Προς το περιεχόμενο

Πριν την πώληση PS4


dimitrakis1991

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας κα εγώ θέλω να πουλήσω την κονσόλα και έχω κάνει αγορά playstation plus μπορώ να του δώσω το psn μου? να γίνει αλλαγή email δηλαδή και να βάλει το δικό του και να εχει το acount οπως το ειχα και εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω 1 ps4 slim 1tb και έχω βρει αγοραστή στον οποίο θέλω να το δώσω ακριβώς όπως το αγόρασα. Κενο! Αυτό που με αγχώνει είναι ότι έχω αγοράσει το ps4 pro Και θέλω να μεταφέρω όλα όσα εχω από το Slim χωρίς να χάσω τα saves το παιχνιδιών Και τα παιχνίδια που έχω κατεβάσει από το ps plus.......Κυρίως θέλω να συνεχίσω κάποια παιχνίδια από εκεί που τα έχω αφήσει χωρίς να χάσω κάτι.....Υπάρχει αυτή η δυνατότητα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, απο23 είπε

Έχω 1 ps4 slim 1tb και έχω βρει αγοραστή στον οποίο θέλω να το δώσω ακριβώς όπως το αγόρασα. Κενο! Αυτό που με αγχώνει είναι ότι έχω αγοράσει το ps4 pro Και θέλω να μεταφέρω όλα όσα εχω από το Slim χωρίς να χάσω τα saves το παιχνιδιών Και τα παιχνίδια που έχω κατεβάσει από το ps plus.......Κυρίως θέλω να συνεχίσω κάποια παιχνίδια από εκεί που τα έχω αφήσει χωρίς να χάσω κάτι.....Υπάρχει αυτή η δυνατότητα???

Backup σε εξωτερικό και restore στην νέα κονσόλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, απο23 είπε

Έχω 1 ps4 slim 1tb και έχω βρει αγοραστή στον οποίο θέλω να το δώσω ακριβώς όπως το αγόρασα. Κενο! Αυτό που με αγχώνει είναι ότι έχω αγοράσει το ps4 pro Και θέλω να μεταφέρω όλα όσα εχω από το Slim χωρίς να χάσω τα saves το παιχνιδιών Και τα παιχνίδια που έχω κατεβάσει από το ps plus.......Κυρίως θέλω να συνεχίσω κάποια παιχνίδια από εκεί που τα έχω αφήσει χωρίς να χάσω κάτι.....Υπάρχει αυτή η δυνατότητα???

Από τη στιγμή που έχεις PS Plus, τότε έχεις αυτόματα εκεί τα saves. Δε χρειάζεται να κάνεις κάτι. Απλά βάλε το λογαριασμό. 

Επεξ/σία από fytotech
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

καλησπερα θελω να κανω format στο ps4 υπαρχει τροπος μετα να ανακτησω ολα τα δεδομενα μου πχ παιχνιδια, saves, τροπαια, κλπ σε ενα αλλο ps4? η τα χανω μια για παντα? ρωταω γιατι θελω να το πουλησω και δεν θελω ο νεος χρηστης να μπορει να τα χρησιμοποιήσει ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτά αποθηκεύονται στον psn λογαριασμό σου. Κάνε reset το ps4 και δώστο. Μόλις βάλεις τον λογαριασμό σου σε άλλο ps4 θα στα κατεβάσει όλα αυτόματα. Αλλά καλού κακού κάνε και το backup που λέει ο φίλτατος απο πάνω.

Επεξ/σία από zx1234r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

FORMAT ΣΕ PS 4 SLIM

Καλησπερα ...

Εκανα  format σε ps4 slim γιατι θελω να το δωσω..το θεμα  μου ειναι οτι δεν εκανα deactivate στον λογαριασμο μου πριν το format ...θα εχω θεμα αν βαλω τον λογαριασμο σε ενα ps 4 pro?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Αρχειοθέτηση PS4

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους με υγεία.

Έκανα πριν λίγο καιρό αρχειοθέτηση του ps4 λόγω ενδεχόμενης μελλοντικής πώλησης. Θα ήθελα να ρωτήσω αν τα παιχνίδια που είχα αγοράσει από το playstation store έχουν διαγραφεί και αυτά οριστικά ή υπάρχουν ακόμα στην βιβλιοθήκη και απλά τα κατεβάζεις πάλι και μπορείς να τα παίξεις κανονικά.

Αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει παρακαλώ. Σας ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, herbalife3 είπε

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους με υγεία.

Έκανα πριν λίγο καιρό αρχειοθέτηση του ps4 λόγω ενδεχόμενης μελλοντικής πώλησης. Θα ήθελα να ρωτήσω αν τα παιχνίδια που είχα αγοράσει από το playstation store έχουν διαγραφεί και αυτά οριστικά ή υπάρχουν ακόμα στην βιβλιοθήκη και απλά τα κατεβάζεις πάλι και μπορείς να τα παίξεις κανονικά.

Αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει παρακαλώ. Σας ευχαριστώ πολύ

Οποιοδήποτε παιχνίδι έχει αγοραστεί με τον λογαριασμό σου δεσμεύεται οριστικά.

Τα έχεις στην βιβλιοθήκη σου για πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σέ ευχαριστώ πολύ. Αν δώσω άλλου τήν κονσόλα θα μπορεί να τα χρησιμοποιήσει αν κάνει sign in στο play station network? Συγγνώμη αν είναι χαζή η ερώτηση 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, herbalife3 είπε

Σέ ευχαριστώ πολύ. Αν δώσω άλλου τήν κονσόλα θα μπορεί να τα χρησιμοποιήσει αν κάνει sign in στο play station network? Συγγνώμη αν είναι χαζή η ερώτηση 😛

Ο νέος ιδιοκτήτης της κονσόλας θα πρέπει να κάνει sign in με το δικό του λογαριασμό, όχι το δικό σου, οπότε θα χρησιμοποιεί μόνο ότι (και αν) έχει αγοράσει ο ίδιος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Θα ρωτήσω εδώ καλύτερα. 

Βρήκα να δώσω το ps4. Θα κάνω format αλλά πριν απ αυτό πρέπει να κάνω deactivate το λογαριασμό. Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι ότι κάνοντας τον deactivate,  θα εχω θεμα με τον λογαριασμό που χρησιμοποιώ στο ps5, αφού πρόκειται για τα ίδια στοιχεία? 

Πως θα δω ποια κονσόλα είναι primary?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...