Προς το περιεχόμενο

κλοπη κινητου απο Δεμα.


kourampies

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα τι ταινια ασφαλειας να βαλουν βρε παιδια?

Θα κανει και μπαμ κιολας μετα.

Παντα ετσι εστελνε το μαγαζι 1,5 χρονο που παραγγελνω απο εκει.

 

 

Kαι εγω σε δυο παραγγελιες καπου 1.5 και 2.5 χρονια πριν δεν ειχα δει καποια ταινια ασφαλείας αλλα είπα μήπως και... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι ταινίες και @@ριες λέτε?

Όλοι στέλνουνε σε σακουλάκι συνήθως γκρι που αν ανοιχθεί με οιονδήποτε τρόπο κάνει μπαμ.

 

Αν το δεις αυτό ανοιχτό δεν παραλαμβάνεις.

 

Ούτε ζυγαριές ούτε τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το επιβεβαιώσω και εγω αυτο παιδια, που παρέλαβα σημερα...  

 

Καμια ταινία ασφαλείας, τιποτα, μονάχα μια κιτρινη ταινια τυλιγμένη σε ολο το κουτι. Το κουτι βέβαια προσεγμένο, αλλα μέχρι εκεί...

 

Ααααα και ποια διαφανή ταινία μορε, μια κιτρινη ταινία ειναι ολο το δεμα... Ναι η διαφανή ταινία μας μάρανε...

oχι την διαφανη ταινια την βαλανε συμφωνα με βικμαλλ αυτοι που το ανοιξαν το κουτι και το ξανακλεισανε με αυτην.το δεμα ηρθα ολο με την κιτρινη ταινια του βικμαλλ τιποτα παραπανω.

Το βικμαλλ κανει οτι μπορει παντως για να μη δωσει λεφτα και λογικο ειναι ,Εχουμε ανταλαξει ποσα μαιλ εχω γραψει σε φορουμ πως ακριβως εγινε και αυτοι τα δικα τους.Απο την αρχη που τους εστειλα την φωτο και ειδαν την διαφανη ταινια μου το ειχαν επισημανει οι ιδιοι οτι καποιος το ανοιξε πηρε οτι ειχε μεσα και το εκλεισε οι ΙΔΙΟΙ το γραψαν,θελαν και μια επιβεβαιωση απο τα ελτα οτι οντως εγινε.Πηγα στα ελτα και η ιδια η προισταμενη ηταν που το πηρε το δεμα και μου επιβεβαιωσε οτι ειχε την ταινια πανω και μου το εγρψε και σαν σημειωμα πανω στην φωτο θα μπορουσε να μην το κανει ανετα αλλα επειδη η ιδια το ειχε παραλαβει το θυμοταν και μου το επιβεβαιωσε,τους τα στελνω με μαιλ τρομπαρουν δεν απαντησαν καν και με ξαναστειλαν μαιλ πριν απο λιγο,και τωρα μου γραφουν οτι δεν τους κανει αυτη η επιβεβαιωση θελουν επιβεβαιωση απο τον ταχυδρομο  που μου εστειλε το δεμα οτι επιβεβαιωνει οχι την ταινια τωρα αλλα το περιεχομενο του πακετου ,που τους εχω  πει στα μαιλ που ανταλαξαμε οτι το πακετο το ανοιξα εγω το παρελαβα σπιτι απο τον ταχυδρομο και οτι απαγορευεται να το ανοιξω χωρις να υπογραψω.ΓΙα να μην τις διαδικασιες που καναν αυτοι με τα δικα τους τα ελτα.Απολυτως τιποτα ουτε proof ουτε φωτογραφιες ουτε τιποτα μερικα ξερα mail με παπαρολογιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kourampies

 

Εσυ να μας ενημερώνεις συνεχώς... Καλώς ή κακώς έφτασε το vickmall κάποια στιγμή να θεωρείται το πιο αξιόπιστο κατάστημα στην Ελλάδα για παραγγελία smartphone. Και αυτο που αποδεικνύεται εδω είναι οτι απλα είναι άλλο ένα κινέζικο κατάστημα, τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο. 

 

Αφου έχει το vickmall τόση μεγάλη πελατεία απο Ελλάδα, να μάθει τι συμβαίνει στα ΕΛ.ΤΑ, και να μην πετάει ενα αόριστο post proof και πήγαινε στο υποκατάστημα των ΕΛΤΑ να ανοίξεις το πακέτο σου στο postal room office.  Απαράδεκτα πράγματα, μιλάμε για customer service τωρα. Επιπέδου... Γι' αυτο που μιλούσαν ολοι, στα ελληνικα forum...

