Προς το περιεχόμενο

Επιστροφή φορου 2016


Legolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φετος οποιος εχει επιστροφη φορου και είναι υπόχρεος για ΕΝΦΙΑ μην την περιμενει και όταν βγει ο ΕΝΦΙΑ πρεπει να παει στην εφορια για συμψηφισμο .

 

εδω παντος η επιστροφη μπήκε κανονικα. και ας μην εχει ερθει ακομα ο ενφια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν πάω για συμψηφισμό, θα μου τα επιστρέψουν τουλάχιστον στον τραπεζικό μου λογαριασμό;; Πέρσι την επιστροφή φόρου μου την έβαλαν κανονικά. Τώρα έχω να πληρώσω αλλά με τροποποιητική που έγινε, ένα ποσό θα το πάρω πίσω.Περιμένω και ΕΝΦΙΑ.Να τα αφήσω ή να πάω από εκεί;

 

Μολις βγει ο ΕΝΦΙΑ να πας απο τηην Εφορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ακρη δεν βρισκω. Εστειλα την κοπελα μου. Την ζητουσανε γιατι δεν εκανα φορολογικη το 11,12,13 ενω ημουν φοιτητης και με εβαζε ο πατερας μου στην φορολογικη του σαν προστατευομενο μελος, χωρις να χω εισόδημα κλπ. Μετα το 2014 ξερω οτι αλλαξε ο νομος αλλα τοτε αρχισα να δουλευω και εκανα φορολογικη δηλωση.

 

Εγω δουλευω και δεν εχω χρονο να παω. Ολα τα κανουν τοσο περιπλοκα. Για να κανεις μια δουλεια, πρεπει να χασεις πανω απο ενα μεροκαμματο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ακρη δεν βρισκω. Εστειλα την κοπελα μου. Την ζητουσανε γιατι δεν εκανα φορολογικη το 11,12,13 ενω ημουν φοιτητης και με εβαζε ο πατερας μου στην φορολογικη του σαν προστατευομενο μελος, χωρις να χω εισόδημα κλπ. Μετα το 2014 ξερω οτι αλλαξε ο νομος αλλα τοτε αρχισα να δουλευω και εκανα φορολογικη δηλωση.

 

Εγω δουλευω και δεν εχω χρονο να παω. Ολα τα κανουν τοσο περιπλοκα. Για να κανεις μια δουλεια, πρεπει να χασεις πανω απο ενα μεροκαμματο

 

Κανε μια υπευθυνη δηλωση ότι δεν ησουν υπόχρεος για φορολογικη δηλωση αυτά τα χρονια και τον λογο και μια εξουσιοδοτηση θεωρημενη για το γνησιο της υπογραφης στην κοπελλα σου να παει να τις καταθεσει στην εφορια .Δυστυχως δεν γινεται αλοιως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως βλεπω το εκκαθαριστικό μου ή το E1 απο το taxis; ο παπαρας ο λογιστης εκτος απο τ αλλαξε τον κωδικο που εμπαινα, εβαλε το δικο του μαιλ στις ενημερωσεις

Κανε μια υπευθυνη δηλωση ότι δεν ησουν υπόχρεος για φορολογικη δηλωση αυτά τα χρονια και τον λογο και μια εξουσιοδοτηση θεωρημενη για το γνησιο της υπογραφης στην κοπελλα σου να παει να τις καταθεσει στην εφορια .Δυστυχως δεν γινεται αλοιως...

Ετσι πρεπει να γινει θα το κανω και θα την πω να παει αν μπορει γιατι σημερα την εβγαλε την ψυχη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως βλεπω το εκκαθαριστικό μου ή το E1 απο το taxis; ο παπαρας ο λογιστης εκτος απο τ αλλαξε τον κωδικο που εμπαινα, εβαλε το δικο του μαιλ στις ενημερωσεις

 

Ετσι πρεπει να γινει θα το κανω και θα την πω να παει αν μπορει γιατι σημερα την εβγαλε την ψυχη.

