Προς το περιεχόμενο

Η AMD σε καλεί να επαναστατήσεις, και να λάβεις μέρος στην Radeon Rebellion


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανε ρε AMD την επανασταση με σωστη υποστηριξη σε linux και εμεις μαζι σου..  αν ηξερες ποσος κοσμος αποφευγει τα προϊοντα και την πλατφορμα σου εξαιτιας της στενοκεφαλιας σου..  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αλλο αρθρο για την Amd(και γενικα για καρτες γραφικων)?

νεα γενια gpu βγαζει τι περιμενες; Εδω οταν αλλαζει design το iphone κανουν κανα δυο αρθρα και ενα editorial αυτο σε πειραξε. Η amd πριν δεν ειχε καν marketing, τωρα εχει αλλα ειναι για τα πανηγυρια. Δεν ξερω τι ειναι χειροτερο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια .. 

πρωτον ..τι 970 λετε?? τι σχεση εχει η 970 με την 290 ακομα ? καμια !! απλα εχουν υψηλο χρονισμο τον οποιο ομως δεν αντεχουν και εχουν ΧΑΛΙΑ εικονα ,, εδωσα 400 και την πηρα την 970 λεω δε μπορει ακομα να ειναι τοσο μαπα μετα απο τοσα λεφτα που εχω πεταξει σε καρτες .. Δηλαδη δεν βλεπεται μπροστα σας??  δυστηχως δεν υπαρχει καν εναλλακτικη απο την ατι .. θα το ηθελα πολυ αλλα οχι η nvidia δεν υφισταται .. και τωρα δειτε bench μεταξυ fury x kai 980 τι .. μετα απο ενα εξαμηνακι ,, αχχ

 

η 480 ειναι καλη καρτα θα δουμε σε λιγο.. δυστηχως η 290 στα 1100 χωρις ρευμα μαλλον θαναι πιο γρηγορη ,,θα περιμενουμε vega 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 250 που θα ερθει και θα παιζει εως τα 300 με επιδοσεις μιας 970 σε χαλαει που μεσα σε ενα χρονο παιρνεις με 100 ευρω λιγοτερα ιδιες ή και καλυτερες επιδοσεις, νεες τεχνολογιες (HDR 10bit HEVC κτλ), και 8GB ram? δεν το θεωρεις κατι καλο αυτο;

εαν η επιδοσεις και τιμη κυμανθει με ακριβως αντιστοιχη των καινουργιων που θα βγαλει η αντιπαλη εταιρεια δεν μιλαμε για επανασταση αλλα για λογικη.(ειναι το λιγοτερο που θα μπορουσε να κανει).

Παντα συγκρινεις αυτο που βγαιζεις φετος με αυτα που βγαζει ο ανταγωνισμος δεν κανεις συγκριση με το τι ειχε βγαλει περσι γιατι γινεσαι περιγελος.

Το πολλα υποσχωμενο που ακριβως ειναι?Το εχω ξαναπει για την 480 οτι στην ουσια ειναι μια R9 390 με μικροτερη καταναλωση(το 8gb μοντελο)και δεν καταλαβαινω τον οποιο ενθουσιασμο.

 

Το πολλα υποσχομενο ειναι η τιμη και μονο.Απο την παρουσιαση μεχρι σημερα ολοι μιλανε για αυτα τα περιφημα 200ευρω προτινομενη τιμη πωλησης.Εαν βγει στα 250 δεν εχω να πω κατι εαν βγει 300+ δεν υπαρχει κανενας λογος ενθουσιασμου

ωραία διαφήμιση , ξέρει που απευθύνεται η AMD , όχι sta nvidia/intel sheeps ,πάρτε την 1080 στα 800+ ευρώ .Εμείς οι υπόλοιποι που δεν μας περισσεύουν θα πάμε σε AMD συνθέσεις. 

Η 1080 απεχει ετη φωτος απο την 480 σε επιδοσεις μην συγκρινεις οτι να ναι.Μην ξαναρχισουμε τις χαζομαρες περι crossfire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να δω επιδοσεις .. δε μπορει .. στα 1266 με 2300 shader .. δε μπορει ..μηπως δινει επιπεδα fury τελικα και .. αντε να δουμε αυριο μας ταχει κανει τσουρεκια λιγο η ατι .. 

 

παντως και σαν 290 να πηγαινει ωραια θαναι και καλη αναβαθμιση για πολλους .. με συγχρονα χαακτηριστικα και ποιοτητα εικονας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου εχει λειψει η ati  :-(

Δεν μου έχει λείψει ΚΑΘΟΛΟΥ μα ΚΑΘΟΛΟΥ η ati!

Amd-ακηδες σταματήστε να κοροιδεύετε τον εαυτό σας.

Η nvidia αν και ακριβή , είναι ΜΠΡΟΣΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια .. 

