Προς το περιεχόμενο

Η AMD σε καλεί να επαναστατήσεις, και να λάβεις μέρος στην Radeon Rebellion


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γλοιώδης κατάσταση όπως και να έχει. Δηλαδή το Α και το Ω της διασκέδασης των ανθρώπων είναι πια το computer gaming. Τρελά ποσά επενδύονται για να προσφέρουν στον κόσμο, δηλαδή σε εμάς, τι ακριβώς;

 

Καθήλωση σε καρέκλες ας πούμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειμαι φαν των υπερβολων και γενικοτερα δεν εκτιμω τις εταιρειες που ξανοιγονται και υποσχονται πραγματτα που αμφιβαλλω αν  μπορουν να παραδοσουν.Μου θυμιζει στρατηγικη διαφημισης apple "wonderfull","awsome","fabulous"

βρηκαν ευκαιρια οι φαν μαλλον να βγαλουν αχτι,καιρο εχει η amd να παρουσιασει κατι πολλα υποσχομενο.

 

Εμεις οι υπολοιποι απλα περιμενουμε να δουμε αν μας πουλανε παραμυθι

Τα εως τωρα δεδομενα λενε Αποδοσεις τρελες με τιμες ξεφτιλλα ελπιζω να μην ζησω μια ακομα κωλοτουμπα και να βγει τελικα η rx480 με 300-350 και οι φανς να λενε "εεε ενταξει ρε παιδια λογικες τιμες ειναι ποσο περιμενατε να ερθει" εως τωρα ολοι μιλανε για 250 max

Στα 250 που θα ερθει και θα παιζει εως τα 300 με επιδοσεις μιας 970 σε χαλαει που μεσα σε ενα χρονο παιρνεις με 100 ευρω λιγοτερα ιδιες ή και καλυτερες επιδοσεις, νεες τεχνολογιες (HDR 10bit HEVC κτλ), και 8GB ram? δεν το θεωρεις κατι καλο αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 250 που θα ερθει και θα παιζει εως τα 300 με επιδοσεις μιας 970 σε χαλαει που μεσα σε ενα χρονο παιρνεις με 100 ευρω λιγοτερα ιδιες ή και καλυτερες επιδοσεις, νεες τεχνολογιες (HDR 10bit HEVC κτλ), και 8GB ram? δεν το θεωρεις κατι καλο αυτο;

Κατ αρχίν φίλε μου δεν ξέρεις τις επιδόσεις μέχρι αύριο ,κατά δεύτερων δεν ξέρεις τιμή. Προσωπικά πιστεύω γύρω στα 300 και ίσως και πιό πάνω η 8gb. Τα 250 που βάζεις είναι για 4gb και προσωπικά φοβάμαι οτι θα απογοητευτείς με την τιμούλα στην Ελλάδα.

Μια gtx 970 custom έχει κάπου 280 με 300 με δεδομένο αρκετά μεγάλο OC headroom.

Τέλος αυτά που γράφεις γiα 10bit και x265 HEVC μια χαρά τα έχει και ο ανταγωνισμός, πχ η αρχιτεκτονική maxwell και άρα η GTX 970.  Τα 8GB φυσικά και είναι ελκυστικότερα. Μένει να δούμε τα υπόλοιπα στα Reviews και τις τιμές φυσικά.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειμαι φαν των υπερβολων και γενικοτερα δεν εκτιμω τις εταιρειες που ξανοιγονται και υποσχονται πραγματτα που αμφιβαλλω αν  μπορουν να παραδοσουν.Μου θυμιζει στρατηγικη διαφημισης apple "wonderfull","awsome","fabulous"

βρηκαν ευκαιρια οι φαν μαλλον να βγαλουν αχτι,καιρο εχει η amd να παρουσιασει κατι πολλα υποσχομενο.

 

Εμεις οι υπολοιποι απλα περιμενουμε να δουμε αν μας πουλανε παραμυθι

Το πολλα υποσχωμενο που ακριβως ειναι?Το εχω ξαναπει για την 480 οτι στην ουσια ειναι μια R9 390 με μικροτερη καταναλωση(το 8gb μοντελο)και δεν καταλαβαινω τον οποιο ενθουσιασμο.

οταν τα κανει αυτα η ιντελ και η nvidia τρεχουν σαλακια σε μερικους.

Εχεις δει εσυ πολλες τετοιες διαφημισεις απο intel και nvidia?Γιατι εγω δεν θυμαμαι τα τελευταια χρονια τετοια καραγκιοζιλικια.

 

Radeon Rebellion λεει.....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ αρχίν φίλε μου δεν ξέρεις τις επιδόσεις μέχρι αύριο ,κατά δεύτερων δεν ξέρεις τιμή. Προσωπικά πιστεύω γύρω στα 300 και ίσως και πιό πάνω η 8gb. Τα 250 που βάζεις είναι για 4gb και προσωπικά φοβάμαι οτι θα απογοητευτείς με την τιμούλα στην Ελλάδα.

Μια gtx 970 custom έχει κάπου 280 με 300 με δεδομένο αρκετά μεγάλο OC headroom.

