Προς το περιεχόμενο

Defenders (TV Series 2017)


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω δει μονο daredevil, μπορώ να το δω ή πρέπει να ξέρω το story και απτα αλλα;;

Καλο θα ηταν να τα δεις, περα οτι ειναι πολυ ωραιες σειρες, θα μαθεις και το background των υπολοιπων

 

Παρα πολυ καλο το 1ο αν και εισαγωγικο, Μιστυ  :wub:

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δει μονο daredevil, μπορώ να το δω ή πρέπει να ξέρω το story και απτα αλλα;;

Καλυτερο θα ηταν να το ρωταγες πριν ξεκινησει η σειρα αλλα αν τι βιαζεσαι μπορεις πρωτα να το δεις αυτο .
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελειωσα και εγω. Καλυτερο απο τις μετριοτητες iron fist και luke cage, και παλι οχι αρκετα καλο σε επιπεδο σεναριο. Σιγουρα ειχε καλη ροη μιας και ηταν λιγα επεισοδια και δεν ηταν της μιας ωρας ξερω γω, μετα το 3ο επεισοδιο παιρνει αερα και δεν κανει κοιλια imo. Μετρια plot twists και vilains, οι πρωταγωνιστες οπως τους ξερουμε. Γενικα με απογοητευσε η πλοκη, δεν ειναι απο τις σειρες που νιωθω πως μου αφησαν κατι. 

 

Ελπιζω το punisher να ειναι πιο φρεσκο. Γενικα κουρασε πολυ το the hand.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι εφαγε πολυ περισσοτερο hype απο οσο επρεπε.

 

Εχω δει τα 5 επεισοδια και σε γενικες γραμμες ειναι αξιολογο μεν αλλα πασχει και αυτο απο κακο.

Η weaver δεν ειναι kingpin οσο και να προσπαθει και οι αρχηγοι του the hand περαν της γνωστης Gao σκετη απογοητευση ως τωρα.

Επισης αυτη την colleen τι την βαλανε στην σειρα ρε γμτ για να κλαψουριζει?

Απο τους 4 κεντρικους ο daredevil σταθερη αξια,ο luke μια απο τα ιδια και ο iron αρκετα ανεβασμενος και πιο ορεξατος.Μαλλον ειχε λιγοτερη πιεση απο την δικη του σειρα.

Ψιλο απογοητευση jessica για μενα.

Γενικα το στυλακι της που δεν δινει δεκαρα και δεν την ενδιαφερει σχεδον τπτ προσωπικα με εχει ψιλο κουρασει,λες και την κουβαλανε με το ζορι.

Οσο για το απολυτο οπλο ενταξυ απλα γελαμε...

Παντως πολυ καλη επιλογη των επισοδειων και της διαρκειας.Δυστηχως δεν ειναι για παραπανω με τετοιο κακο και υπαρχει ωραια συνοχη μεταξυ των επεισοδιων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fulgore εγω θα διαφωνησω, ειμαι και εγω στο 5ο, η σειρα για μενα ειναι η καλυτερη μεχρι τωρα, μου αρεσε παρα πολυ οπως και στο περισσοτερο κοσμο απ οσο διαβαζω, η Τζες ετσι ειναι ο χαρακτηρας  :P  ο Ντανυ για μενα ειναι μακραν ο αγαπημενος μου σε ολη τη σειρα

 

 

Στο 3ο επεισοδιο, μετα τη συναντηση Τζες-Μερντοκ, ειδαμε Stan Lee cameo, στην ιδια σκηνη ακριβως μου φαινεται επισης ο Nick Fury

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου την σπάει άπειρα ο IF. Ειδικά στην σκηνή όπου

 

 

του λένε ότι είναι το κλειδί σε κάτι και αυτός λέει τις μαλακίες ότι είναι μόνο όπλο. Σαν παιδάκι μετά πήγε και έσπασε τον τοίχο. Με το που ξεκίνησαν κατάλαβα ότι η Electra θα τον οδηγούσε στον τοίχο.

