Προς το περιεχόμενο

90s Αγαπημένη Περίοδος


ronaldofenomeno

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαχαχ! Ποδοσφαιράκι σταμάτησα στο Fifa '98 όμως. Ενώ τα ραλάκια + κάποια συγκεκριμένα Need for Speed αγάπη [Porsche Unleashed, Carbon...]

Εσένα έπρεπε να έχω γυναίκα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-D ναι Highlander!

Μα γιατί σας κάνει τόση εντύπωση;! Τα games είναι για όλους. Βασικά επειδή έχω μεγαλώσει μ'αυτά μου φαίνεται απόλυτα φυσιολογικό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι καθαρά επειδή δεν έχουμε συνηθίσει σε κάτι τέτοιο.

 

Το σύνηθες τότε, όταν μαζευόμασταν και λιώναμε, ήταν να δεχόμαστε χλευασμό από τα κορίτσια που ασχολούμασταν με αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην γενικεύουμε, δεν κάνει καλό.
Μικρότερος γνώριζα αρκετές κοπέλες που παίζανε "αντρικά" παιχνίδια και δεν ήταν μειοψηφία. Μόνη εξαίρεση στα '80s. Στα '90's όμως αυτό άλλαξε.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαστε περισσότερες απ' όσες νομίζετε που είμαστε fan των "αγορίστικων" παιχνιδιών/ασχολιών. Προσωπικά, ποτέ δεν συμπάθησα τα «κοριτσίστικα» παιχνίδια. Τα έβρισκα εκνευριστικά και τέρμα βαρετά. Φέρνανε δώρα κούκλες και τέτοια, οι οποίες κατέληγαν ξεμαλλιασμένες, κουρούπες και καθόμουν να τους βγάζω χέρια, πόδια, κεφάλι. Αλλά, ακόμη και σ' αυτό, έχανα γρήγορα το ενδιαφέρον μου. Απεναντίας, τρελαινόμουν για τηλεκατευθυνόμενα αυτοκίνητα, ποδοσφαιράκι με ελατήριο, τρενάκια, φλιπεράκια, αυτά τα τύπου game boy που τα έβρισκες παντού (αργότερα μπήκε και το PS2 στη ζωή μου) κλπ Δεν έβαζα κώλο κάτω. Παιχνίδια στη φύση... σκάβοντας, εξερευνώντας και παίρνοντας τα βουνά (κυριολεκτικά - δεν είχα την αίσθηση του φόβου, έπαιρνα κάτι μονοπάτια που μόνο ζώα τα βάδιζαν). Φυσικά, στο πρόγραμμα ήταν μπάσκετ και ποδόσφαιρο με άλλα παιδιά, σε καθημερινή βάση.

 

Αχ, αναμνήσειςςςςς (τάδε έφη η γιαγιά astrosunnefo :P)!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες τα ρε κοπέλα μου!

ΕΥΤΥΧΩΣ δεν υπήρχαν μόνο οι κούκλες.

 

Τα ρομπότ ήταν επίσης τέλεια. Που έπαιρναν εκείνες τις μεγάλες μπαταρίες, και έκαναν διάφορες κινήσεις με τα χέρια, άναβαν βέβαια και διάφορα φωτάκια και έκαναν και ήχους.

 

Από κοριτσίστικα παιχνίδια στα 90s λάτρευα μόνο Polly Pocket & My Little Pony [έχω συλλογή και στα δύο, και δεν σκοπεύω να την χαρίσω ποτέ, ούτε στην βαπτιστήρα μου δεν έδωσα :P ]

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυναικες να παιζουν ποδοσφαιρο και αυτοκινητακια ?

Δε μου κολλαει

Τις προτιμω πιο θηλυκά

επειδη ασχολουνται με πραγματα που θεωρουνται αντρικα σημαινει και πως δεν ειναι αρκετα θηλυκα; jesus τι στερεοτυπο. ολα ειναι για ολους,δε ζουμε στο 1800.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαστε περισσότερες απ' όσες νομίζετε που είμαστε fan των "αγορίστικων" παιχνιδιών/ασχολιών. Προσωπικά, ποτέ δεν συμπάθησα τα «κοριτσίστικα» παιχνίδια. Τα έβρισκα εκνευριστικά και τέρμα βαρετά. Φέρνανε δώρα κούκλες και τέτοια, οι οποίες κατέληγαν ξεμαλλιασμένες, κουρούπες και καθόμουν να τους βγάζω χέρια, πόδια, κεφάλι. Αλλά, ακόμη και σ' αυτό, έχανα γρήγορα το ενδιαφέρον μου. Απεναντίας, τρελαινόμουν για τηλεκατευθυνόμενα αυτοκίνητα, ποδοσφαιράκι με ελατήριο, τρενάκια, φλιπεράκια, αυτά τα τύπου game boy που τα έβρισκες παντού (αργότερα μπήκε και το PS2 στη ζωή μου) κλπ Δεν έβαζα κώλο κάτω. Παιχνίδια στη φύση... σκάβοντας, εξερευνώντας και παίρνοντας τα βουνά (κυριολεκτικά - δεν είχα την αίσθηση του φόβου, έπαιρνα κάτι μονοπάτια που μόνο ζώα τα βάδιζαν). Φυσικά, στο πρόγραμμα ήταν μπάσκετ και ποδόσφαιρο με άλλα παιδιά, σε καθημερινή βάση.

 

Αχ, αναμνήσειςςςςς (τάδε έφη η γιαγιά astrosunnefo :P)!

 

 

Τελειο το gameboy το ειχα λιωσει κι ακομα εχω 3 αλλα δεν εχω κασετες. Αλλα εγω επαιζα με ολα και με κοριτσιστικα κι αγοριστικα παιχνιδια. Τα κοριτσιστικα παιχνιδια ειχαν κι αυτα πλακα! Εμεις με τις κουκλες καναμε αναπαρασταση σκηνες απο αστειες σειρες, σκηνικα με τους γονεις μας και πεθαιναμε στα γελια.

 

:-D ναι Highlander!

Μα γιατί σας κάνει τόση εντύπωση;! Τα games είναι για όλους. Βασικά επειδή έχω μεγαλώσει μ'αυτά μου φαίνεται απόλυτα φυσιολογικό.

Ναιιι <3 Εγω μεγαλωσα με αγορια και ισως γι'αυτο ειχα επιρροες στα βιντεοπαιχνιδια. Επαιζα πολυ ps2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

slide_2.jpg
27513d1320310098-brick-game-handheld-4-.

p8160210.jpg

sainia_1,2.jpg

prd_list_popay-608-cover.jpg

Μην αναφέρω και για μας τα αγόρια την τυχών εύρεση τσοντοπεριοδικού που γινόταν αυτόματα ο "θησαυρός" της ομάδας και φυλάσσονταν στην υπαίθρια "βάση" μας :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμαι παιδι επισκεψη σε φιλικο σπιτι, εποχη '95, και ειχα δει καπου ενα τεύχος Νιτρο. Και το ανοιξα και ντραπηκα χαχαχ ειχε αρκετο γυμνο (βυζια-κωλους). Με επιασαν 'στα πρασα' να το ξεφυλλιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωλόπαιδα σημερινοί εικοσάρηδες geeks. Ξέρετε πόσο δύσκολο ήταν να βρεις κορίτσι με τέτοια ενδιαφέροντα πριν το 2000; :-D

Και τώρα δύσκολο είναι! (To fb δεν πιάνεται! :P ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...