Προς το περιεχόμενο

Το Skype σταματά τη λειτουργία του σε Windows Phone 8.1 smartphones


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άνοιξα προχτές μετα από καιρό το ps3 και μου έγραψε: Αν δεν αναβαθμιστειτε στην τελευταία έκδοση του firmware δεν θα μπορείτε να χρησιμοποιήσετε καμιά on line υπηρεσία, ούτε να μπείτε στον λογαριασμό σας στο psn. Άρα αυτή είναι μια πολιτική που ακολουθούν πολλές εταιρίες που αναβαθμίζουν το επίπεδο των υπηρεσιών τους. Εξάλλου στο μεγαλύτερο μέρος των Win8 κινητών, είναι εύκολη η μετάβαση σε win10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα windows 10 ειναι πλεον καλυτερα απο τα 8.1

 

Ελεος με τις εμμονες ορισμενων. Τωρα αν με κινητο 3τιας 'παει αργα', ας το αλλαξουν επιτελους! Ακομα και τα ταπεινα 550 πανε σφαιρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι..πρέπει να μείνουμε με τα 8 όλοι...!!!Και στα desktop με xp...!!!Άκου εκει 10άρια...Να πάμε και στις σπηλίες...

ναι ρε παλικάρι. πήρα πριν 1,5 χρόνο ένα κινητό της microsoft με τα 8,1. ακόμη δεν μου έχει έρθει ενημέρωση για τα 10 και αμφιβάλω εάν θα έρθει ποτέ. δεν έχω σκοπό να αλλάξω το κινητό αυτό σύντομα γιατί δεν χρειάζομαι κάτι άλλο από το κινητό αυτό, τη δουλειά μου την κάνω. έχει καλή οθόνη, δεν κολλάει και δεν χρειάζομαι τις εφαρμογές του android καθώς το έχω κυρίως για τη δουλειά, να παίρνω τηλέφωνα, να στέλνω email κτλ αλλά το skype είναι απαραίτητο για εμένα. γιατί να πάρω άλλο κινητό για μία εφαρμογή;;; να πω πως το κινητό ήταν 4-5 χρονών οκ να το καταλάβω. αλλά περσινό μοντέλο είναι το ευλογημένο. και τώρα θα με βάλει σε διαδικασία ή να αλλάξω κινητό ή να αλλάξω πρόγραμμα το skype το οποίο δεν θέλω να το αλλάξω γιατί μου χρειάζεται και τον υπολογιστή! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι μαλλον ημουν ευτυχισμενος κατοχος windows phone (lumia 640xl) αναβαθμισα στα 10 αρια που ηταν οντως καλυτερα πιο φρεσκα κ.λ.π.  πριν απο λιγο καιρο ξαφνικα μου αφαιρεσανε μεσω update την εφαρμογη "ραδιοφωνο" που χρησιμοποιουσα καθημερινα και αναγκαστικα επεστρεψα στα 8,1 .. τωρα κοβει απ αυτα το skype ..δηλαδη σου λεει καθαρα αλλαξε πλατφορμα να γλυτωσεις   :)

 

Καλά γιατί δεν κατέβασες μια τρίτη εφαρμογή fm radio από το store;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, πρέπει να τρέξουμε σαν τα βόδια και να χρησιμοποιήσουμε όποια μ*κία βγάλει η Microsoft....έτσι για να λέμε ότι πάμε μπροστά!!! Επίσης...σχεδόν κανείς δεν χρησιμοποιεί τα 8 και τα Xp!!!! Οι περισσότεροι χρησιμοποιούμε τα 8.1 και κάποιοι τα 7ρια!!!

+1 7 σε αρκετά μηχανήματα τα οποία συνεργαζονται με επαγγελματικό harware κλπ (η σταθερότητα τους είναι ακόμη πάρα πολύ ψιλά)

8,1 με πλήρες αφαίρεση Metro και start is back άλλοι μισή

 

για τα 10 δεν υπάρχει λόγος (ειδικά με το spyware που του έχουν χώσει απο παντού)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερεις ποσο σεβομαι γενικα την αποψη σου..αλλα εδω εισαι 1000% λαθος..ποιο κατω δεν παει..και τους δικαιολογεις κιολας..

