Προς το περιεχόμενο

OnePlus 3 Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι βεβαια τα 80ευρω γινανε 87τωρα και μαλιστα αναλογα το μαγαζι προτιμησης η τιμη μπορει να ανεβει ακομα παραπανω.

 

Για τα περι Dual sim ισχυει οτι ειναι μεγαλο θετικο σε αυτα τα χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Συμφωνώ ότι με 80 επιπλέον παίρνεις το S7 αλλά υπάρχει κάτι που δεν ανέφερε κάνεις. Dual Sim στο op3 που δεν έχει το S7 των 80 επιπλέον ευρώ.

 

Ναι, είναι τρομερά σημαντική η dual sim όταν έχουμε 5-6 παραπεταμένες συσκευές ο καθένας, και όταν μπορείς με 20 ευρώ να πάρεις μια συσκευή για αυτή την δεύτερη γραμμή που σπάνια χρησιμοποιούμε. Μου θυμίζει κάτι τύπους που κλαίγονται όταν δεν έχει ραδιόφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, είναι τρομερά σημαντική η dual sim όταν έχουμε 5-6 παραπεταμένες συσκευές ο καθένας, και όταν μπορείς με 20 ευρώ να πάρεις μια συσκευή για αυτή την δεύτερη γραμμή που σπάνια χρησιμοποιούμε. Μου θυμίζει κάτι τύπους που κλαίγονται όταν δεν έχει ραδιόφωνο.

Ο σκοπος του 2καρτου ειναι ακριβως για να μην κουβαλας παραπανω απο μια συσκευες μαζι,και προφανως αν με το ζορι χρησιμοποιεις την δευτερη sim τοτε δεν χρειαζεσαι δικαρτο κινητο. Αυτονοητα πραγματα αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, είναι τρομερά σημαντική η dual sim όταν έχουμε 5-6 παραπεταμένες συσκευές ο καθένας, και όταν μπορείς με 20 ευρώ να πάρεις μια συσκευή για αυτή την δεύτερη γραμμή που σπάνια χρησιμοποιούμε. Μου θυμίζει κάτι τύπους που κλαίγονται όταν δεν έχει ραδιόφωνο.

Δεν παίρνει κάποιος dual sim συσκευή για να μην δώσει λεφτά για δεύτερη....Για να μην κουβαλάει ένα κάρο συσκευές το κάνει όπως είπαν.

 

off topic: Με το ραδιόφωνο γιατί να χαλάμε τα mb και την μπαταρία και να μην έχουμε στο κινητό μας δεδομένου ότι αυτό υποστηρίζεται από το chip και απλως το έχουν disable; Πόσο χαζομάρα είναι κινητά με 20€ να το έχουν και οι ναυαρχίδες να μην έχουν όταν δίνεις ένα σεβαστό ποσό. Κάποιοι μετακινούμαστε και με τα μέσα και όσο να ναι αυτό μας επηρρεάζει. 

 

Και δεν ειναι λύση να τα σκάσω για bt handsfree με ράδιο μιας και είναι αρκετά ακριβά και θα έχω άλλη μια συσκευή να φορτίζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η πρώτη snapshot (stable release) από Cyanogenmod για το Oneplus 3

https://download.cyanogenmod.org/?device=oneplus3

 

Με υποστήριξη από Paranoid Android από την πρώτη μέρα και δεύτερη stable release στις 1 Αυγούστου και τώρα stable release από Cyanogenmod ένα μήνα μετά την κυκλοφορία του τα πάει πολύ καλά σε σχέση με το Oneplus 2 και άλλα κορυφαία μοντέλα κατασκευαστών όπως η Samsung.

Επεξ/σία από nickelodeon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Διάβασα τα σχόλια με συγκρίσεις op3 & s7 edge. To S7 edge έχει 548 ευρώ στο skroutz, τα 80 ευρώ διαφορά που τα είδατε δεν ξέρω! Επίσης αν πας να το πάρεις με επιδότηση σε καμία αλυσίδα αρχική τιμή 700άρι θα σας πουν για το s7 edge...

 

Έχω επισυνάψει εικόνα από μέτρηση στο antutu (πηγή: http://www.antutu.com/en/view.shtml?id=8251) που φαίνεται ότι το op3 είναι καλύτερο στο σύνολο, άρα το υποδεέστερο δεν ισχύει. (μόνο για την κάμερα πιστεύω ότι μπορεί να το πει κάποιος ότι είναι καλύτερη του s7).

 

Έχουν περάσει από τα χέρια μου oneplus one & two και Κινεζιές δεν τα λες! Η συγκεκριμένη εταιρεία από την εμπειρία μου δεν χρησιμοποιεί ότι ναι στο κομμάτι του hardware. Τώρα αν είσαι Samsung fan δικαίωμα σου να δώσεις όσα λεφτά θες και να το πάρεις, review για το one plus 3 ξεκίνησε το παλικάρι και πεταχτήκατε κάποιοι να κράξετε.

 

 

Στη τελική αν θέλετε να δώσετε λίγα σε Κινέζο πηγαίνετε να πάρετε Xiaomi redmi note 3 pro με 170 δολάρια και μην μας τρελαίνετε ότι πρέπει να πωλείται με 200-300 ευρώ το op3 με τα χαρακτηριστικά που έχει...Μήπως να κατεβάσει τα βρακιά της η εταιρεία?! Το Κινέζικο τηλέφωνο που θέλετε κάποιοι φθηνότερα  φοράει Sony camera και snapdragon 820 και όχι ΜΤΚ επεξεργαστή και 13 mp μάρκα με έκαψες! Για να μην βάζουμε όλα τα Κινέζικα στο ίδιο τσουβάλι!

 

Για την amoled οθόνη που διάβασα θα το έχω σύντομα στα χέρια μου και θα επανέλθω να απαντήσω σύντομα τι παίζει.

 

Διαβάστε ο Κορεάτης στα παρακάτω άρθρα τι καλές μπαταρίες βγάζει...Εργολαβία έδωσε τη κατασκευή μπαταρίας στο galaxy note 7 και μερικά μοντέλα πήραν φωτιά ενώ φόρτιζαν & βρέθηκε και 1 s7 που έπαθε το ίδιο!

 

http://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-note-7-recalled-sales-stop-8762/

http://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-s7-edge-on-fire-while-charging-39763/

 

 

Κλείνοντας θα πω ότι η προπαγάνδα καλά κρατεί σε αυτή τη χώρα εδώ και χρόνια σε όλους τους τομείς! 

post-410754-0-55629600-1474546082_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλυτερο το s7 λεει σε επιδοσεις.. Αρκετα αστειο.. Well done.. Όποιος ανεβάσει φωτο με καλυτερο σκορ antutu με s7 θα τον παραδεχτω.. Btw my op3 141874..και οσο για τους ξερολες εδω μεσα.. Παρακληση.. Οποιος δεν εχει στην κατοχή του κατι, καλυτερα να μην ασχολειται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...