Προς το περιεχόμενο

Πριν την πώληση PS4


dimitrakis1991

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, ilias78 είπε

Θα ρωτήσω εδώ καλύτερα. 

Βρήκα να δώσω το ps4. Θα κάνω format αλλά πριν απ αυτό πρέπει να κάνω deactivate το λογαριασμό. Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι ότι κάνοντας τον deactivate,  θα εχω θεμα με τον λογαριασμό που χρησιμοποιώ στο ps5, αφού πρόκειται για τα ίδια στοιχεία? 

Πως θα δω ποια κονσόλα είναι primary?

Κανε deactivated μεσα από το ps4, και μετα καντου το φορματ 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Eddy_Gordo είπε

Κανε deactivated μεσα από το ps4, και μετα καντου το φορματ 

Με τον psn account που είναι ίδιος με το ps5, να υποθέσω πως δεν θα έχω κάποιο θέμα,  σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα. Μια ερώτηση. Σε περίπτωση που κάνεις μεταφορά ψηφιακών παιχνιδιών απο Ps4 σε Ps5, αν στη συνέχεια αφήσεις τα παιχνίδια μέσα στο Ps4, μπορεί αν το πάρει κάποιος άλλος να μπορεί να παίξει με τον δικό του λογαριασμό αυτά τα παιχνίδια ή όχι επειδή είναι πληρωμένα από άλλο λογαριασμό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση. Επομένως αν εγώ δηλώσω primary console πλέον το Ps5, αυτομάτως δεν έχει νόημα να αφήσω τα παιχνίδια στο Ps4 γιατί δεν θα έχει προσβαση με τον δικό του λογαριασμό ο επόμενος. Κατάλαβα σωστά; Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, moonspell34 είπε

Καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση. Επομένως αν εγώ δηλώσω primary console πλέον το Ps5, αυτομάτως δεν έχει νόημα να αφήσω τα παιχνίδια στο Ps4 γιατί δεν θα έχει προσβαση με τον δικό του λογαριασμό ο επόμενος. Κατάλαβα σωστά; Ευχαριστώ.

Μπορεί να έχεις primary και το PS4 και το PS5 για το λογαριασμό σου. Το έχω κάνει ήδη, έχω το PS5 σπίτι και έχω δώσει το PS4 σε φίλο. Εκείνος μπαίνει στο PS4 καταβάζει από το λογαρισμό μου όσα παιχνίδιά έχω πρόσβαση (και του PS plus extra) και τα παίζει έπειτα στο λογαριασμό του, στο ίδιο PS4...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...