Προς το περιεχόμενο

Μ2000 vs C# για πρώτη γλώσσα


fc24425

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εσύ τώρα δηλαδή που αράδιασες τις κλασικές γλώσσες χωρίς καμία αιτιολόγηση, νομίζεις ότι βοήθησες; Φίλε μου το οτιδήποτε λες πρέπει να έχει υπόσταση. Εδώ ο τίτλος του thread δεν έχει καν υπόσταση. Η κοπέλα πρέπει να μάθει να ψάχνει. Δεν έχει μάθει άμα η Μ2000 της φαίνεται mainstream. Εσύ της πετάς τροφή μασημένη και το λες βοήθεια, εγώ της δείχνω το βασικό στοιχείο κάθε επιστημονικής έρευνας και με λες είρωνα.

 

Φιλάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πΑΝΤΩς θα αναφερω και εγω κάτι τωρα χωρις να θελω να πάρω το μερος κανενος. Μπαινεις σε κάτι ξενα φορουμ και ρωτάς κατι και σου απαντανε αμεσα χωρις ιχνος ειρωνιας και μαλιστα οποιος δεν θελει δεν απαντάει. Αυτη η ειρωνια η ξερολιαση και η μιζερια μονο σε κατι ελληνικα φορουμ την βλέπεις που κοιτάει ο ενας να φανει εξυπνοτερος απο τον άλλον και που τωρα σε ενα φορουμ λες και χεστηκε κανεις την επομενη μέρα κανεις δεν θα θυμάται το θρεντ.

 

Ο Μ2000 μπορει να σπαμαρε σε κάποια θεματα οπως περιγράφουν κάποιοι και να έχουν ισως δικιο αλλα στο θεμα του μπορει να εγραφε οτι γουσταρει και κανεναν δεν αναγκασε να μπει με το ζορι να γραψει ισα ισα καποιοι ελεγαν "Δεν θα μπω δεν θα ασχοληθω ξανα κτλπ" και την επομενη στιγμη που ποσταρε τους εβλεπες να ασχολουνται παλι.

 

Δεν θελω να πιστεψω οτι η κατασταση στα φορουμ ειναι προέκταση και της συμπεριφορας κάποιων στις εργασιες τους και στις εταιρειες (οσες εχουν απομεινει ακομα) διοτι αυτο θα δειξει επισης γιατι φτασαμε σε αυτο το σημειο που φτασαμε και οι μισοι έχουν μεταναστευσει για να δουλεψουν σαν πληροφορικοι σε σοβαρες επιχειρησεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ τώρα δηλαδή που αράδιασες τις κλασικές γλώσσες χωρίς καμία αιτιολόγηση, νομίζεις ότι βοήθησες; Φίλε μου το οτιδήποτε λες πρέπει να έχει υπόσταση. Εδώ ο τίτλος του thread δεν έχει καν υπόσταση. Η κοπέλα πρέπει να μάθει να ψάχνει. Δεν έχει μάθει άμα η Μ2000 της φαίνεται mainstream. Εσύ της πετάς τροφή μασημένη και το λες βοήθεια, εγώ της δείχνω το βασικό στοιχείο κάθε επιστημονικής έρευνας και με λες είρωνα.

 

Φιλάκια.

 

Οτι τι; βοηθάς με την ειρωνία σου ;Η σοφία σου ειναι κινητήρια δύναμη για τους άλλους;  dr.house εσύ ; 

Δώσε πνέυμα και μίλα για απαντήσεις με υπόσταση.

Το μόνο δίκιο που έχεις είναι ότι δεν δικιολόγησα τις προτάσεις μου. Τα πρότεινα γιατί και εγώ αυτό το δρόμο ακολούθησα/ακολουθώ.

 

 

"βασικό στοιχείο κάθε επιστημονικής έρευνας" εδώ δάκρυσα

 

Φιλάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@TS, μα φυσικά Μ2000, επειδή:

 

  1. Είναι τόσο έμπιστη, όσο να κατεβάζεις εκτελέσιμο απο το dropbox κάποιου unknown guy.
  2. Έχει εντολές όπως ΠΑΡΕ ή ΔΩΣΕ, οπότε είναι ιδανική για καθημερινά παρεδώσε.
  3. Δεν τρέχει σε λίνουξ.
  4. Έχω μία μικρή, απειροελάχιστη ελπίδα, να είσαι ο Μ2000(γύρνα πίσω ρε)
  5. IBTFL
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

