Προς το περιεχόμενο

Το Samsung Galaxy Note7 χάνει σε τεστ ταχύτητας από το ενός χρόνου iPhone 6s!


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φαντάσου για να έχει το iPhone hardware τετραετειας τη τρισάθλια πρέπει να ειναι τα Samsung χαχαχαχαχα

για να προςεχουν τι λένε μερικοί,

και που κολλάει η ανάλυση άλλο σκληρό διςκο έχει απλά :P

δε ξέρω θεωρώ και με full had βασιλιάς είσαι και δεν σέρνεται και το Ίντερνετ για να δεις full hd σε αντίθεση με τα QHD :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι θα αλλάξει, το ίδιο με το προηγούμενο θα είναι, ίσως παρουσιάσουν ένα καινούριο χρώμα για να μπορείς να δείξεις ότι πήρες το καινούριο.

 

Όσο για το βίντεο σιγά μην δεν έχανε σε τέτοιου είδους σύγκριση το Note, αναμενόμενο ήταν.

 

Για ταχύτητα μιλάει το θέμα και σε ταχύτητα αναφέρθηκα. Όχι για χρώμα συσκευών.

 

Βεντούζα λοιπόν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έγινε ρε παιδιά οι άπειροι πυρήνες και τα άπειρα γίγα ραμ ?Χαχααχαχαχ.Ειναι σαν να σε ρωτάει ένας άσχετος γιατί ενα viper αμάξι 8000 κυβικά 600 άλογα έφαγε τσάι απο lotus exige sport τα μισά άλογα και κυβικά .Οταν η Samsung φτιάξει δικό της λειτουργικό τότε το ξανασυζητάμε

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να πάρεις στα χέρια σου και το 6S Plus με native ανάλυση 2208x1242 και Downscaling σε 1920x1080 και να δεις ότι με σχεδόν όμοια ανάλυση οθόνης τρώει χώμα το Note.

 

Mε τετοιο Hardware δεν υπαρχει περιπτωση να φτασει το note7. 

Kαταρχας το Note7 διαχειριζεται 2.073.600 pixels ενω το iphone 6s μονο 1.000.500 pixels. 

 

Επισης το android διαθετει otg,wifi direct,fm radio(oχι ολα),ελευθερο NFC,MicroSD,192Khz DAC(oχι ολα),μεγαλυτερα mAh σε μπαταρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση ηλίθιου, γιατί δεν κάνει το τεστ με το iphone 6s Plus που είναι πιο κοντά στην οθόνη του note και την ανάλυση και το κάνει με το 6s;

Και κάτι άλλο το να μου ανοίξει την εφαρμογή 0.01sec γρηγορότερα δεν είναι αρκετό επιχείρημα για να χάσω όλα τα άλλα που απολαμβάνω με το android. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Multitasking, επεκταση sd, 2 sim, εκπληκτικα καλυτερη οθονη, καλυτερη πισω καμερα, OTG, πιο μαζεμενες διαστασεις για ευκολια κρατηματος, μεγαλυτερη μπαταρια, αμεση εγκατασταση εφαρμογων δωρεαν (ακομη και αυτες επι πληρωμη) χωρις να χακαρεις τιποτα, torrents, ringtones δωρεαν, περασμα αρχειων με απλο drag and drop σε συνδεση με υπολογιστη, χρησιμα exclusive και φτηνα αξεσουαρ, συμβατοτητα με τα παντα, mirroring/smart view, wi-fi direct, παραμετροποιηση UI αναλογα με το γουστο σου, ρυθμισεις των games για καλυτερη αποδοση η ποιοτητα (ειναι καινουριο αυτο), επισκευη της συσκευης και οχι αντικατασταση με μια απο τα αζητητα (refurbished). Ειναι και αλλα πολλα, αλλα αυτα ειναι τα δικα μου κριτηρια.

