Προς το περιεχόμενο

Το Android Phone app της Google αναγνωρίζει τώρα τους spam callers


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η συγκεκριμένη εφαρμογή είναι παρόμοια πχ με την «Ελληνικό Caller ID» που σε προειδοποιεί στην κλήση αν πρόκειται για διαφημιστικές εταιρίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν εννοει την αναγνωριση αγνωστων αριθμων, που δε νομιζω να ειναι το ιδιο με αυτο του αρθρου.

 

σε μια οπιαδιποτε κληση..πατας βελακι..περισοτερα..ΦΡΑΓΗ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

miui 7 xiaomi...το εχει ..

 

κι ελεγα που βρισκει τις πληροφοριες το redmi μου στις κλησεις και τα μηνυματα... ουτε που ειχα αντιληφθει την υπαρξη του, πολυ ευχρηστο οντως. Ηδη ομαδοποιει πολυ ωραια τα sms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για όσους δεν το γνωρίζουν, μπορούν να κάνουν αίτηση του άρθρου 11 στον παροχο τους για να μπουν σε μια ειδική λίστα που ενημερώνει τις διαφημιστικές ότι δεν επιθυμούν να τους καλούν για προωθητικές ενέργειες.

Για vodafone είχα κάνει Link.png Site: εδω .

 

Ισχύει κανονικά, από τότε που το έκανα, πάνω από 1 χρόνο πριν, δεν με έχουν ξανακαλέσει.

 

Όλοι οι τηλεπικοινωνιακοί παροχοι είναι υποχρεωμένοι να προσφέρουν αυτή την υπηρεσία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 ποστ για το υπερτατο truecaller.
ΔΓΙΑΔΩΣΤΑΙ!
(σοβαρά τώρα,δεν ξερω πως ειναι στο εξωτερικο η κατασταση,αλλα το πρηξιμο απο διαφημιστικες εταιριών κινητης δεν παλευεται αλλιως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πάρα πολύ σημαντικό να είμαστε εγγεγραμμένοι στο μητρώο του άρθρου 11(κινητό και σταθερό). Να έχουμε και μια βεβαίωση από τον πάροχο ότι είμαστε εγγεγραμμένοι.

 

Προσωπικά έχω κάνει καταγγελίες στην Αρχή Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων www.dpa.gr και στην ΕΕΤΤ για παραβίαση του άρθρου 11. Δεν το έχω προχωρήσει νομικά.

 

Όποιος θέλει μπορεί να κινηθεί και νομικά, μάλιστα κάποιος ανέφερε ότι πρόκειται για λαχείο αν κινηθείς νομικά προς COSMOTE, WIND, FORTHNET ...  ελπίζω να δικαιωθεί και να πάρει 10.000€ που λέει.

 

Εμένα πάντως η COSMOTE με κάλεσε για προώθηση προϊόντων παρόλο που είμαι εγγεγραμμένος χρόνια τώρα...

 

 

Edit: Στο σταθερό τηλέφωνο που εκεί υπάρχει μεγάλο πρόβλημα με το τηλεφωνικό spam τι κάνουμε ;;; Έχει δοκιμάσει κανείς Android συσκευή για το σταθερό ; σε συνδυασμό με truecaller ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...