 

Αν δεν σου δινει που είναι παρανομο ο λογιστης τον νέο κωδικο και εχεις το αρχικο κλειδαριθμο πας εδώ

 

https://www1.gsis.gr/registration/forgotPassword.htm

 

Αν δεν τον εχεις κανεις επανεγγραφή στο taxis αλλα για νέο κλειδαριθμο στην εφορια

 

Μετα διορθώνεις και το email σου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου τι εδωσε..αλλα γιατι να βαλει το δικο του μαιλ, δεν μπορω να καταλαβω, αντι να μου τα εξηγει, του τα βγαζω με το τσιγκελι. Ηθελα να αλλαξω λογιστη, αλλα ο πατερας μου οχι κατσε σε αυτον να τα κανουμε ολα μαζι. Δυο κουμπια πατησε με πηρε 50€, δεν με πειραζει αυτο με πειραζει που δεν με εξυπηρετεί

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ακρη δεν βρισκω. Εστειλα την κοπελα μου. Την ζητουσανε γιατι δεν εκανα φορολογικη το 11,12,13 ενω ημουν φοιτητης και με εβαζε ο πατερας μου στην φορολογικη του σαν προστατευομενο μελος, χωρις να χω εισόδημα κλπ. Μετα το 2014 ξερω οτι αλλαξε ο νομος αλλα τοτε αρχισα να δουλευω και εκανα φορολογικη δηλωση.

 

Εγω δουλευω και δεν εχω χρονο να παω. Ολα τα κανουν τοσο περιπλοκα. Για να κανεις μια δουλεια, πρεπει να χασεις πανω απο ενα μεροκαμματο

Θα πας στην εφορία που άνηκες κατά τα έτη που αναφέρεις και θα ζητήσεις να σου σφραγίσουν την υπεύθυνη δηλωση που θα συντάξεις εσύ, ότι δεν ήσουν υπόχρεος φορ. Δηλωσης εκείνα τα έτη. Μετά πας με αυτή τη δηλωση στην εφορία που ανήκεις τώρα και τελείωσες.

Αν ωστόσο ανήκεις στην ιδια εφορία με τότε πρέπει να τους υποχρεώσεις να το βρουν μονοι τους (αν και δε νομιζω ότι θα σου έκαναν κάτι τέτοιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου τι εδωσε..αλλα γιατι να βαλει το δικο του μαιλ, δεν μπορω να καταλαβω, αντι να μου τα εξηγει, του τα βγαζω με το τσιγκελι. Ηθελα να αλλαξω λογιστη, αλλα ο πατερας μου οχι κατσε σε αυτον να τα κανουμε ολα μαζι. Δυο κουμπια πατησε με πηρε 50€, δεν με πειραζει αυτο με πειραζει που δεν με εξυπηρετεί

 

Τυχον ειδοποιήσεις από taxis που σε αφορουν να ερχοντε στο δκο σου email .

50 ευρω για μια απλη φορολογικη δηλωση είναι ληστεια !!! Εχω κανει καμμια 10αρια σε συναδεκφους εννοείται δωρεαν .Καποιο φιλο να ξερει τα βασικα δεν ειχες ?

 

Αν ωστόσο ανήκεις στην ιδια εφορία με τότε πρέπει να τους υποχρεώσεις να το βρουν μονοι τους (αν και δε νομιζω ότι θα σου έκαναν κάτι τέτοιο)

 

Με φιλικη διαθεση αλλα αυτό είναι αστειο !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο αλλά σε αρκετους με Ενφια έχουν μπει τα χρήματα. 

 

Εισαι απολυτα σιγουρος?? Εχεις βεβαιωμενες τετοιες περιπτωσεις?

 

Βιβλιαριο οταν λες; του ΙΚΑ;

 

χαχα, καλο :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι απολυτα σιγουρος?? Εχεις βεβαιωμενες τετοιες περιπτωσεις?

 

 

 

 

Εγω "επισημα" από την tv από καποιο κυβενητικο ειχα ακουσει ότι οσοι εχουν επιστροφη δεν θα την παρουν πριν βγει ο ΕΝΦΙΑ και γινει συμψιφισμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...