Τέλος αυτά που γράφεις γiα 10bit και x265 HEVC μια χαρά τα έχει και ο ανταγωνισμός, πχ η αρχιτεκτονική maxwell και άρα η GTX 970.  Τα 8GB φυσικά και είναι ελκυστικότερα. Μένει να δούμε τα υπόλοιπα στα Reviews και τις τιμές φυσικά.  

Hardware decore σε hevc εχει μονο η 960 οι υπολοιπες ειναι hybrid και δεν υποστιριζουν καν main10 4-4-4. 300 Ευρω οι 970 κανουν ΤΩΡΑ και οχι πριν 2 μηνες. Και ακομα και στις ιδιες επιδοσεις εχεις πολυ λιγοτερα watts με τις καινουριες σειρες 10xx απο nvidia και 4xx απο AMD.

Τα πρωτα leaks απο αυριο δειχνουν την stock 480 να εχει επιδοσεις 970 OCed αλλα θα δουμε. Leakαραν και τα specs της 1060 απο την Nvidia. Αλλα αν δε δω τραγικη διαφορα υπερ της Nvidia θα παω σε AMD μπας και χαλαρωσει με τις τιμες της και τις propertiary μαλακιες της η πρασινη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 250 που θα ερθει και θα παιζει εως τα 300 με επιδοσεις μιας 970 σε χαλαει που μεσα σε ενα χρονο παιρνεις με 100 ευρω λιγοτερα ιδιες ή και καλυτερες επιδοσεις, νεες τεχνολογιες (HDR 10bit HEVC κτλ), και 8GB ram? δεν το θεωρεις κατι καλο αυτο;

Δηλαδη μια R9 390 το μοντελο των 8gb που κοστιζει πανω κατω τωρα,τιποτα το ιδιαιτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά αν και είμαι φίλος της nvidia περιμένω με αγωνία να δω τι στον π__ο θα έχει αυτή η σειρά της ΑΜD. Όχι για να αγοράσω αλλά για να  δώσω λιγότερα για 1070. Σίγουρα η μετάβαση στα 14nm υποσχέται καλύτερες επιδόσεις αλλά μέχρι να δω επίσημα benchmarks δε μπορώ να πω τίποτα.

 

Μέχρι στιγμης καταλαβαίνω ότι και οι δύο εταιρίες έχουν αποφύγει την απευθείας σύγκριση βγάζοντας η μια πρώτα τις mid end και η άλλη τις high end.

 

Σε κάθε περίπτωση η επιλογή GPU κατ'εμε πρέπει να γίνει τέλη του έτους που θα έχουμε στα χέρια μας ασφαλή εικόνα για την high end της amd και τη low end της nvidia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πολλα υποσχωμενο που ακριβως ειναι?Το εχω ξαναπει για την 480 οτι στην ουσια ειναι μια R9 390 με μικροτερη καταναλωση(το 8gb μοντελο)και δεν καταλαβαινω τον οποιο ενθουσιασμο.

Εχεις δει εσυ πολλες τετοιες διαφημισεις απο intel και nvidia?Γιατι εγω δεν θυμαμαι τα τελευταια χρονια τετοια καραγκιοζιλικια.

 

Radeon Rebellion λεει.....

στα πασαρουν αλλιως και το ξερεις μην μου το παιζεις αγιος και καλα.

σας χαλαει στην amd και οχι στης αλλες εταιριες οκ κανενα προβλημα..πλερώνεται τον ανταγωνισμο αδρα τοτε και clain. μην το παμε στο vs ομως τωρα ερχεται η ωρα και θα δουμε τι θα κανει η καρτουλα/ες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hardware decore σε hevc εχει μονο η 960 οι υπολοιπες ειναι hybrid και δεν υποστιριζουν καν main10 4-4-4. 300 Ευρω οι 970 κανουν ΤΩΡΑ και οχι πριν 2 μηνες. Και ακομα και στις ιδιες επιδοσεις εχεις πολυ λιγοτερα watts με τις καινουριες σειρες 10xx απο nvidia και 4xx απο AMD.

Τα πρωτα leaks απο αυριο δειχνουν την stock 480 να εχει επιδοσεις 970 OCed αλλα θα δουμε. Leakαραν και τα specs της 1060 απο την Nvidia. Αλλα αν δε δω τραγικη διαφορα υπερ της Nvidia θα παω σε AMD μπας και χαλαρωσει με τις τιμες της και τις propertiary μαλακιες της η πρασινη

Ε ας είναι OC το θέμα για μένα προσωπικά είναι οι δυνατότητα OC.  Τα ίδια leaks μιλάνε για +5mHz OC στην RX480 LOL.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία διαφήμιση , ξέρει που απευθύνεται η AMD , όχι sta nvidia/intel sheeps ,πάρτε την 1080 στα 800+ ευρώ .Εμείς οι υπόλοιποι που δεν μας περισσεύουν θα πάμε σε AMD συνθέσεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέχνη (και τέχνασμα) για να ωθείς τον κόσμο να ξοδεύει: διαφήμιση. Πάντως με βλέπω να "επαναστατώ" με μια 470

Και εγώ λέω να κάνω την επανάσταση και να αντικαταστήσω την HD 4850 με μία 470 ή 480!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...