Προς το περιεχόμενο

90s Αγαπημένη Περίοδος


ronaldofenomeno

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως σαν χλαπάτσα το ήξερα το παιχνίδι με τα χεράκια πιο πάνω. :P

Στο google πάντως με την λέξη χλαπάτσα το έβγαλε.

Εμείς το λέγαμε απλά χεράκι! Θυμάμαι αν δεν κολλούσε καλά το έπλενες. το σαπούνιζες και ήταν σαν καινούργιο πάλι! :D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 399
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδια, θυμαμαι που εβλεπα μια παιδικη σειρα και ηταν ενα κατι σαν τερατακι (μπορει και ανθρωπος) που επαιζε και δεν ειχε ποδια. Ξερω δε βοηθαει πολυ αλλα αυτο θυμαμαι, και οτι ειχα χεστει πανω μου πιτσιρικας που ημουν. Ηταν ξενη σειρα, στην ετ1 και πρεπει να ταν το 95

 

Εντιτ: νομιζω ηταν πρωινες ωρες,λογικα σαββατοκυριακα, και λεγανε κατι ιστοριες τρομου. Θυμαμαι ηταν σκοτεινο καπως δωματιο η σπιτι δηλαδη ηταν γυρισμενο καπου μεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

arcades ποσα λεφτα ειχα χαλασει μικρος τωρα θα ειχα σπιτι χαχα , ενεκα τον ολυμπιακων εψαξα και βρηκα αυτο δεν ξερω αν το θημαστε , ειχαμε βγαλει καλους στα χερια  :lol:

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

arcades ποσα λεφτα ειχα χαλασει μικρος τωρα θα ειχα σπιτι χαχα , ενεκα τον ολυμπιακων εψαξα και βρηκα αυτο δεν ξερω αν το θημαστε , ειχαμε βγαλει καλους στα χερια :lol:

 

https://www.youtube.com/watch?v=qW3B6sZ_rzo

Αυτο με τα αλογα που ανεβαινες σε ενα και πυροβολαγες στην οθονη πως λεγοτανε? Ειχα μανια μαυτο μικρος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως λες αυτο ?

 

https://www.youtube.com/watch?v=yP2ba-QYQY8

Οχι καμια σχεση. Το ειχανε στο παρκο στο νησι μου, ανεβαινες σε αλογο και ειχε ενα οπλο και πυροβολαγες νομιζω καουμποηδες η ινδιανους στην οθονη και το αλογο σε κουναγε πανω κατω. Διπλα απ αυτο ειχε ελικοπτερο που εμπαινες μεσα και πηγαινε πανω κατω (δε βοηθαει αλλα το θυμηθηκα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαρελοτα,δυναμιτακια, σκορδακια,σφυριχτρες,μελισουλες και άλλα λογής πυροτεχνήματα.

Στην επαρχία τα εβρισκες παντού (παρόλο που ήθελε να έχει άδεια ο μαγαζατορας..).

Τζιχαντιστες before it was mainstream :-P

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μία περίοδο όταν ήμουν 13-14 χρονων τους είχα ταραξει στην γειτονιά με τα δυναμιτακια τα κίτρινα τα μικρά (20αρακια τα έλεγαν),ο περιπτερας έβγαζε μεροκάματο από εμένα.

 

Έπιαναν τους δικούς μου και τους ελεγαν αυτός καμία μέρα θα μας στείλει με καρδιά με αυτά που πετάει.χαχαχχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, θυμαμαι που εβλεπα μια παιδικη σειρα και ηταν ενα κατι σαν τερατακι (μπορει και ανθρωπος) που επαιζε και δεν ειχε ποδια. Ξερω δε βοηθαει πολυ αλλα αυτο θυμαμαι, και οτι ειχα χεστει πανω μου πιτσιρικας που ημουν. Ηταν ξενη σειρα, στην ετ1 και πρεπει να ταν το 95

 

Εντιτ: νομιζω ηταν πρωινες ωρες,λογικα σαββατοκυριακα, και λεγανε κατι ιστοριες τρομου. Θυμαμαι ηταν σκοτεινο καπως δωματιο η σπιτι δηλαδη ηταν γυρισμενο καπου μεσα

 

Δεν καταλαβαίνω καν ποιό λες αλλά για ψάξε εδώ http://www.retromaniax.gr/vb/forum/%CE%BC%CE%AD%CF%81%CE%B5%CF%82-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%8C%CF%81%CE%B1%CF%83%CE%B7%CF%82/%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%AC-cartoons

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς το λέγαμε απλά χεράκι! Θυμάμαι αν δεν κολλούσε καλά το έπλενες. το σαπούνιζες και ήταν σαν καινούργιο πάλι! :D

 

Εγώ θυμάμαι είχε μαζέψει όλη την μπιχλα του σπιτιού μεσα στις πρώτες 2 ώρες :P

 

Ρε παιδια, θυμαμαι που εβλεπα μια παιδικη σειρα και ηταν ενα κατι σαν τερατακι (μπορει και ανθρωπος) που επαιζε και δεν ειχε ποδια. Ξερω δε βοηθαει πολυ αλλα αυτο θυμαμαι, και οτι ειχα χεστει πανω μου πιτσιρικας που ημουν. Ηταν ξενη σειρα, στην ετ1 και πρεπει να ταν το 95

 

Εντιτ: νομιζω ηταν πρωινες ωρες,λογικα σαββατοκυριακα, και λεγανε κατι ιστοριες τρομου. Θυμαμαι ηταν σκοτεινο καπως δωματιο η σπιτι δηλαδη ηταν γυρισμενο καπου μεσα

 

Μήπως λες Ιστορίες απο την Κρύπτη που έδειχνε ο ΑΝΤ1 τα Σ/Κ το 1995 περίπου; Απίστευτη σειρά!!!!!

 

Minerva Στέλιο. Ετσι λέγονταν.

Μινερβάκια... Έκαναν τρομερό θόρυβο! Τα σκορδάκια ήταν τρομερά φλώρικα

 

ΥΓ Με Γιασμιν Μπλιθ στο Μπέιγουοτς έχουν μεγαλώσει γενιές και γενιές!!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[quote name="Gkostas2007" post="55062675" timestamp="1471549321

 

ΥΓ Με Γιασμιν Μπλιθ στο Μπέιγουοτς έχουν μεγαλώσει γενιές και γενιές!!!!

Ναι την τιμησαμε αρκετα κι αυτην

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...