Προς το περιεχόμενο

Πρόγραμμα Xbox Play Anywhere της Microsoft - Απορίες και σχόλια


kx_94

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
1 hour ago, SPANK said:

Αν αγοράσω το xbox game pass για τα windows 10 και δεν εχω xbox μπορώ να παίξω τα παιχνίδια που ειναι και για pc ?

Καλή ερώτηση, με ενδιαφέρει κι εμένα η απάντηση.

Επίσης με ενδιαφέρει αν ισχύει και για το XBL το ίδιο πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Malthador είπε

Καλή ερώτηση, με ενδιαφέρει κι εμένα η απάντηση.

Επίσης με ενδιαφέρει αν ισχύει και για το XBL το ίδιο πράγμα.

Είναι καλό να το ξέρουμε αυτο γιατι πχ το sea of thieves που θέλω να το δοκιμάσω αλλα εχει πολύ ακριβά δεν με χαλάει να το πάρω με το pass , επίσης και το gear of war 4 θέλω να το παίξω αν μπορώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ίσως αυτό απαντάει σε αυτό που ρωτάτε:

Αναφορά σε κείμενο

There are several caveats to be noted. The game in question needs to be one of those specifically-branded Xbox Play Anywhere titles, and that means it’ll be a Windows 10-exclusive version to be downloaded from the Microsoft Store. A large number of the Xbox Game Pass games currently available are console-exclusives, so that means the subscription isn’t necessarily worthwhile if you’re not also playing on Xbox.

But with the knowledge that games like Sea of Thieves, State of Decay 2, and Crackdown 3 will all be coming to the service, the $9.99 monthly subscription starts to make a lot of sense even as a de facto rental option. Assuming that Microsoft continues their current cross-platform strategy, future sequels Halo, Forza, and Gears of War could also be possible for PC players using the subscription.

https://www.pcgamesn.com/xbox-game-pass-pc-windows-10

Βασικά η απάντηση φαίνεται να είναι ναι, για παιχνίδια που ανήκουν στο Play Anywhere πρόγραμμα της Microsoft, και μόνο για Windows 10 και Microsoft Store.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία οποτε θα δοκιμάσω το free pass 14 ημερών που έχει να δω αν μπορώ να εχω τα παιχνίδια στα windows , αν ναι τοτε θα βάλω και συνδρομή γιατι μου φαίνεται πολύ καλό deal

Edit : Έβαλα τις 14 ημέρες και κατεβαίνει το gears of war οποτε φαντάζομαι το ίδιο θα ειναι και με το sea of thieves που θα βγεί

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, SPANK είπε

Ωραία οποτε θα δοκιμάσω το free pass 14 ημερών που έχει να δω αν μπορώ να εχω τα παιχνίδια στα windows , αν ναι τοτε θα βάλω και συνδρομή γιατι μου φαίνεται πολύ καλό deal

Edit : Έβαλα τις 14 ημέρες και κατεβαίνει το gears of war οποτε φαντάζομαι το ίδιο θα ειναι και με το sea of thieves που θα βγεί

Eφοσον κατεβαινει κανονικα το Gears of War 4, οπως ηταν αναμενομενο αλλωστε, το ιδιο θα συμβαινει και με τα υπολοιπα παιχνιδια της υπηρεσιας. Και φυσικα υπαρχει τρελο vfm, ενω να θυμισω πως ερχεται και το State of Decay 2 που θα ειναι και αυτο διαθεσιμο day one..

Επεξ/σία από kostiger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόνια πολλά .

Θέλω να ρωτήσω πώς ακριβός δουλεύει αυτή η υπηρεσία.

Θέλω πχ το forza 7 για pc αλλά είναι πανάκριβο στο win store.

Μπορώ να το πάρω μεταχειρισμένο για το xbox και να το κανω να δουλέψει στο pc?

Και αν ναι τι διαδικασία χρειάζεται.

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να μπορεις. νομιζω κανεις log in στην εφαρμογη xbox των windows 10 με τον ιδιο λογαριασμο που εχεις το παιχνιδι στο xbox one και πας στην ενοτητα my games και το κατεβαζεις .απλα δεν ξερω αν δουλευει με δισκακι η πρεπει να το εχεις απο το store της ms. γερνω προς το δευτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κάποιον κωδικό εσάς το παιχνίδι κάτι σαν serial number?

Δηλαδή μπορώ να βάλω το ίδιο αντίγραφο σε όσα acount θελω.?

Δυστυχώς δεν έχω xbox  για να συνδέσω το παιχνίδι με κάποιον λογαριασμό υπάρχει κάποιος τρόπος μόνο με το pc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τωρα καταλαβα τι λες. δεν γινεται .οχι. ουτε με δισκακι γινεται. οπως ειπαν και οι προηγουμενοι μονο με digital copy γινεται. (αγορασμενο απ το store η κωδικος).να παρεις δισκακι xbox και να το παιξεις σε pc δεν γινεται με τιποτα.

Επεξ/σία από razorblade334
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η υπηρεσια αυτη λειτουργει μονο για ψηφιακες αγορες .

Κοινως οι επιλογες σου ειναι 2.

1)περιμενεις για εκπτωσεις απο το windows store(αγνωστο ποτε γινονται ακριβως)

2)Ψαχνεις μηπως βρεις αυτο που θες απο κλειδαδικα(αλλα θελει ψαξιμο και προσοχη)

https://www.cdkeys.com/xbox-live/games/forza-motorsport-7-standard-edition-xbox-one-pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
41 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Κοινως οι επιλογες σου ειναι 2.

Υπάρχει και η επιλογή του Xbox Game Pass (τα σχετικά μηνύματα πιο πάνω έχουν μεταφερθεί από το topic του Xbox One).  Το οποίο έχει και free trial για 14 μέρες. 

Θέλει Windows 10 και Microsoft Store και ο τίτλος να ανήκει και στο Xbox Play Anywhere πρόγραμμα,

Edit: Tο Forza 7 συγκεκριμένα μαζί με κάποιους άλλους τίτλους που έχουν ήδη κυκλοφορήσει, ωστόσο, δεν περικλείονται (ακόμα) στο Game Pass!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, DjAde είπε

Καλησπέρα και χρόνια πολλά .

Θέλω να ρωτήσω πώς ακριβός δουλεύει αυτή η υπηρεσία.

Θέλω πχ το forza 7 για pc αλλά είναι πανάκριβο στο win store.

 

8 λεπτά πριν, Praetorian είπε

Υπάρχει και η επιλογή του Xbox Game Pass (τα σχετικά μηνύματα πιο πάνω έχουν μεταφερθεί από το topic του Xbox One).  Το οποίο έχει και free trial για 14 μέρες. 

Θέλει Windows 10 και Microsoft Store. 

Δεν τα ανεφερα τα περι game pass επειδη μπηκε στο θεμα αυτο (που αφορα το play anywhere) για να ρωτησει πως ακριβως δουλευει επειδη τον ενδιαφερει η αγορα του συγκεκριμενου παιχνιδιου.

Αρα προσωπικα δεν την θεωρω εναλλακτικη επιλογη αυτη την υπηρεσια στην περιπτωση αυτη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...