 2 ride..καμια ρυθμιση καμια αληθοφανεια.

 

Από το λίγο που έχω προλάβει να ασχοληθώ, σίγουρα δεν το λές καθαρό sim γέρνει προς το arcade, αλλά αληθοφάνεια έχει, καμία σχέση με need for speed π.χ. Εμένα που μου αρέσουν τα sim πάντως, μια χαρά το ευχαριστήθηκα όσο έπαιξα.

Υπάρχουν ρυθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστο, εννοω τελειως fun 2 ride..καμια ρυθμιση καμια αληθοφανεια.

Ειναι πιο sim απο nfs,τα physics των ελαστικων ειναι μαλλον καλυτερα κ απο το dirt rally αλλα δεν ειναι assetto corsa/rfactor etc,ειναι σιγουρα το καλυτερο arcade racing,κανει τελειως pointless την υπαρξη του forza μια το forza sim δεν το λες αλλα και arcade δε θελει να το λενε! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνει pointless την ύπαρξη του ποιου Forza; Του όχι horizon;

Ναι,καποιος ο οποιος θελει sim,το "παραδοσιακο" forza μοιαζει με συμβιβασμο απο τη στιγμη που υπαρχουν αλλα παιχνιδια που το κανουν πολυ καλυτερα ενω το horizon πραγματικα παιζει χωρις αντιπαλο στα arcade.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,καποιος ο οποιος θελει sim,το "παραδοσιακο" forza μοιαζει με συμβιβασμο απο τη στιγμη που υπαρχουν αλλα παιχνιδια που το κανουν πολυ καλυτερα ενω το horizon πραγματικα παιζει χωρις αντιπαλο στα arcade.

μάλιστα. να το έχω στο νου μου ακόμα περισσότερο τότε γιατί εγώ προσωπικά δεν είμαι των sim παιχνιδιών σε ο,τι αφορά την οδήγηση ειδικά αλλά και γενικά (πάντα ήμουν υπέρ της άποψης ότι άμα θέλω να οδηγήσω παίρνω το αυτοκίνητο και παιχνίδια παίζω για να κάνω πράγματα που δεν γίνονται και ξεφεύγουν από τη πραγματικότητα και κυρίως απλά να διασκεδάσω με sim κυρίως εκνευρίζομαι αντί να διασκεδάζω), αλλά από την άλλη στα forza ανέκαθεν εκτιμούσα το ότι αν και arcade δεν ήταν υπερβολικά ψεύτικα όπως ένα nfs ας πούμε και νομίζω ότι η συμπεριφορά των οχημάτων στη κατηγορία των arcade μάλλον είναι η καλύτερη ώστε να ισορροπούν ιδανικά μεταξύ του "ρεαλιστικού" και του διασκεδαστικού

 

τώρα σχετικά με το open world γενικά δεν είμαι αντίθετος, έχω παίξει άλλα open world racing και  έχω παίξει και κανονικά forza.

 

horizon με λίγα λόγια όχι, αλλά δεν είμαι καθόλου αρνητικός στο συνδυασμό αυτών των 2 γιατί και τα δύο τα βλέπω με θετικό μάτι και πολλές φορές δε θα το κρύψω ότι  βαριέμαι μετά από ώρα και τα παιχνίδια με καθαρά ασφάλτινες κλειστές πίστες οι οποίες είναι και πεπερασμένες (και γνωστές εδώ και 10ετιες) , ενώ θεωρητικά σε ανοικτό κόσμο έχεις πολλές περισσότερες δυνατότητες 

 

το  μόνο που με χαλάει είναι το 70αρι και επειδή θα σκάσουν πολλά παιχνίδια αυτή την εποχή που με ενδιαφέρουν ίσως η αγορά του μετατεθεί σε επόμενους μήνες, μπορεί και μέσα στο '17 (και αν όντως είναι και αρκετά απαιτητικό να έχει προηγηθεί και αναβάθμιση σε gpu που έχω αρχίσει και τη χρειάζομαι) να πέσει η τιμή του σε πιο λογικά πλαίσια, δε διαφωνώ ότι θα αξίζει τα λεφτά ενός πλήρους τίτλου (ενώ για το gears of war πχ αμφιβάλλω ότι αξίζει αυτά τα λεφτά αν απλά θες να παίξεις το campaign) μιας και θα έχει πολλές ώρες παιχνιδιού και δεν είπα και να μην πληρώσουμε κάτι που αξίζει, αλλά η τιμή είναι μεγάλη όπως και να χει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά τα 70€ μου φαινονται παρα πολλα..θα δοκιμάσω το game στο demo οταν βγει με το καλο,απλα αυτο που ξερω απο την εμπειρια μου σε the crew και need for speed.. Τα Βαριεμαι ευκολα,ούτε που τα εχω τερματίσει να φανταστείτε.με εντυπωσίασε σε ορισμένους τομείς το Forza apex..ε σαυτο το game τα 70€ τα έδινα χωρις σκέψη.τι να πω γούστα ειναι αυτα..τι να πω ιςως να γερνω πιο πολυ σε sim ..τωρα εάν το Forza horizon 3 δεν ειναι τοσο arcade οσο ταλλα..θα το δολίως και θα σας πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)το έχει κάνει κανείς σε pc;

2) υπάρχει έτοιμη γνώση για το πώς γίνεται μπας και γλιτώσουμε ψάξιμο (ναι ξέρω είμαι τεμπέλης, αλλά είμαι) 

3)παίζει ρόλο αν ήδη έχω παιχνίδια στο λογαριασμό μου αγορασμένα από ελλάδα/ευρώπη; 


Τι ειναι ειναι αυτο;;

να φαίνεσαι ότι μπαίνεις από άλλη χώρα (και η ινδία παίζει δυνατά με χαμηλές τιμές) ώστε να το πάρεις πιο φθηνά 

 

αλλιώς βέβαια απλά περιμένεις και θα πέσει, εμένα το συγκεκριμένο 50αρι δε με τρώει άμεσα να το ξοδέψω, αλλά θα ήθελα να ξέρω τι παίζει   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...