Επιτρεπεται να μην δινει επισημα τα 10 στο μεγαλυτερο ποσοστο τηλεφωνων που εχει πουλησει ενω το εχει υποσχεθει κιολας?? Και στα καπακια να σου σταματα και την υποστηριξη του δικου της skype σε αυτα? Τι και αν παιρνουν μεσω insider? Οσα εχουν 512 mb ram τα εχεις δει πως πανε? Και οσα ειχαν 1gb 820-920-925 το ξερεις πως οσα θεματα εχουν εχει να κανει μονο και μονο επειδη τα παρατησαν απλα και οχι λογω αδυναμου hardware? Εκτος και αν το 925 ας πουμε ειναι ποιο αδυναμο απο το lumia 432. Δυστυχως η MS κανει ενα βημα μπροστα και 2 πισω τα τελευταια χρονια..ποσο δυσκολο ηταν να αφησει την παλια εφαρμογη του skype στα 8,1 ΕΛΕΟΣ

 

Πάνο,

Καταρχήν δεν δικαιολόγησα κανέναν. Δεν είπα καλώς κάνει η Microsoft. Ξαναδιάβασε το ποστ μου. Μάλιστα κακώς κάνει η Microsoft.

Απλά είπα ότι δεν είναι big deal γιατί μπορείς να πας σε windows 10 (εκτός από τα 512mb κινητά).

Βλέπεις το ποτήρι μισοάδειο, το βλέπω μισογεμάτο...

Όλα γίνονται καλύτερα, και το λειτουργικό και το skype.

Προφανώς δεν γίνεται να υποστηρίζονται εσαεί τα 512 mb.

Επιτέλους στο 2016, δεν θα πάμε μπροστά σε λογισμικό αν προσπαθούμε να κρατήσουμε επαφή με το 2010.

Όσον αφορά τα υπόλοιπα κινητά που δεν παίρνουν επίσημα τα windows 10, τι σε πειράζει αν παίζουν πολύ καλά με insider. Από τι διαβάζω, πια, ακόμη και αυτά τα κινητά τα πάνε πολύ καλά με τα windows 10 και ας μην υποστηρίζονται επίσημα!

Και πρόσφατα μάθαμε ότι μπορείς να βάλεις και rs1. Αλλά εντάξει πες αυτό είναι χακιά...

Οπότε πιο είναι το ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ πρόβλημα, η μη υποστήριξη στα 512mb ή το ότι παίρνεις ακριβώς την ίδιο build με τους άλλους αλλά λέγεσαι Insider..

Ξαναλέω μακάρι να μην τα έκοβε από τα 8.1, αλλά μην τρελαθούμε κιόλας. Λύση υπάρχει, είναι πολύ εύκολη, παίζει πολύ καλά και λέγεται insider...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

ναι ρε παλικάρι. πήρα πριν 1,5 χρόνο ένα κινητό της microsoft με τα 8,1. ακόμη δεν μου έχει έρθει ενημέρωση για τα 10 και αμφιβάλω εάν θα έρθει ποτέ. δεν έχω σκοπό να αλλάξω το κινητό αυτό σύντομα γιατί δεν χρειάζομαι κάτι άλλο από το κινητό αυτό, τη δουλειά μου την κάνω. έχει καλή οθόνη, δεν κολλάει και δεν χρειάζομαι τις εφαρμογές του android καθώς το έχω κυρίως για τη δουλειά, να παίρνω τηλέφωνα, να στέλνω email κτλ αλλά το skype είναι απαραίτητο για εμένα. γιατί να πάρω άλλο κινητό για μία εφαρμογή;;; να πω πως το κινητό ήταν 4-5 χρονών οκ να το καταλάβω. αλλά περσινό μοντέλο είναι το ευλογημένο. και τώρα θα με βάλει σε διαδικασία ή να αλλάξω κινητό ή να αλλάξω πρόγραμμα το skype το οποίο δεν θέλω να το αλλάξω γιατί μου χρειάζεται και τον υπολογιστή! 

