Προς το περιεχόμενο

Scorn [PC]


ikaruga24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Οτι να ναι το παλικάρι. Παλι καλά που ειναι στο GP, αλλιώς θα ειχε παρει πολύ κοσμο στο λαιμο του....

Ηδη στο steam εχει πέσει σε Mixed reviews...

Θα το δοκιμάσω Σ/Κ καθαρά και μόνο επειδή μαρεσουν τέτοια δρακουλιαρικα σκηνικά, ώρα να ενεργοποιηθεί με το 1€ στο main account που το φύλαγα καιρό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 23/9/2022 στις 1:09 ΜΜ, ilos είπε

Ακόμα και walking sim να ήταν (που δεν είναι), και μόνο η δουλειά που έχει πέσει στο visual/artistic style σε κάνει να θες να το δοκιμάσεις. Για μένα ευτυχώς που είναι έτσι μυστήριο/πιο αργό και "puzzly", παρά άλλο ένα mindless shooter. Του ταιριάζει πιο πολύ και αναδεικνύει καλύτερα τον κόσμο του. 

Τώρα αν κάποιους τους χαλάει όλο αυτό το εγχείρημα, μπορούν να δοκιμάσουν κάποιο άλλο game που μοιάζει όπως τα υπόλοιπα 99% των games out there.

Το μόνο που φοβάμαι και κρατάω πισινή είναι για την διάρκειά του.

That didnt age well δυστηχώς :(

Δεν το εχω τελειώσει ακομα το παιχνιδι(ειμαι περιπου λιγο μετα την μέση),αλλά ειναι αρκετα μεγαλη απογοητευση ως τώρα το παιχνιδι. Περαν του visual/ατμοσφαιρας κομματιού, σε ολα τα υπόλοιπα ειναι αυτο που λέμε''μετριάτζα'' στην καλύτερη και στο μεγαλύτερο κομματι ειναι walking sim.

16 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Θα το δοκιμάσω Σ/Κ καθαρά και μόνο επειδή μαρεσουν τέτοια δρακουλιαρικα σκηνικά, ώρα να ενεργοποιηθεί με το 1€ στο main account που το φύλαγα καιρό.

 

Αν θες να παιξεις και το plague tale μετά, να βαλεις, αλλιως μην χαλάσεις τσαμπα την συνδρομη για αυτο το παιχνιδι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίμενα πολλά απο το παιχνίδι το οποίο φαίνεται να έχει βγει μισοτελειωμένο όσον αφορα τις ιδέες/gameplay και την ιστορία. Δεν άξιζε τα λεφτά του με τίποτα δυστυχώς.

Είναι ένα Alien Isolation χωρίς τρόμο και ένα half life χωρίς gameplay. Το μόνο που σου μένει είναι η ατμόσφαιρα αλλά τι να την κάνεις όταν δεν υπάρχει ίχνος ιστορίας και ένα τραγικό και βιαστικό τέλος. 3μιση ώρες μου πήρε να το τελειώσω και λέγανε ότι το έφτιαχναν για 8 χρόνια...

Είμαι σίγουρος πως δεν έβαλαν χάρτη στο παιχνίδι μόνο και μόνο για να χάνονται οι περισσότεροι και να κρατάει περισσότερο το παιχνίδι χωρίς λόγο.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Εγώ που δεν γουστάρω μια puzzles θα μου το πρότεινες?! :P :D

 

Οχι ακόμα και τα puzzle που έχει είναι πιο πολύ εκνευριστικά παρά ουσιώδης. Για 3-4 ώρες παιχνίδι ένα βράδι μέσω gamepass αξίζει. Για full price όπως το αγόρασα εγώ όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Αναμονή να πέσει στα 5 € και τσίμπημα...😁

4 ωρες παιχνιδι ειναι και με τετοιες βαθμολογιες αστα να πανε. Σαν το agony και αυτο αλλη σαχλαμαρα απο εκει. Ωραιο art design απο gameplay 0 με βαρετα puzzles. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι αλλο. το παιχνιδι εχει κοπιαρει τελειως το artwork του HR Giger (και του Zdzisław Beksiński), σε σημειο που να μοιαζει σαν μοντερνο σηκουελ της Darkseed δυολογιας, τα οποια ειχαν γινει με την αδεια του ιδιου του Giger. Πως και δεν εχουν πεσει μηνυσεις απο την οικογενεια του καλλιτεχνη για λογοκλοπη; διοτι το art design εχει ξεφυγει τα oρια του homage, imho.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το τελείωσα και εγώ και δυστηχώς ενω απο γραφικά/ατμόσφαιρα/ήχο, ειναι άριστο το παιχνιδι, δυστηχώς ολο το υπόλοιπο κομμάτι το κρατάει πίσω.

Κυριολεκτικά ανύπαρκτη ιστορια/χαρακτήρες/ending, λίγες τερμα γραμμικές περιοχές επισκέπτεσαι, στις περισσότερες από αυτές πιο πολύ εισαι walking simulator, λύνοντας ορισμένα puzzle που κάποια απο αυτά ειναι χαζά, έχει λίγη μάχη σε κάποια chapters που γυρνάει σε horror shooter αλλα ειναι πολύ basic με 3 ιδιους εχθρους που πολεμάς συνέχεια, μικρή διάρκεια, μηδενικό replay value.

Πιο πολύ σε tech demo φέρνει παρά σε παιχνιδι. Ακομα και το 72 του metacritic ειναι πολύ υψηλό.

Κάτω του μετριου το παιχνιδι και κριμα για την ολη δουλεια στο κομμάτι της ατμόσφαριας.

Και για το Gamepass που αναφέρουν πολλοί, μολις 2.5% το εχει ολοκληρώσει μέχρι τώρα.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από τους περισσότερους τα ίδια διαβάζω. Κρίμα γιατί αν είχε και σε σημεία πιο action oriented αίσθηση, και δε περιορίζονταν σε puzzle game θα μιλούσαμε για αριστούργημα. Από αρτιστική άποψη δεν υπάρχει το παιχνίδι παρόλα αυτά. Kudos στην ομάδα για το design και τα γραφικά.

Επεξ/σία από mordred
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, mordred είπε

Κρίμα γιατί αν είχε και σε σημεία πιο action oriented αίσθηση, και δε περιορίζονταν σε puzzle game θα μιλούσαμε για αριστούργημα. 

Εχει σημεια/ορισμένα chapters που γινεται λιγο πιο action(εχεις 3-4 διαφορετικά οπλα),αλλά και σε αυτο το κομμάτι αποτυγχάνει και στην κινηση του χαρακτήρα και στους ιδιους βαρετούς εχθρους που πετυχαίνεις(3-4συνολικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...