Προς το περιεχόμενο

Αγορα απο Aliexpress


Thanos_Tj

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστω πασα μου,αν θες μπορεις να μου πεις ποσα εδωσες για τον εκτελωνισμο και ποια ειναι αυτα τα κριτηρια?

Επεξ/σία από Fairtech
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Fairtech είπε

Ευχαριστω πασα μου,αν θες μπορεις να μου πεις ποσα εδωσες για τον εκτελωνισμο και ποια ειναι αυτα τα κριτηρια?

Τα κριτήρια δεν ξέρω ποια είναι. Λογικά βλέπουν οι Ολλανδοί ότι έχει έρθει πρώτα από χώρα εκτός ΕΕ και κολλάνε το αυτοκόλλητο για να ειδοποιήσουν τις τελωνειακές αρχές της χώρας προορισμού ώστε να εισπράξουν τα νόμιμα. 

Δεν πλήρωσα τίποτα γιατί ήταν κάτω από 22€ το πακέτο. Αλλιώς πληρώνεις ΦΠΑ 24% + νομίζω ξεκιναει από 15€ το τέλος εκτελωνισμου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλησα και με ενα φιλαρακι και μου ειπε οτι εχει κανει αρκετες παραγγελειεσ μεσω του ALI EXPRESS STANDARD SHIPPING (ολες πανω απο 22 ευρω) και ουτε μια φορα δεν πληρωσε τελωνειο και στο χαρτι επανω εγραφε Ολλανδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη το δένεις και κόμπο όμως αυτό γιατί κι εγώ έκανα 4 παραγγελιες κάτω από 22ευρω με aliexpress standard.

shipping  το ίδιο μέγεθος πακετου, όλες ήρθαν μέσω Ολλανδίας με αυτοκολητο επάνω postNL και για τη 1 μου ζήτησαν απόδειξη αγορας από το τελωνείο.Βεβαια δεν πλήρωσα τίποτα αλλά θέλω να σου πω δεν είναι 100% σίγουρο ότι δεν θα σου ζητήσουν αποδειξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

καλησπερα παιδια . Θελω να κανω μια ερωτηση τωρα τελευταια μου στελνουν τα δεματα απο το aliexpress με aliexress standard shipping και σε ολα το tracking number ξεκιναει με LT και τελειωνει με NL. Στο 17track δεν φαινεται πουθενα οτι ερχεται απο κινα αντιθετως δειχνει οτι το δεμα εχει ξεκινησει απο Ολλανδια. Μηπως δεν περνανε καν απο τελωνειο με αυτο τον τροπο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα και από εμένα παίδες σχετικά με το Ali η απορία μου είναι η εξής στους τρόπους αποστολής AliExpress Standard Shipping  και epacket τα δέματα σας ήρθαν συστημένα ή σας τα άφησαν στο ταχυδρομικό κουτί όπως με china post (unregistered) κλπ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...