Η ενημέρωση για τα 10αρια δεν έρχεται αυτόματα. Πρέπει να κατεβάσεις το upgrade advisor για να την ενεργοποιήσεις. Κινητά 1,5 χρόνου (πχ 535) ή και παλαιότερα (730, 930 κτλ) την παίρνουν κανονικά. Αν έχεις κινητό με 512 mb πάλι μπορείς να τα βάλεις αλλά θα έχεις θέματα με τόση λίγη ραμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 7 σε αρκετά μηχανήματα τα οποία συνεργαζονται με επαγγελματικό harware κλπ (η σταθερότητα τους είναι ακόμη πάρα πολύ ψιλά)

8,1 με πλήρες αφαίρεση Metro και start is back άλλοι μισή

 

για τα 10 δεν υπάρχει λόγος (ειδικά με το spyware που του έχουν χώσει απο παντού)

Το θέμα βέβαια είναι για τα κινητά, και όχι για τα desktop...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα βέβαια είναι για τα κινητά, και όχι για τα desktop...

και στα κινητά το ιδιο πράγμα επικρατεί εχω το lumia 930 (καθαρά και μόνο να εχω μια επαφή με τα wp) και είμαι στα 8,1 και εκεί θα παραμείνω (για τον ίδιο λόγο) και στα wp δεν είναι τόσο απλά να βγάλεις το spyaware (καθώς δεν εχεις admin rights)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στα κινητά το ιδιο πράγμα επικρατεί εχω το lumia 930 (καθαρά και μόνο να εχω μια επαφή με τα wp) και είμαι στα 8,1 και εκεί θα παραμείνω (για τον ίδιο λόγο) και στα wp δεν είναι τόσο απλά να βγάλεις το spyaware (καθώς δεν εχεις admin rights)

Έχεις και android; Γιατί αν έχεις και android για κυρίως τηλεφωνο, θα ξέρεις ότι τα πράγματα είναι πολύ χειρότερα. Οπότε είναι λίγο αντιφατικό από την μία το κυρίως τηλεφωνό σου να είναι "πιο spyware πεθαίνεις" και να μην θες να βάλεις windows 10 mobile.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

To 930 είναι πολύ καλύτερο με τα 10αρια πάνω από ότι με τα 8αρια. Για την τηλεμετρία τα έχουμε πει και σε άλλα νήματα, το γυρίζεις στο basic και στέλνει μόνο τις αναφορές κρασαρίσματος. Αυτά είναι χρήσιμα δεδομένα για να δει ο developer για πιο λόγο κρεμάει η εφαρμογή του και να μπορεί να την διορθώσει δεν έχουν καμιά σχέση με κατασκοπία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 930 είναι πολύ καλύτερο με τα 10αρια πάνω από ότι με τα 8αρια. Για την τηλεμετρία τα έχουμε πει και σε άλλα νήματα, το γυρίζεις στο basic και στέλνει μόνο τις αναφορές κρασαρίσματος. Αυτά είναι χρήσιμα δεδομένα για να δει ο developer για πιο λόγο κρεμάει η εφαρμογή του και να μπορεί να την διορθώσει δεν έχουν καμιά σχέση με κατασκοπία.

Έτσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Viber στο Linux έχει βίντεο κλήση για να μεταβούμε εκεί;

Η είδηση αναφέρεται στα Windows PHONE. Όχι στα Desktop.. Κατά τα άλλα, ακόμα περιμένω πώς θα βρει τρόπο να χαντακώσει το Linkedin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλτε whatsapp και λήγει η υπόθεση. Πολύ πιο ελαφρύ και αξιόπιστο ειδικά για τα αδύναμα Windows phone όπως το 520 που έχω. Αλλά δεν κάνει βιντεοκλήσεις.

Για το laptop έχει και web based εφαρμογή που λειτουργεί άριστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εφαρμογή αφαιρεσαν,οχι την Δυνατοτητα...Υπάρχουν στο store αρκετές...

εννoεις ραδιόφωνο κανονικό FM? η μεσω ιντερνετ ? αν εχεις υπ οψη σου καποια εφαρμογη που να παιζουν οι ελληνικοι σταθμοι μεσω κεραιας (ακουστικα) σε παρακαλω γραφτην μου να την κατεβασω γιατι με ενδιαφερει ..ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...