Προς το περιεχόμενο

Tελευταίο Μάθημα


Gigamestin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι μάθημα?

Αν ο καθηγητής είναι προσιτός και συζητήσιμος, λίγη κλάψα πριν την εξέταση του στιλ "6ο έτος είμαι, μόνο αυτό χρωστάω/έχω τσεκάρει ένα μεταπτυχιακό για την άνοιξη, κρίμα να το χάσω για ένα μάθημα" θα βοηθήσει

Σε φάση να είσαι γύρω στο 4 και να σε πάει στο 5, όχι να δώσεις λευκή και να σε περάσει

 

Εννοείται φουλ διάβασμα, σκονάκια μέχρι τότε, έχεις πολύ καιρό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Από την άλλη, σίγουρα θες να τελειώσεις; Είναι καλή φάση το φοιτητηλίκι! :D

Αν δεν υπάρχει χρήμα οχι

Να κάτσεις να διαβάσεις. Τι περιμένεις να σου χρυσωσουμε το χάπι;

Εγω ζητησα κάποια πρόταση.Δεν ζήτησα κανείς να ωραιοποιήσει την Κατάσταση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ειχα δωσει ενα μαθημα 4 φορες για να παρω πτυχιο στη φορα που ημουν σιγουρος οτι εγραψα πηρα 1 και εκει που ελεγα οτι δνε παιρνω πηρα 6 τωρα για να γραψεις οτι εισαι επι πτυχιο τελευταιο μαθημα δεν το συνιστω γιατι πολλοι το παιρνουν στραβα και μαλιστα σε σημειο να σε κοψουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μονος λογος για να καεις σκονακια ειναι γιατι οσο κανεις τα σκονακια μαθαινεις αυτα που γραφεις ;p

Αυτό ισχύει 100%, σε εμένα τουλάχιστον. Με το να κάνω σκονάκια κατάλαβα πως το διάβασμα γίνεται πολύ πιο εύκολο αν τα γράφω αντί να τα διαβάζω απλά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραψε πανω στην κολλα οτι ειναι το τελευταιο μαθημα για το πτυχιο μπας και σε λυπηθουν (πιανει για να στο λεω).

 

*Αν μιλαμε για ελληνικο ΑΕΙ/ΤΕΙ φυσικα...

 

και σε εμας το ιδιο γινοταν οχι σε ολα τα μαθηματα αλλα σε αρκετα, φυσικα επρεπε να εχεις γραψει ενα 4 να στο κανει 5 

 σκονάκια μέχρι τότε, έχεις πολύ καιρό

 

αμα ειναι καμια θετικη σχολη τι σκονακη να κανει εμεις διναμε μαθημα με ανοικτο βιβλιο και κοβομασταν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σε εμας το ιδιο γινοταν οχι σε ολα τα μαθηματα αλλα σε αρκετα, φυσικα επρεπε να εχεις γραψει ενα 4 να στο κανει 5 

 

αμα ειναι καμια θετικη σχολη τι σκονακη να κανει εμεις διναμε μαθημα με ανοικτο βιβλιο και κοβομασταν :P

 

 

anorymous σε τι σχολή ήσουν? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μάθημα?

Αν ο καθηγητής είναι προσιτός και συζητήσιμος, λίγη κλάψα πριν την εξέταση του στιλ "6ο έτος είμαι, μόνο αυτό χρωστάω/έχω τσεκάρει ένα μεταπτυχιακό για την άνοιξη, κρίμα να το χάσω για ένα μάθημα" θα βοηθήσει

Σε φάση να είσαι γύρω στο 4 και να σε πάει στο 5, όχι να δώσεις λευκή και να σε περάσει

 

Εννοείται φουλ διάβασμα, σκονάκια μέχρι τότε, έχεις πολύ καιρό

αυτό ακριβώς. Πάνε στο καθηγητή και κλάψου λίγο. δικαιολογίες πολλές. Πες τον φεύγω φαντάρος, βρήκα δουλειά, είμαι από αλλού και δεν έχω φράγκα να καθομαι εδώ κλπ εσύ ξες...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

anorymous σε τι σχολή ήσουν? 

