Προς το περιεχόμενο

Παραλίες για camping


evoracing

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε μέρη για ελεύθερο camping (χωρίς να έχουμε εκπλήξεις) για να ξεφύγουμε για 2-3 μέρες από ανθρώπους και προβλήματα.

 

Προς Εύβοια-Σαλαμίνα (αν και το κόβω δύσκολο) ή κάπου 1-3 ώρες από Αθήνα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

99% απο οτι θημαμε εδω και κατι χρονια εχει βγει νομος και απογορευει το ελευθερο καμπινγκ

 

Ναι απαγορεύεται, αλλά ας κοιτάξουν άλλα να διορθώσουν σε αυτή την χώρα και όχι να "προστατέψουν" (και καλά) το περιβάλλον.

 

 

Στην Ευβοια που πηγαινα καποτε μου στειλαν την αστυνομια ...

 

Προς Πρεβεζα παλι δεν ειχα κανενα προβλημα αλλα ειναι μακρια...

 

Και? σου έκοψαν το κεφάλι?

Ε ναι είναι λίγο μακριά.

 

Ερέτρια που είχα πάει δεν είχε θάλασσα για να μπεις. 

Από άποψη βράχων και φυτών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθαν λιγο τσαμπουκαλεμενοι οι μπατσοι αλλα στο τμημα μαλακωσαν και μας ειπαν οτι ηταν καταγγελια κτλπ

Γενικα οι κατοικοι εκει στο Μαντουδι ηταν λιγο κουκουρουκου, με τοση ανεργια που εχει εκει εδιωξαν και τους λιγους τουριστες που ψωνιζαν απο τα μαγαζια τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθαν λιγο τσαμπουκαλεμενοι οι μπατσοι αλλα στο τμημα μαλακωσαν και μας ειπαν οτι ηταν καταγγελια κτλπ

Γενικα οι κατοικοι εκει στο Μαντουδι ηταν λιγο κουκουρουκου, με τοση ανεργια που εχει εκει εδιωξαν και τους λιγους τουριστες που ψωνιζαν απο τα μαγαζια τους!

 

Απόδειξη σου έδωσαν? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποδειξη ουτε για πλακα αχαχχααχαχ

και μια ρακι που πηραμε ηταν για εντριβη...

Αααα ζωάρα XD 

Γενικά Εύβοια πιο πολύ για ελεύθερο έτσι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ποτέ δεν κατάλαβα ποιόν μπορεί να ενοχλήσει κάποιος που κάνει κάμπινγκ στις ερημιές μόνος.

 

Εκτός και αν μαζεύονται στον ίδιο χώρο άλλοι 200 και πλέον παύει να ισχύει το παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ποτέ δεν κατάλαβα ποιόν μπορεί να ενοχλήσει κάποιος που κάνει κάμπινγκ στις ερημιές μόνος.

 

ειναι και θεμα φοβου, και οχι μονο ενοχλησης

ενοχλησης ειναι γιατι

μερικοι που κανουν ελευθερο οταν φευγουν ειναι λες και αδειασε απορριματοφορο απο τα σκουπιδια..

αν γινει στεκι μετα μαζευοντε και αλλοι

και μερικοι παντελως ζωα αναβουν φωτια στην παραλια και αφηνουν τα καρβουνα ετσι

ή σπασμενα γυαλια απο μπυρες, και εχω δει με τα ματια μου στο δευτεροι ποδι "ανθρωπο" να πλενει με σαμπουαν τα μαλλια του στην θαλασσα "ελευθερο κοντα στην βουρβουρου"

 

ετσι σταματησα εγω το ελευθερο... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Ακούγεται" ότι κατά Αγία Άννα μεριά (Εύβοια) οι καταγγελίες γίνονται από "θιγμένους" επιχειρηματίες (βλ επιχείρηση camping)


Εγώ ποτέ δεν κατάλαβα ποιόν μπορεί να ενοχλήσει κάποιος που κάνει κάμπινγκ στις ερημιές μόνος.

 

Εκτός και αν μαζεύονται στον ίδιο χώρο άλλοι 200 και πλέον παύει να ισχύει το παραπάνω.

 

Αν και δεν είμαι κατά του camping (αντίθετα μου αρέσει να πηγαίνω όταν μπορώ) το ελεύθερο μπορεί να ενοχλήσει σε δύο περιπτώσεις.

Σε παλιά μυαλά που βλέποντας ελεύθερο camping έχουν στο μυαλό τους χίπις, "sex drugs and rock'n'roll".

Και βέβαια σε διάφορες καφρίλες που κάνουν αρκετές φορές οι κατασκηνωτές, ειδικά σε θέματα καθαριότητας και υγιεινής (δυστυχώς συμβαίνουν και στις καλύτερες "οικογένειες")

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ευτυχως εχω κανει 2-3 δικες μου παραλιες εδω και χρονια για ελευθερο camping....δεν παταει ανθρωπος εκει γιατι ειναι και επικινδυνα να πας με ποδια (μεσα απο βουνα μονοπατια) και μακρια απο χωρια κτλ

Φετος βεβαια παλι θα θελει φτιαρισμα και φτιαξιμο για να την διατηρησω καθαρη, αλλα χαλαλι της :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άγιος Πέτρος στην Σκυρο και δεν έχεις να φοβάσαι ότι θα σε μαζέψει κανείς γιατί η παραλία είναι χορτονομή του τύπου που έχει ταβέρνα πιο πέρα από την παραλία (τρομερή ταβέρνα) και δεν τον χαλάει. Γυμνισμός κλπ αλλά επειδή σκάνε μύτη και άνθρωποι απλά για μπάνιο βάζουμε κανά μαγιό όταν έχει κόσμο εκτός από ελεύθερους κατασκηνωτές ή πάμε μακριά από τους απλούς λουόμενους.

 

1ώρα και 45λεπτά το καράβι, 12 ευρώ εισιτήριο και θα είσαι και σε νησί και safe ότι δεν πρόκειται να γίνει μαλακία και θα έχεις και ταβερνα τούμπανο για όταν θες γεύση από πολιτισμό.

 

Το δύσκολο είναι να βρεις σποτ γιατί γίνεται πανικός, κάθε χρόνο και πιο πολλοί πάνε για τους λόγους που ανέφερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα απο οτι διαβασα η απαγορευση ισχυει απο την ανατολη εως την δυση του ηλιου, αν καποιος παει και στησει απο τις 10 και ξεστησει στις 6 δεν παραβαινει τον νομο σωστα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...