πΑΝΤΩς θα αναφερω και εγω κάτι τωρα χωρις να θελω να πάρω το μερος κανενος. Μπαινεις σε κάτι ξενα φορουμ και ρωτάς κατι και σου απαντανε αμεσα χωρις ιχνος ειρωνιας και μαλιστα οποιος δεν θελει δεν απαντάει. Αυτη η ειρωνια η ξερολιαση και η μιζερια μονο σε κατι ελληνικα φορουμ την βλέπεις που κοιτάει ο ενας να φανει εξυπνοτερος απο τον άλλον και που τωρα σε ενα φορουμ λες και χεστηκε κανεις την επομενη μέρα κανεις δεν θα θυμάται το θρεντ.

 

Με τη διαφορά ότι σου απαντούν σε αυτό που ρωτάς. Όχι να κάνεις ερώτηση για C# κι ο άλλος να σου λέει δεν ξέρω πως γίνεται στη C# αλλά να πως το κάνω εγώ στην Cobol. Αυτό δεν υπάρχει πουθενά.  Και δεν υπάρχει γιατί οποιοδήποτε σοβαρό Moderation δεν επιτρέπει off topic απαντήσεις σε τεχνικά θέματα. Εδώ για δικούς τους λόγους οι mods τον άφησαν να λέει τη μία βλακεία μετά την άλλη, συχνά οδηγώντας νέους χρήστες σε λάθος συμπεράσματα. Κι όταν κάποτε του είπα ότι εδώ δεν είμαστε για να πιάσουμε συζήτηση αλλά για να απαντάμε επί της ουσίας τον ενόχλησε. Και μάλιστα τον ενόχλησε τόσο πολύ που ακόμα κι όταν πήγε σε άλλο forum το ανέφερε ως προβληματική συμπεριφορά. Ο Μ2000 μπήκε εδώ για να κάνει συζήτηση καφενειακού τύπου. Να λέει την παπάρα του αδιαφορώντας για τις συνέπειες που μπορεί να έχει αυτό σε κάποιον που ψάχνει λύση για το πρόβλημα του.

 

Μην μας κάνεις λοιπόν μαθήματα συμπεριφοράς όταν ο άλλος είναι ο ορισμός της αντικοινωνικότητας. Το να αδιαφορεί κάποιος για το κοινωνικό σύνολο επειδή έχει την αποψάρα του και θέλει να την εκφράζει no matter what είναι ο ορισμός της αναισθησίας.

 

Αλλά αν σου λείπει τόσο πολύ πήγαινε να τον βρεις στο freestuff.

http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=4726&start=30&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αλλά αν σου λείπει τόσο πολύ πήγαινε να τον βρεις στο freestuff.

http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=4726&start=30&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Κλαίω  :D  :D  :D  

Ποιος είναι αυτό το θεϊκό troll;

 

"Ήρθα εδώ ως ειδικός απεσταλμένος και πληρεξούσιος του Insomnia. Εκ μέρους όλης της κοινότητας, θέλω να σου ζητήσω να επιστρέψεις. Υπάρχουν ένα σωρό καινούρια threads στα οποία δεν έχεις απαντήσει, με αποτέλεσμα να υπάρχουν πολλοί δυσαρεστημένοι χρήστες που δε βρίσκουν λύσεις στα προβλήματά τους. 

Think of the children!"

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συνοψίζοντας:πολλά μέλη μέχρι στιγμής ψήφισαν M2000 δαγκωτό. Αναζητώντας δεν μπόρεσα να βρω πολλά πράγματα για την γλώσσα, μόνο κάτι βιντεάκια στο youtube. Αν κατάλαβα καλά οι εντολές είναι στα Ελληνικά? 

Επεξ/σία από fc24425
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή η Μ2000 είναι η εξέλιξη της VB6, καλό θα ήταν να ξεκινήσεις με VB6 και, αφού νοιώσεις άνετα, να προχωρήσεις σε M2000. Κάτι σε φάση από C σε C++ ένα πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή η Μ2000 είναι η εξέλιξη της VB6, καλό θα ήταν να ξεκινήσεις με VB6 και, αφού νοιώσεις άνετα, να προχωρήσεις σε M2000. Κάτι σε φάση από C σε C++ ένα πράγμα.

Ευχαριστώ για την συμβουλή! Εσύ έτσι ξεκίνησες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...