Λοιπον, εχω iphone 6s plus 128gb. multitasking πρόβλημα δεν έχω αντιμετωπίσει. SD δεν χρειάζομαι γιατι μου είναι υπερασρκετα τα128. ουσιαστική διαφορά στην καμερα δεν παρατηρώ (αλλα δεν είμαι φωτογράφος οποτε περι ορέξεως...) Εκπληκτικά καλύτερη οθόνη για κανένα λόγο (καλυτερη απλα σαφώς ναι). OTG οντως αλλα να πω την αλήθεια δεν το σκέφτηκα ποτε οτι θα μου χρειαστει(σε καποιον αλλο ισως). πιο μαζεμένες διαστάσεις οτως  ΑΛΛΑ το s7 edge που επίσης έχω δεν το χρησιμοποιώ πια και θα πουληθεί επειδη δεν μπορώ να γράψω γρήγορα και κάνω πολλα misclicks λόγω της κυρτής οθόνης και των μικτών bezels. Μεγαλύτερη μπαταρία ΑΠΛΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ (ΜΑΚΡΑΝ η καλύτερη όλων των επωνύμων smartphones (εκτος mate 8) καΙ Ας εχει μικρότερη ονομαστική χωρητικότητα. Για τις εφαρμογες και την πειρατεια ασχολίαστο. RINGTONES συμφωνώ απόλυτα! πολυ μεγαλο foul της apple. drag n drop το ίδιο (αλλα με itunes και ifunbox εισαι οκ). αξεσουαρ ασχολίαστο (υπάρχουν απειρα σε όλες τις τιμες). συμβατοτητα με τα πάντα δεν το καταννοώ. mirroring μια χαρα κάνουν ένα σωρό εφαρμογες στη sony tv μου. wi fi direct δεν έχω ασχοληθεί και δεν έχω άποψη. παραμετροποίηση σαφως και το android εχει περισσοτερη (αν και δεν βλέπω το λογο που ειναι απαραίτητη, σε άλλους φαντάζομαι αρέσει).στα games επειδη παίζω πολύ λέω με βεβαιότητα οτι το iphone ισοπεδώνει ΟΛΑ τα android και σε ποιότητα και σε επιδόσεις και δεν χρειάζεται καμία ρυθμιση. επισκευή δεν έχω χρειαστεί ακόμα(φτου φτου ) σε κανενα iphone , μόνο σε ένα galaxy s3 χρειάστηκα καποτε και μου έδωσαν refurbished (σε άριστοτατη κατάσταση ομως-δεν το βρίσκω αρνητικο).

 

ΟΛΕΣ οι συγκρίσεις έγιναν με galaxy s7 edge.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε τετοιο Hardware δεν υπαρχει περιπτωση να φτασει το note7. 

Kαταρχας το Note7 διαχειριζεται 2.073.600 pixels ενω το iphone 6s μονο 1.000.500 pixels. 

 

Επισης το android διαθετει otg,wifi direct,fm radio(oχι ολα),ελευθερο NFC,MicroSD,192Khz DAC(oχι ολα),μεγαλυτερα mAh σε μπαταρια.

Και τι να τα κάνω όταν το λειτουργικό από μόνο του δεν.. σιγά τα ωά. Μόνο φρουφρού και αρώματα είναι το Android, είναι και θα είναι Specολάγνοι τα παιδιά του Android. Στην πράξη όμως όπως είπαμε και παραπάνω.. βεντούζα. Ακόμα και για App Development η Swift που προσφέρει η Apple στο xCode είναι κλάσης ανώτερη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά ρε παιδιά πως κάνετε ετσι... "Μετοχές έχετε";

 

Νόμιζα ότι οι χρήστες που δεν είναι οπαδοί καμίας εταιρίας δεν μπαίνουν στον κόπο να υπερασπιστούν...

 

 

Ο άλλος μέχρι και fm radio έβαλε για να αποδείξει υπεροχή!!!! Είστε εντελώς για γέλια όταν το παίζετε ουδέτεροι σε θέματα της Apple.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας καταλάβουμε επιτέλους ότι το Android δεν θα γίνει ποτέ iOS και ότι το iOS δεν θα γίνει ποτέ Android. 

 

Και τα 2 λογισμικά έχουν τα καλά και τα κακά τους. 

 

Για κάποιον είναι σοβαρό κριτήριο αγοράς το γεγονός ότι μπορεί να ανοίξει κατά 2 δευτερόλεπτα πιο γρήγορα το Angry Birds, για κάποιον άλλον είναι σοβαρό κριτήριο η λειτουργία OTG. 

 

Από εκεί και πέρα, η Google δεν θα γίνει ποτέ Apple. Η Apple έχει τεχνογνωσία ανάπτυξης λειτουργικών συστημάτων εδώ και σχεδόν 30 χρόνια, ενώ η Google λιγότερο από 9 χρόνια. Και αυτό εδώ κάπου φαίνεται, δε πα να βάλεις στο Android και Intel Kaby Lake και 128GB RAM.... Θα εξακολουθεί να νικιέται από το διπύρηνο iOS.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας καταλάβουμε επιτέλους ότι το Android δεν θα γίνει ποτέ iOS και ότι το iOS δεν θα γίνει ποτέ Android. 