 

ηλεκτρολογος μηχανικος σε ΤΕΙ

αυτό ακριβώς. Πάνε στο καθηγητή και κλάψου λίγο. δικαιολογίες πολλές. Πες τον φεύγω φαντάρος, βρήκα δουλειά, είμαι από αλλού και δεν έχω φράγκα να καθομαι εδώ κλπ εσύ ξες...

 

ειναι που θα πεσεις ειχαμε ενα καθηγητη ο οποιος ειχε κοψει πολυ λαο μολις εφυγε εγινε σκουπα, ε ενα παλικαρι χρωσταγε μονο το μαθημα του ειχε βρει θεση πολυ καλη με καλα λεφτα σε εταιρεια μεγαλη και ηθελε πτυχιο για να τον κρατησουν, δουλευε στην εταιρεια σαν πρακτικη δυστηχως τον εκοψε με 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηλεκτρολογος μηχανικος σε ΤΕΙ

 

ειναι που θα πεσεις ειχαμε ενα καθηγητη ο οποιος ειχε κοψει πολυ λαο μολις εφυγε εγινε σκουπα, ε ενα παλικαρι χρωσταγε μονο το μαθημα του ειχε βρει θεση πολυ καλη με καλα λεφτα σε εταιρεια μεγαλη και ηθελε πτυχιο για να τον κρατησουν, δουλευε στην εταιρεια σαν πρακτικη δυστηχως τον εκοψε με 4.

 Σε ρωτησα επειδη ειδα σε αλλο ποστ με τα λεωφορια που ελεγες για τη καβαλα.

και γω ημουν εκει ηλεκτρολόγος .. τωρα μάλλον το μαθημα του τσιριγώτη (σαε? ) θα λες που εδεινες με ανοιχτά βιβλια τι μνήμες μου ξυπνησες .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρήσιμες οι συμβουλές.Νομίζω οτι θα διαβάσω και θα περάσω.Για μένα δεν υπάρχει άλλος δρόμος.Θα μπορούσα να γράψω επι πτυχιο ή να ρίξω κανα δάκρυ αλλά δεν το εχω με αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ισχύει 100%, σε εμένα τουλάχιστον. Με το να κάνω σκονάκια κατάλαβα πως το διάβασμα γίνεται πολύ πιο εύκολο αν τα γράφω αντί να τα διαβάζω απλά..

 

Εγώ θεωρώ τα σκονάκια 99% άχρηστα στα μαθήματα ειδικά αν μιλάμε για ΑΕΙ-ΤΕΙ με την ύλη που έχει. Ακόμα και στο σχολείο άχρηστα είναι, οι μόνες περιτώσεις που βοηθάνε είναι σε καμιά φυσική και μαθηματικά του σχολείου αν ξέχασες κανέναν τύπο ή κανόνα τον οποίο γνωρίζεις από πριν οτι θα πέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρήσιμες οι συμβουλές.Νομίζω οτι θα διαβάσω και θα περάσω.Για μένα δεν υπάρχει άλλος δρόμος.Θα μπορούσα να γράψω επι πτυχιο ή να ρίξω κανα δάκρυ αλλά δεν το εχω με αυτα.

Καλά δεν είναι ανάγκη να το παίξεις Μάρθα Βούρτση, τίμια ενημέρωση σε στυλ: "Δάσκαλε είναι το τελευταίο μάθημα και θα το εκτιμούσα να έσπρωχνες λίγο εάν κάτι πάει στραβά."Στυλ το 4-4.5 να το κάνει 5 εάν σπάσει ο διάολος το ποδάρι του και έχεις κάτω από την βάση.

Τίποτα παραπάνω.

 

Αλλά φυσικά εάν διαβάσεις, όχι να πας με λευκή κόλλα και να βασιστείς σε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Σε ρωτησα επειδη ειδα σε αλλο ποστ με τα λεωφορια που ελεγες για τη καβαλα.

και γω ημουν εκει ηλεκτρολόγος .. τωρα μάλλον το μαθημα του τσιριγώτη (σαε? ) θα λες που εδεινες με ανοιχτά βιβλια τι μνήμες μου ξυπνησες .. 

 

Το προλαβα αυτο μονο μια φορα για προγραμματισμο λεω χριστοφοριδη επεφτε πολυ γλεντι δεν ξερω αν τον προλαβες 

Ποτε μπηκες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...