Προς το περιεχόμενο

Justice League (2017)


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 557
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις το τελείωσα. Μετα από αυτο που είδα ένιωσα πραγματικο μισος για την WB και πρεπει να δικαστουν όλοι σε λαϊκό δικαστήριο με τον κόσμο να τους πετάει πέτρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Virus200 είπε

Μόλις το τελείωσα. Μετα από αυτο που είδα ένιωσα πραγματικο μισος για την WB και πρεπει να δικαστουν όλοι σε λαϊκό δικαστήριο με τον κόσμο να τους πετάει πέτρες.

Ελπίζω να το εννοείς επειδή αυτό έπρεπε να είχαμε δει εξ αρχής. 😛

Καταραμένο Σάββατο είσαι μακριά ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Ελπίζω να το εννοείς επειδή αυτό έπρεπε να είχαμε δει εξ αρχής. 😛

Καταραμένο Σάββατο είσαι μακριά ακόμη.

Ακριβώς για αυτό το λόγο το λεω.

Εγω δεν άντεξα το κατέβασα με αγγλικούς υπότιτλους και το είδα και το σαββατο θα το νοικιάσω από cosmote tv να το δω με την γυναίκα με ελληνικούς. 😅

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον εχουμε και λεμε:

Οπως αναμενοταν ανωτερη σε ολα απο το προηγουμενο εκτρωμα.

Ο steppenwolf πολυ καλος

Οι σκηνες μαχης ανωτερες(αναμενομενο λογου snyder)

Aυτο που με χαλασε,οπως και στην προηγουμενη ταινια ηταν ο flash και  ο  batman.

Ο flash τον παρουσιαζει σαν εναν ανικανο super hero.Εχει μια σκηνη βεβαια που δειχνει την δυναμη του αλλα και παλι τον παρουσιαζει σαν μεγα βλακα.Δεν μπορει να κανει σχεδον τιποτα,ολο παραπαταει,σκονταφτει και ειναι το comic relief της ταινιας.

Οσο για τον batman/bruce wayne το εχω ξαναπει μετα τον keaton το χαος.

Τωρα μην ανοιγετε αν δεν  εχετε δει την ταινια

Spoiler

Μου αρεσε που εδειξε τον J'onn J'onzz .Ηλπιζα οτι θα τον εδειχνε περισσοτερο .Επισης για το πολυ λιγο που εδειξε τον joker καμια σχεση με το αθλιο πραγμα που ηταν στο suicide squad.Βεβαια ηταν λιγο το screentime του για να κρινουμε περισσοτερο.Θα το πω ομως και ας πεσετε να με φατε,μου αρεσε καλυτερο απο τον joker του phoenix,ο οποιος μπορει να ηταν συγκλονιστικος σαν ρολος αλλα αυτο το πραγμα δεν το λες joker.

Για να συνοψισουμε,η ταινια προφανως δεν ειναι η καλυτερη comic book mover ever αλλα ηταν σιγουρα διασκεδαστικη στο μεγαλυτερο συνολο της.Δεν σε κουραζει παρα την διαρκεια της.Σιγουρα θα μπορουσε να ηταν καλυτερη.

Το μεγαλο λαθος της WB/DC ηταν το οτι βιαστηκε να βγαλει BvS και το Justice League.Επρεπε να το παει με σχεδιο οπως εκανε η marvel.Βγαλε πρωτα το man of steel 2 να χτισει το cinematic universe της dc .

Ειναι κριμα παντως να εχει πολυ ανωτερους χαρακτηρες η dc και να βγαζει τοσο μετριες-κακες ταινιες.

 

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο καλύτερο το snyder cut από την έκδοση του whedon και αυτό οφείλεται κυρίως στο ότι η έκδοση του snyder είχε διάρκεια 4 ώρες και η πλοκή εξελίχθηκε ομαλότερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To aspect ratio είναι επίσης μέρος του οράματος του Snyder για την ταινία; 😛

Ήταν γνωστό ότι θα έβγαινε έτσι ή υπάρχει κάποια εξήγηση; Είχα την εντύπωση ότι τα 4:3 τρέιλερ ήταν λόγω της social πλατφόρμας που χρησιμοποιεί ο Snyder.

(ναι, ξέρω θέλει το keystone λίγο correction)

 

IMG_20210318_200949.jpg.577f966737a059f319c62cc742e37357.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Speculoos είπε

To aspect ratio είναι επίσης μέρος του οράματος του Snyder για την ταινία; 😛

Ήταν γνωστό ότι θα έβγαινε έτσι ή υπάρχει κάποια εξήγηση; Είχα την εντύπωση ότι τα 4:3 τρέιλερ ήταν λόγω της social πλατφόρμας που χρησιμοποιεί ο Snyder.

(ναι, ξέρω θέλει το keystone λίγο correction)

 

IMG_20210318_200949.jpg.577f966737a059f319c62cc742e37357.jpg

Ναι το είχε πει ότι αυτό το aspect ratio θα έχει, νομίζω "δείχνει" περισσότερα πράγματα σε σχέση με το κλασσικό που έχουμε πλέον.

Θα το ψάξω και θα σου απαντήσω ξανά αργότερα. 😛

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπέροχη ταινία, αναμφισβήτητα πολύ καλύτερη απο το χάλι που είδαμε χρόνια πριν.

Μου έδωσε όμως την αίσθηση ότι ο Snyder κυριολεκτικά πέταξε ό,τι είχε και δεν είχε μέσα. Η ταινία θα μπορούσε ΑΝΕΤΑ να ήταν 2,5 απολαυστικές ώρες. 

Στα υπερ:

* πολύ καλή ανάπτυξη χαρακτήρων και setup για όλους τους ήρωες & τους κακούς.

* Υπέροχες και καλύτερες σκηνές δράσης, ειδικά η τελευταία.

* Μουσική άπιαστη.

Στα κατά:

* 4 ώρες, αλήθεια τώρα?

 

Γνώμη μου, μην την δείτε μονοκοπανιά, γιατί κουράζει. Δείτε 1-2 chapters, και ξανά μετά απο μερικές ώρες τα επόμενα.

Τέλος, (πάλι γνώμη μου) στην πυρά ο Joss που έκοψε την καλύτερη σκηνή απο όλη την ταινία: 

Spoiler

Ο Flash που σώζει την δικιά του. Τι να πρωτογράψω: μουσική, σκηνοθεσία,γραφικά, όλο ήταν μια απόλαυση.

 

Μακάρι να δώσει boost στην WB να προχωρήσει στα Justice League 2 & 3, γιατί ο Snyder είχε ένα πολύ καλό όραμα. Σκοτεινό και R rated, αλλά αν το δεχτείς αυτό, μιλάμε για πολύ συγκροτημένο όραμα. Ο τύπος ήξερε που ήθελε να το πάει απο την αρχή μέχρι το τέλος των ταινιών.

Επεξ/σία από spyroskonst
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4:3 aspect ratio? Μηπως να βγαλω την παλια τηλεοραση-γλομπο απο την αποθηκη?😜

Φοβαμαι οτι το DCEU εχασε το τρενο.H μαρβελ κυριαρχει εδω και 10 χρονια κι εχει φτασει το ειδος σε κορεσμο.Πoσα superheroes cinematic universes μπορει να αντεξει η αγορα? Μην ξεχναμε οτι ο μεσος θεατης αυτων των ταινιων δεν ειναι comic book fan.Καποια στιγμη θα βαρεθει.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...