πρωτον ..τι 970 λετε?? τι σχεση εχει η 970 με την 290 ακομα ? καμια !! απλα εχουν υψηλο χρονισμο τον οποιο ομως δεν αντεχουν και εχουν ΧΑΛΙΑ εικονα ,, εδωσα 400 και την πηρα την 970 λεω δε μπορει ακομα να ειναι τοσο μαπα μετα απο τοσα λεφτα που εχω πεταξει σε καρτες .. Δηλαδη δεν βλεπεται μπροστα σας??  δυστηχως δεν υπαρχει καν εναλλακτικη απο την ατι .. θα το ηθελα πολυ αλλα οχι η nvidia δεν υφισταται .. και τωρα δειτε bench μεταξυ fury x kai 980 τι .. μετα απο ενα εξαμηνακι ,, αχχ

 

η 480 ειναι καλη καρτα θα δουμε σε λιγο.. δυστηχως η 290 στα 1100 χωρις ρευμα μαλλον θαναι πιο γρηγορη ,,θα περιμενουμε vega 

Κάτσε για να καταλάβω. Τι χάλια εικόνα έχει η 970 και που κολλάει αυτό με τους χρονισμούς της που βρισκόμαστε στο 2000? Αν είναι σταθερή η GPU δεν υπάρχει καμιά διαφορά.  Τι παραπληροφόρηση ειναι αυτή? Tα frame και color buffer outputs είναι πλέον ακριβώς τα ίδια δεν υπάρχει καμία διαφορά στα γραφικά (αν αυτό εννοείς) και φυσικά σε geometry & shader quality για τον τελικό χρήστη. Αυτά άλλωστε είναι θέμα του driver.

Αν τώρα η GPU φτάσει στο όριο της όσον αφορά το OC στους χρονισμούς της Μνήμης, τότε λογικό είναι να  εμφανίζονται graphic artifacts αλλά δεν υπάρχει περίπτωση η GPU σε εργοστασιακούς χρονισμούς σε ενα καλά στημένο σύστημα να σου βγάζει χάλια εικόνα εκτός και αν είναι ελαττωματική η GPU .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου έχει λείψει ΚΑΘΟΛΟΥ μα ΚΑΘΟΛΟΥ η ati!

Amd-ακηδες σταματήστε να κοροιδεύετε τον εαυτό σας.

Η nvidia αν και ακριβή , είναι ΜΠΡΟΣΤΑ.

εμμονικος ή απλα σαλιαρης;;;;; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εαν η επιδοσεις και τιμη κυμανθει με ακριβως αντιστοιχη των καινουργιων που θα βγαλει η αντιπαλη εταιρεια δεν μιλαμε για επανασταση αλλα για λογικη.(ειναι το λιγοτερο που θα μπορουσε να κανει).

Παντα συγκρινεις αυτο που βγαιζεις φετος με αυτα που βγαζει ο ανταγωνισμος δεν κανεις συγκριση με το τι ειχε βγαλει περσι γιατι γινεσαι περιγελος.

Το πολλα υποσχομενο ειναι η τιμη και μονο.Απο την παρουσιαση μεχρι σημερα ολοι μιλανε για αυτα τα περιφημα 200ευρω προτινομενη τιμη πωλησης.Εαν βγει στα 250 δεν εχω να πω κατι εαν βγει 300+ δεν υπαρχει κανενας λογος ενθουσιασμου

Η 1080 απεχει ετη φωτος απο την 480 σε επιδοσεις μην συγκρινεις οτι να ναι.Μην ξαναρχισουμε τις χαζομαρες περι crossfire

Επιδόσεις 970 στα €260 με 20%ΦΠΑ η εκδοση των 8gb με backplate αλλα χτυπαει 90ρια και ειναι thermal throttled.

Καλη για καποιον που ειναι στα 1080p 100hz max. Οποιος κοιταζε για 970 τωρα εχει αλλη μια επιλογη αν και θα περιμενα για 3rd party υλοποιησεις.

Οποιος εχει 390 ή 970 δεν εχει κανενα λογο αναβάθμησης και οποιος θελει ποιο δυνατα πραγματα παει σε 1070 ή μτχ 980/ti με την επιφυλαξη οτι θα φτασουν τα 4/6gb vram σε μελλοντικους τιτλους.

 

Επισης ακομα τα ιδια frame dips με την προηγουμενη αρχιτεκτονικη και με κανει να αναρωτιεμαι κατα ποσο ειναι ενα shrieked rebrand ο polaris.

 

Δεν ειναι καλη μερα για τον καταναλωτη η σημερινη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμένω σήμερα αληθινά bench απο 480. Πάντως Αγγλία 210 ευρώ τα 4GB και 260 τα 8GB. Μια χαρά. Για πρώτη φορά στη ζωή μου θα πάρω καλή κάρτα είτε ειναι 480,470 ή 1060.

 

Για να δούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...