Προς το περιεχόμενο

Άνοιγμα νέου τραπεζικού λογαριασμού


satafaka

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά.

 

Εργάζομαι σε μια εταιρεία εδώ και 2 χρόνια και η μισθοδοσία μπαίνει κανονικά σε έναν τραπεζικό λογαριασμό που έχω εδώ και πολλά πολλά χρόνια στην Πειραιώς.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω εν μέσω cc, γίνεται να ανοίξω νέο λογαριασμό (είτε Πειραιώς, είτε σε άλλη τράπεζα) τον οποίο να τον δηλώσω ως μισθοδοσίας? Απ'ότι διάβασα για μισθοδοσίες μπορείς να ανοίξεις τραπεζικό λογαριασμό. Ή θα μου πούνε: "Ρε μεγάλε, αφού έχεις ήδη λογαριασμό δεν παίζει αυτό, βολέψου με την Πειραιώς"?

 

Το έχει κάνει κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εαν είχες βεβαίωση εργοδότη και είχες πιάσει πρόσφατα δουλειά ναι θα μπορούσες να ανοίξεις λογαριασμό μισθοδοσίας αλλά τώρα εφόσον έχεις ήδη εναν λογαριασμό οι περιορισμοί των capital controls στο απαγορεύουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν είχες βεβαίωση εργοδότη και είχες πιάσει πρόσφατα δουλειά ναι θα μπορούσες να ανοίξεις λογαριασμό μισθοδοσίας αλλά τώρα εφόσον έχεις ήδη εναν λογαριασμό οι περιορισμοί των capital controls στο απαγορεύουν

 

Δεν με βολεύει αυτή η απάντηση. Κανένας άλλος?  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν επιτρέπεται .. όταν ανοίγεις λογαριασμό μισθοδοσίας υπογράφεις ένα χαρτί που εγγυασαι οτι δεν έχεις λογαριασμό σε άλλη τράπεζα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά.

 

Εργάζομαι σε μια εταιρεία εδώ και 2 χρόνια και η μισθοδοσία μπαίνει κανονικά σε έναν τραπεζικό λογαριασμό που έχω εδώ και πολλά πολλά χρόνια στην Πειραιώς.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω εν μέσω cc, γίνεται να ανοίξω νέο λογαριασμό (είτε Πειραιώς, είτε σε άλλη τράπεζα) τον οποίο να τον δηλώσω ως μισθοδοσίας? Απ'ότι διάβασα για μισθοδοσίες μπορείς να ανοίξεις τραπεζικό λογαριασμό. Ή θα μου πούνε: "Ρε μεγάλε, αφού έχεις ήδη λογαριασμό δεν παίζει αυτό, βολέψου με την Πειραιώς"?

 

Το έχει κάνει κανείς?

Θα σου πούνε το "Ρε μεγάλε...".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά.

 

Εργάζομαι σε μια εταιρεία εδώ και 2 χρόνια και η μισθοδοσία μπαίνει κανονικά σε έναν τραπεζικό λογαριασμό που έχω εδώ και πολλά πολλά χρόνια στην Πειραιώς.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω εν μέσω cc, γίνεται να ανοίξω νέο λογαριασμό (είτε Πειραιώς, είτε σε άλλη τράπεζα) τον οποίο να τον δηλώσω ως μισθοδοσίας? Απ'ότι διάβασα για μισθοδοσίες μπορείς να ανοίξεις τραπεζικό λογαριασμό. Ή θα μου πούνε: "Ρε μεγάλε, αφού έχεις ήδη λογαριασμό δεν παίζει αυτό, βολέψου με την Πειραιώς"?

 

Το έχει κάνει κανείς?

υπογραφεις υπευθυνη δηλωση ότι δεν εχεις άλλο λογαριασμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα.

 

Η κοπέλα μου εργάζεται αλλά την πληρώνουν με μετρητά στο χέρι και δεν έχει κανέναν τραπεζικό λογαριασμό.

Στα απαραίτητα έγραφα από τράπεζα που της δώσανε για να ανοίξει λογαριασμό λέει χαρτί από τον εργοδότη ότι θα την πληρώνει μέσω τραπέζης.

 

Δηλαδή δεν θα μπορεί να ανοίξει παρά μόνο αν δεχτεί να  την πληρώσει μέσω τραπέζης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλησπέρα στην παρέα.

 

Η κοπέλα μου εργάζεται αλλά την πληρώνουν με μετρητά στο χέρι και δεν έχει κανέναν τραπεζικό λογαριασμό.

Στα απαραίτητα έγραφα από τράπεζα που της δώσανε για να ανοίξει λογαριασμό λέει χαρτί από τον εργοδότη ότι θα την πληρώνει μέσω τραπέζης.

 

Δηλαδή δεν θα μπορεί να ανοίξει παρά μόνο αν δεχτεί να την πληρώσει μέσω τραπέζης;

Όχι. Μόνο συγκεκριμένα είδη λογαριασμών μπορούν να ανοιχθούν εν μέσω cc.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι. Μόνο συγκεκριμένα είδη λογαριασμών μπορούν να ανοιχθούν εν μέσω cc.

 

Και δηλαδή η κοπέλα μου που δουλεύει νόμιμα (με ΙΚΑ εφορία) δεν έχει το δικαίωμα να ανοίξει αποταμιευτικό λογαριασμό να αποταμιεύει τα λεφτά που βγάζει από την δουλειά της;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει σιγα ποσοι εχουν λεφτα να ανοίγουν λογαριασμούς?? και τι να τους κανουν σιγα πως κανετε ετσι.. Οπως μας ελεγαν "καλα δεν σου φτανουν 60ε τη μερα πλουσιος εισαι?" ποιο το πρόβλημα με τα cc δεν επηρεάζει τη ζωη μου ας μεινουν για παντα.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Και δηλαδή η κοπέλα μου που δουλεύει νόμιμα (με ΙΚΑ εφορία) δεν έχει το δικαίωμα να ανοίξει αποταμιευτικό λογαριασμό να αποταμιεύει τα λεφτά που βγάζει από την δουλειά της;

Όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δηλαδή η κοπέλα μου που δουλεύει νόμιμα (με ΙΚΑ εφορία) δεν έχει το δικαίωμα να ανοίξει αποταμιευτικό λογαριασμό να αποταμιεύει τα λεφτά που βγάζει από την δουλειά της;  

Δεν μπορεί να πάρει αυτό το χαρτί από τον εργοδότη και ας της τα δίνει στο χέρι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα κι αν εχεις λογαριασμο σε τραπεζα αν εχεις βεβαιωση εργοδοτη οτι καταβαλει την μισθοδοσια σε αλλη τραπεζα μπορεις να ανοιξεις νεο λογαριασμο .Το εκανα πριν δυο μηνες στην κορη μου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...