 

Και τα 2 λογισμικά έχουν τα καλά και τα κακά τους. 

 

Για κάποιον είναι σοβαρό κριτήριο αγοράς το γεγονός ότι μπορεί να ανοίξει κατά 2 δευτερόλεπτα πιο γρήγορα το Angry Birds, για κάποιον άλλον είναι σοβαρό κριτήριο η λειτουργία OTG. 

 

Από εκεί και πέρα, η Google δεν θα γίνει ποτέ Apple. Η Apple έχει τεχνογνωσία ανάπτυξης λειτουργικών συστημάτων εδώ και σχεδόν 30 χρόνια, ενώ η Google λιγότερο από 9 χρόνια. Και αυτό εδώ κάπου φαίνεται, δε πα να βάλεις στο Android και Intel Kaby Lake και 128GB RAM.... Θα εξακολουθεί να νικιέται από το διπύρηνο iOS.

Η google μοιραζει το λειτουργικο ενω η Apple οχι.Κι αυτο λεει πολλα για το πως θα το επιμεληθει η καθε Samsung μετα.Η Google εχει ευθυνη(ας το πουμε ετσι) μονο για τα nexus.

Εν το μεταξυ εχετε ανοιξει μια κουβεντα για το 0,01 δευτερολεπτο που ανοιγει πιο γρηγορα μια εφαρμογη ενα iphone 6s σε σχεση με το Note 7.Σε ολα τα αλλα περα απο αυτο υπερτερει με διαφορα το Note 7.

Αυτο που εχει καλυτερο το Ios και το παραδεχομαι ειναι μονο οι πιο καλογραμμενες εφαρμογες.Σε αυτο φταιει η Google που αφηνει την καθε κυρα Πιπιτσα να ανεβασει την εφαρμογη της στο store.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που εχει καλυτερο το Ios και το παραδεχομαι ειναι μονο οι πιο καλογραμμενες εφαρμογες.

 

Χωρίς να παραβλέπω τα προτερήματα του Android, αυτό που λες είναι αρκετά σοβαρός λόγος. Δεν το λες και "μόνο".

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να παραβλέπω τα προτερήματα του Android, αυτό που λες είναι αρκετά σοβαρός λόγος. Δεν το λες και "μόνο".

Οχι μονο δεν το λες,αλλα ενα smartphone δεν ειναι μονο οι εφαρμογες.Εκει πηγαινε το "μονο".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η google μοιραζει το λειτουργικο ενω η Apple οχι.Κι αυτο λεει πολλα για το πως θα το επιμεληθει η καθε Samsung μετα.Η Google εχει ευθυνη(ας το πουμε ετσι) μονο για τα nexus.

Εν το μεταξυ εχετε ανοιξει μια κουβεντα για το 0,01 δευτερολεπτο που ανοιγει πιο γρηγορα μια εφαρμογη ενα iphone 6s σε σχεση με το Note 7.Σε ολα τα αλλα περα απο αυτο υπερτερει με διαφορα το Note 7.

Αυτο που εχει καλυτερο το Ios και το παραδεχομαι ειναι μονο οι πιο καλογραμμενες εφαρμογες.Σε αυτο φταιει η Google που αφηνει την καθε κυρα Πιπιτσα να ανεβασει την εφαρμογη της στο store.

Δεν φταίει αυτό και μόνο, σύγκρινε την Java και το Android Studio με την Swift και το xCode η μέρα με την νύχτα στα εργαλεία προγραμματισμού.

 

Άντε να ανοίξουν τα σχολεία μπας και ησυχάσουμε λίγο από εσάς.

Εννοείς εσένα και μερικούς άλλους γιατί να υποθέσω έφηβοι είστε για να αναφέρεστε ακόμα σε αποστολή Ringtones, πειρατικές εφαρμογές και FM Radio γιατί εγώ προσωπικά ως ενήλικας. Έχω Music Streaming, δεν ασχολούμε με Ringtones γιατί έχω την συσκευή μου για δουλειά και κυρίως App Development και αν όντως θέλω κάποια εφαρμογή θα την πληρώσω γιατί ο ή οι προγραμματιστές αφιέρωσαν χρόνο και λεφτά για να την φτιάξουν. Αλλά τι να λέμε τώρα.. ψηλά γράμματα για την κοινότητα του Android.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...