Προς το περιεχόμενο

Αυξάνονται οι συσκευές iPhone 6 και 6 Plus που επηρεάζονται από την λεγόμενη “Touch IC Disease”


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 232
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό που λες. Το κοινοτικό δίκαιο είναι πάνω από κρατικό. Ακόμη και να μην έχει περάσει σαν νόμος, το δικαστήριο θα λάβει υπόψιν το κοινοτικό.

Και γιατί στο site του υπουργείου απαντάνε στην ερώτηση για εγγύηση με τον ελληνικό νόμο κι όχι με αυτόν της ΕΕ εφόσον υπερισχύει ο 2ος? Δεν θα είχε διαμαρτυρηθεί κάποιος δικηγόρος/νομικός να το αλλάξουν τόσα χρόνια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πειράζει σου τα έχει πάρει από αλλού. Κάθε είδους περιφερειακά, υπερκοστολογημένα, απαραίτητα για να είναι συμβατά μέσα στο οικοσύστημα της. Η μόνη εταιρεία που αρνήθηκε να υιοθετήσει διεθνή πρότυπα υποδοχών, ώστε να διατηρεί το πελατολόγιο της (zombination), όμηρο στις ορέξεις της.

Με συγχωρείς, σε ποια περιφερειακά αναφέρεσαι; Θες να μου δώσεις ένα παράδειγμα; Εγώ προσωπικά δεν έχω αγοράσει τίποτα.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να φανταστείτε ότι κάποτε οι απανταχού κοροϊδάρες που έπαιρναν Iphone για να πουλάνε μούρη, χλεύαζαν τους χρήστες android κινητών... Πληρώστε τώρα 700 ευρώ για κινητά με βλάβες που δεν εμφανίζονται ούτε σε Alcatel...

 

Όσο για κάποιον που αποκάλεσε τα android κινητά ψηστιέρες, γκριλ ή κάπως έτσι, να του πω ότι πρόσφατα έπεσε στα χέρια μου το Iphone 5 του ανιψιού μου για να μου δείξει ένα παιχνίδι και το κινητό ζεματούσε... Είπαμε, Apple ποιότητα, μπεεεεεεε....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βγάλει ανακοίνωση η apple που θα λέει ότι αναγνωρίζει το πρόβλημα και το επισκευάζει, εφόσον είναι μέσα στην διετής εγγύηση ακόμα.

Διετη????? για παρτο αλλιως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα θα αντιμετωπιστει με τον δρομο που ανοιξε η LG με το bootloop του G4.

 

Δεν θα αντιμετωπιστει δλδ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι'αυτο φίλοι μου η Apple έβαλε,στο 6s και 6s plus, το 3D Touch. Κάθε λίγο να πατάς την οθόνη με πίεση για να μην παρουσιαστεί ποτέ αυτό το πρόβλημα.

Υ.Γ. (Κάτοχος iPhone 6s Plus).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αμερική είναι 1. Εδώ πάλι 1 σου δίνει νομίζω, αλλά από το νόμο είναι 2, οπότε τους κυνηγάς.

1 σου δινει με τσαμπουκα...για να δεις ποσο υπολογιζει τον καταναλωτή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ποστ παιδιού στο myphone

 

 

ΕΓΓΥΗΣΗ iphones-ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΚΑΙ Ψέμματα.

α)Συμφωνα με την Ευρωπαικη νομοθεσια,για οποιαδηποτε συσκευη κυκλοφορει στην Ευρωπαικη ενωση,παρεχεται 2ΕΤΗ εγγυηση.

β)Αν σου χαλασει το iphone μετα την παρελευση ενος χρονου,και το πας στο καταστημα που το αγορασες,σου λενε οτι εληξε η εγγυηση γιατι τα iphones εχουν 1 ετος..

Ο "αδαης"-"ασχετος"-"θυμα" το χαφτει.

Ο "γνωστης"-"μαγκας" τους κοτσαρει στη μουρη τυπωμενο το αρθρο της Ευρωπαικης νομοθεσιας για τη 2ΕΤΗ εγγυηση και αφου του ζητησουν 10 φορες συγνωμη,παραλαμβανουν τη συσκευη για σέρβις.

Συμπερασμα.Αυτη η χωρα εχει πολλα "κοροιδα"-"θυματα",που πιστευουν οτι χαζομαρα τους πει ο καθε ασχετος (η "δασκαλεμενος") εργαζομενος σε καταστημα κινητης τηλεφωνιας.

γ)Σερβις ΔΕΝ γινεται.Μονο αντικατασταση της συσκευης με αλλη refurbished ΔΩΡΕΑΝ.