 

 

Και για να μην παρεξηγιόμαστε, έχω τρεις αγορές απο vickmall, ολες επιτυχημένες, αλλα που είναι το πολυδιαφημισμένο και πολυχορηγούμενο απο τα ελληνικα forum  customer service τους; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά είναι άδικο,για κάποιον να "τραβιέται" να αποδείξει οτι δεν φταίει σε κάτι που δεν έπραξε.

Ενω κάποιος άλλος να "χαίρεται" κινητό άλλου ανθρώπου.

Ούτε στο Ζιμπάμπουε,κατάντια!

 

*Επειδή είναι λεπτό ζήτημα,και παίζουν χρήματα στην μέση.Εύχομαι να τα πάρεις πίσω στο ακέραιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oχι την διαφανη ταινια την βαλανε συμφωνα με βικμαλλ αυτοι που το ανοιξαν το κουτι και το ξανακλεισανε με αυτην.το δεμα ηρθα ολο με την κιτρινη ταινια του βικμαλλ τιποτα παραπανω.

Το βικμαλλ κανει οτι μπορει παντως για να μη δωσει λεφτα και λογικο ειναι ,Εχουμε ανταλαξει ποσα μαιλ εχω γραψει σε φορουμ πως ακριβως εγινε και αυτοι τα δικα τους.Απο την αρχη που τους εστειλα την φωτο και ειδαν την διαφανη ταινια μου το ειχαν επισημανει οι ιδιοι οτι καποιος το ανοιξε πηρε οτι ειχε μεσα και το εκλεισε οι ΙΔΙΟΙ το γραψαν,θελαν και μια επιβεβαιωση απο τα ελτα οτι οντως εγινε.Πηγα στα ελτα και η ιδια η προισταμενη ηταν που το πηρε το δεμα και μου επιβεβαιωσε οτι ειχε την ταινια πανω και μου το εγρψε και σαν σημειωμα πανω στην φωτο θα μπορουσε να μην το κανει ανετα αλλα επειδη η ιδια το ειχε παραλαβει το θυμοταν και μου το επιβεβαιωσε,τους τα στελνω με μαιλ τρομπαρουν δεν απαντησαν καν και με ξαναστειλαν μαιλ πριν απο λιγο,και τωρα μου γραφουν οτι δεν τους κανει αυτη η επιβεβαιωση θελουν επιβεβαιωση απο τον ταχυδρομο  που μου εστειλε το δεμα οτι επιβεβαιωνει οχι την ταινια τωρα αλλα το περιεχομενο του πακετου ,που τους εχω  πει στα μαιλ που ανταλαξαμε οτι το πακετο το ανοιξα εγω το παρελαβα σπιτι απο τον ταχυδρομο και οτι απαγορευεται να το ανοιξω χωρις να υπογραψω.ΓΙα να μην τις διαδικασιες που καναν αυτοι με τα δικα τους τα ελτα.Απολυτως τιποτα ουτε proof ουτε φωτογραφιες ουτε τιποτα μερικα ξερα mail με παπαρολογιες.

 

Αμφισβήτηση χρέωσης σε paypal ΚΑΙ τράπεζα και άσε το vickmall να κουρεύεται. Αυτοί μπορεί να μην δέχονται την βεβαίωση της διευθύντριας αλλά η ΕΛΛΗΝΙΚΗ τράπεζα θα την δεχτεί ειδικά αν βάλεις ΚΑΙ τον συνήγορο του καταναλωτή στην μέση, στέλνοντας την βεβαίωση της διευθύντριας, και θα πάρει τα @@ του το vickmall. Ούτε 1 στο 1000000 να τα χάσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εντύπωση μου κάνει που η διευθύντρια θυμόταν και την ταινία που είχε πάνω...Πόσα πακέτα παραλαμβάνει και τα θυμάται; Μακάρι να βρεις άκρη πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εντύπωση μου κάνει που η διευθύντρια θυμόταν και την ταινία που είχε πάνω...Πόσα πακέτα παραλαμβάνει και τα θυμάται; Μακάρι να βρεις άκρη πάντως.

 

Φαντάζεσαι να έγινε η δουλειά από την διευθύντρια; ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εντύπωση μου κάνει που η διευθύντρια θυμόταν και την ταινία που είχε πάνω...Πόσα πακέτα παραλαμβάνει και τα θυμάται; Μακάρι να βρεις άκρη πάντως.

 

 

Ενταξει δουλειά τους ειναι, λες να μην καταλαβαίνουν οταν κατι δεν πάει καλά; Προφανώς θα βλέπει αρκετά πακέτα και το συγκεκριμένο θα της εκανε εντύπωση απο τον τροπο κλεισίματος του ή κάτι άλλο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...