Προς το περιεχόμενο

Επιστροφή φορου 2016


Legolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πηγα κι εγω στην "Ενημερωση εκκαθαρισης", λεει αυτα που ηδη γνωριζω, δηλ. δεν αναφερει ποτε θα παρω το χρημα. Μαλλον βεβαια διοτι εχω ενφια.

 

"Εάν προκύψει πιστωτικό υπόλοιπο, μετά τον απαραίτητο έλεγχο και τον συμψηφισμό με τυχόν οφειλές σας, το ποσό αυτό θα σας επιστραφεί μέσω του λογαριασμού IBAN, που συμπληρώσατε στη δήλωσή σας."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 407
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Πάντως πέρυσι περίμενα περίμενα αλλά επιστροφή δεν έβλεπα. Πήγα από την εφορία υπέγραψα κάποια χαρτια και μεσα σε μια εβδομάδα μπήκαν

 

Ενφια εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φετος οποιος εχει επιστροφη φορου και είναι υπόχρεος για ΕΝΦΙΑ μην την περιμενει και όταν βγει ο ΕΝΦΙΑ πρεπει να παει στην εφορια για συμψηφισμο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω που δεν εχω ενφια κλπ. Και επιστροφη φορου ακομα δεν μπηκε. Εκανα φορολογικη δηλωση 20/5/16. Αλλα τιποτα.

 

Πηρα την λογιστρια μου ελεγε κατι ακαταλαβιστηκα, αν δεν την παρω μεχρι τον Οκτώβριο να την ενοχλησω ξανα. Μου φαινεται να πηγαινω μονος στην εφορια.

 

Απλα θελω να ρωτησω τι χαρτια πρεπει να χω μαζι μου. Οποιος εχει κανει την διαδικασία ας μου πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω που δεν εχω ενφια κλπ. Και επιστροφη φορου ακομα δεν μπηκε. Εκανα φορολογικη δηλωση 20/5/16. Αλλα τιποτα.

 

Πηρα την λογιστρια μου ελεγε κατι ακαταλαβιστηκα, αν δεν την παρω μεχρι τον Οκτώβριο να την ενοχλησω ξανα. Μου φαινεται να πηγαινω μονος στην εφορια.

 

Απλα θελω να ρωτησω τι χαρτια πρεπει να χω μαζι μου. Οποιος εχει κανει την διαδικασία ας μου πει.

 

Να πας στην εφορια με τυπωμενο το εκαθαριστικο σου και το Ε1.

Η λογιστρια είναι ακαταλαβιστικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας στην εφορία που ανηκεις, στα έσοδα, με εκκαθαριστικό, ταυτότητα και φωτοτυπία βιβλιαρίου σου. Τους λες να ψάξουν να δουν γιατι δε σου έχουν μπει χρήματα. 

Άσχετο αλλά σε αρκετους με Ενφια έχουν μπει τα χρήματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φετος οποιος εχει επιστροφη φορου και είναι υπόχρεος για ΕΝΦΙΑ μην την περιμενει και όταν βγει ο ΕΝΦΙΑ πρεπει να παει στην εφορια για συμψηφισμο .

δεν τους κόβει να το κάνουν μόνοι τους αυτόματα; πρέπει να τρέξουμε εκεί τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν τους κόβει να το κάνουν μόνοι τους αυτόματα; πρέπει να τρέξουμε εκεί τώρα;

 

Δυστυχως φιλε μου....Το taxis που όλα εκει στηριζοντε δεν εχει αυτή τη δυνατοτητα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας στην εφορία που ανηκεις, στα έσοδα, με εκκαθαριστικό, ταυτότητα και φωτοτυπία βιβλιαρίου σου. Τους λες να ψάξουν να δουν γιατι δε σου έχουν μπει χρήματα.

Άσχετο αλλά σε αρκετους με Ενφια έχουν μπει τα χρήματα.

Βιβλιαριο οταν λες; του ΙΚΑ; μεχρι τι ωρα ειναι ανοιχτες οι εφοριες;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βιβλιαριο οταν λες; του ΙΚΑ; μεχρι τι ωρα ειναι ανοιχτες οι εφοριες;

 

Βιβλιαριο τραπεζικου λογαριασμου .Συνηθως είναι ανοιχτες 8-2

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν πάω για συμψηφισμό, θα μου τα επιστρέψουν τουλάχιστον στον τραπεζικό μου λογαριασμό;; Πέρσι την επιστροφή φόρου μου την έβαλαν κανονικά. Τώρα έχω να πληρώσω αλλά με τροποποιητική που έγινε, ένα ποσό θα το πάρω πίσω.Περιμένω και ΕΝΦΙΑ.Να τα αφήσω ή να πάω από εκεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...