 

Αυτό είναι το απίστευτο support της Apple.

 

Καλά πες του παιδιού στο my phone να ξυπνήσει τώρα γιατί ξημέρωσε... έχω περάσει απίστευτες ιστορίες με την κώλο εταιρία αυτή όχι απλά ΔΕΝ σε καλύπτουν στο παίζουν και μαγκιά έχω φτάσει μέχρι και σε μήνυση, είχε λήξη η εγγύηση για μια μέρα ακριβώς και δεν έκαναν απολύτως τίποτα παρά μόνο με χρέωση αν ήθελα, μίλησα με τους πάντες συνήγορο που πωλητή, ινκα, δικηγόρους ότι μπορείς να φανταστείς αμέτρητα email παντού με καταγγελίες και ξέρεις τι πήρα στο τέλος ? τα @ρχ@δι@ μου!!! η εγγύηση είναι αυτή μου είπαν τα δυο χρονιά ισχύουν βάση νομού μόνο αν η εταιρία έχει έδρα εντός ευρωπαϊκής ένωσης αν όχι προσφέρει όση εγγύηση γουστάρει και αν θέλει ακολουθεί τους κανόνες της ευρωπαϊκής ένωσης αν δεν θέλει υπάρχουν παραθυράκια που την καλύπτουν  ...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό που λες. Το κοινοτικό δίκαιο είναι πάνω από κρατικό. Ακόμη και να μην έχει περάσει σαν νόμος, το δικαστήριο θα λάβει υπόψιν το κοινοτικό.

To κοινοτικο δικαιο ειναι πανω απο το κρατικο οσον αφορα τους νομους, οχι τις οδηγιες.(κ η αναφορα για την εγγυηση γινεται σε ευρωπαικη οδηγια, οχι σε νομο)

 

Επισης, η ιδια αυτη οδηγια ουσιαστικα δεν αναφερεται στην εγγυηση, αλλα στα δικαιωματα των καταναλωτων λογω ελλειψης συνομολογημενων ιδιοτητων.

Επεξ/σία από haHa
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά πες του παιδιού στο my phone να ξυπνήσει τώρα γιατί ξημέρωσε... έχω περάσει απίστευτες ιστορίες με την κώλο εταιρία αυτή όχι απλά ΔΕΝ σε καλύπτουν στο παίζουν και μαγκιά έχω φτάσει μέχρι και σε μήνυση, είχε λήξη η εγγύηση για μια μέρα ακριβώς και δεν έκαναν απολύτως τίποτα παρά μόνο με χρέωση αν ήθελα, μίλησα με τους πάντες συνήγορο που πωλητή, ινκα, δικηγόρους ότι μπορείς να φανταστείς αμέτρητα email παντού με καταγγελίες και ξέρεις τι πήρα στο τέλος ? τα @ρχ@δι@ μου!!! η εγγύηση είναι αυτή μου είπαν τα δυο χρονιά ισχύουν βάση νομού μόνο αν η εταιρία έχει έδρα εντός ευρωπαϊκής ένωσης αν όχι προσφέρει όση εγγύηση γουστάρει και αν θέλει ακολουθεί τους κανόνες της ευρωπαϊκής ένωσης αν δεν θέλει υπάρχουν παραθυράκια που την καλύπτουν ...

Αν είναι έτσι κρίμα αν και τα 2 χρονια ειναι στάνταρ σε όλες τις μάρκες εκτός Apple. Σου είχε λήξει η εγγύηση 1 μέρα μετά τον πρώτο χρόνο η είχες κλείσει 2 χρονια και μετά χάλασε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όλα αυτά για ένα κινητό που βγήκε πριν δυο χρόνια και σε λίγες μέρες θα ανακοινωθεί ο αντικαταστάτης του αντικαταστάτη του... Βρε πάτε καλά???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αν είναι έτσι κρίμα αν και τα 2 χρονια ειναι στάνταρ σε όλες τις μάρκες εκτός Apple.

Εννοείς στα κινητά ή γενικα? Γιάτι δεν είναι λίγοι αυτοί που παρέχουν 1 έτος σε διάφορα προϊόντα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι έτσι κρίμα αν και τα 2 χρονια ειναι στάνταρ σε όλες τις μάρκες εκτός Apple. Σου είχε λήξει η εγγύηση 1 μέρα μετά τον πρώτο χρόνο η είχες κλείσει 2 χρονια και μετά χάλασε?

 

μια μέρα μετά τον ένα χρόνο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...