 

Όσοι είδαν το τέλος μπορούν να στείλουν κάνα λινκ από κόμικ που να λέει πως σώθηκε και επίσης σε περίπτωση που τελειώσαμε με το hand ποιος θα είναι ο εχθρός στην 3η σεζόν του DD?

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εμένα μου την σπάει άπειρα ο IF. Ειδικά στην σκηνή όπου

Όχι μόνο σε σένα. Ο χαρακτήρας πρέπει να "ωριμάσει", χώρια τις εκατοντάδες ώρες που πρέπει να ξοδέψει σε ψυχολόγο μπας και σταματήσει το κλαψομούνιασμα.

 

Ok δεν πέθαναν μόνο οι δικοί του γονείς, αν ο Batman ήταν σαν κι αυτόν ο πλανήτης θα είχε καταστραφεί 1000 φορές μέχρι τώρα...

 

 

Επιπλέον μηδενική βελτίωση στο πως χρησιμοποιεί το Chi. Ακόμα στη μία γροθιά μόνο αντί και για τα 2 χέρια, ένω είναι ουκ ολίγες οι σκηνές που αναρωτιέσαι ποσο ΓΙΩΤΟΜΠΑΛΟ (και μπετόστοκος) είναι. Λες και ξεχνάει ότι είναι ο IF και τρώει ξύλο για πλάκα...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου την σπάει άπειρα ο IF. Ειδικά στην σκηνή όπου

 

 

του λένε ότι είναι το κλειδί σε κάτι και αυτός λέει τις μαλακίες ότι είναι μόνο όπλο. Σαν παιδάκι μετά πήγε και έσπασε τον τοίχο. Με το που ξεκίνησαν κατάλαβα ότι η Electra θα τον οδηγούσε στον τοίχο.

 

Όσοι είδαν το τέλος μπορούν να στείλουν κάνα λινκ από κόμικ που να λέει πως σώθηκε και επίσης σε περίπτωση που τελειώσαμε με το hand ποιος θα είναι ο εχθρός στην 3η σεζόν του DD?

 

 

 

 

δεν ξέρω πώς σώθηκε, αλλά εκεί στο τέλος όπου η nun φωνάζει κάποια, αυτή είναι η μάνα του DD, που έφυγε για να γίνει καλόγρια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fulgore εγω θα διαφωνησω, ειμαι και εγω στο 5ο, η σειρα για μενα ειναι η καλυτερη μεχρι τωρα, μου αρεσε παρα πολυ οπως και στο περισσοτερο κοσμο απ οσο διαβαζω, η Τζες ετσι ειναι ο χαρακτηρας  :P  ο Ντανυ για μενα ειναι μακραν ο αγαπημενος μου σε ολη τη σειρα

 

 

Μα δεν ειπα οτι δεν μαρεσε η σειρα γενικα απλα ανεφερα καποια σημεια που με ενοχλησαν ας πουμε.

Η jess μεχρι τα πρωτα 5 επεισοδια με νευριαζε περισσοτερο απο τον danny που αναφερθηκε παραπανω,παρολο που στα τελευταια επεισοδια βελτιωθηκαν.

Στην δικη της σειρα δεν υπηρχε θεμα.Εδω ομως οταν εχεις ενα κεντρικο κακο που εινσι κινδυνος για τους παντες χτυπαει καπως αρνητικα να εχεις υφακι τυπου ''δεν με ενδιαφερει εμενα''.

Ψιλο απογοητευση και η τελικη μαχη του ''φονικου οπλου'' οπως και πως την γλυτωνει ο φιλτατος και εμφανιζεται στην τελευταια σκηνη.

Σε γενικες γραμμες η σειρα κινηθηκε σε καλα και ικανοποιητικα επιπεδα και για μενα εχασε στις λεπτομερειες και φυσικα στον κεντρικο κακο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Iron Fist τον έχουν κάνει πολύ αδύναμο και άγουρο. Καμία σχέση με τα κόμικ. Ισως είναι μικρός ακόμα. Υποτίθεται ότι είναι ο kung fu master του Marvel universe.

 

https://comicvine.gamespot.com/images/1300-755891

 

Γενικά το Defenders μου άρεσε χωρίς να είναι κάτι φοβερό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...