Προς το περιεχόμενο

Vodafone σταθερή πρόβλημα.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ!

 

Πριν ένα μηνά άλλαξα από ΟΤΕ σε βονταφον λόγω των απαγορευτικων του τιμών και της χαμηλής ταχύτητας (είχα 4mbps και έπιανα περίπου τα 3 με ένα ρουτερ huawei).

 

 

το πρόβλημα μου είναι πως έχω συνεχεία αποσυνδεσεις τουλάχιστον 3 την μέρα (ρουτερ εχω αυτο του οτε ακομη). εχω μιλησει μαζι τους και λενε πως δεν βλεπουν προβλημα στην γραμη και πως φταιει το ρουτερ. ενω το ρουτερ δουλευε μια χαρα. τα προβληματα αρχισαν απο την πρωτη μερα της μεταφορας και δεν λενε να σταματησουν. Τους ειπα να μειωσουν και την ταχυτητα για να γινει πιο σταθερη η συνδεση και γινονται τα ιδια. τα καλωδια στον χωρο ειναι ολα κομπλε. τι να κανω να παρω αλλο ρουτερ? θα λυθει το προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα ειναι τα στατιστικα.


επισης μολις καταλαβα πως ενα δειχνει μετα απο πολλες αποσυνδεσεις οτι πλεον μπαινει στο ιντερνετ φορτωνουν μερικες σελιδες επιλεκτικα πχ ολες εκτος απο το γοογλε..τα ιδια και απο κινητο δηλαδη δεν ειναι θεμα υπολογιστη.

post-243246-0-01355600-1472449494_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ανεβάσω κατι άλλο δεν κατάλαβα.. Άλλαξα ένα ρουτερ τωρα zte και συνεχίζουν τα ίδια.

Στείλε πάλι τα στατιστικά από το ΖΤΕ.

 

Όχι δεν φταις εσύ το Huawei φταίει που δίνει λίγες πληροφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον δείχνει αυτά και δεν μπαίνει καν ιντερνετ.

Μολις μίλησα με την Vodafone και μου είπαν πως επειδή το εχω συνδεδεμένο σε πολύμπριζο ήταν εκεί το εποβλημα τωρα το έβαλα σε μπροστά μόνο του και ειναι κομπλε ανεβάζω στατιστικά παλι.

Αυτά τα στατιστικά πως το βλέπετε θα πεσει παλι;

post-243246-0-26679100-1472453305_thumb.png

post-243246-0-99491600-1472454327_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι τις ίδιες πληροφορίες δίνει και αυτό. Ο ΟΤΕ Για κάποιο λόγο δεν δείχνει ποτε το Attuenation της γραμμής.

Λογικά δεν θα πέσει πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ ευχαριστω. Πιστεύεται πως ειναι λογικό αυτο που μου είπαν οτι υπήρχε πρόβλημα στην τροφοδοσία του ρουτερ; (Γιατί πράγματι εχω υπολογιστή οθόνη ράδιο ανεμιστήρα POS και φορτιστές) πανω στην ίδια μπαλαντέζα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι γιατί και γω τα ίδια έχω πάνω σε πολύπριζο χρόνια τώρα(οθόνη,πύργος,μοντεμ,ασυρματο τηλέφωνο,ηχεια,docking station,ανεμιστήρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω λάμπα (που δεν πρέπει) τηλέφωνο ρουτερ ηχείο (που επίσης δεν πρέπει λόγω του Wifi) και μια χαρά πάνε όλα. Και χωρίς παρεμβολές που λένε. Μήπως το πολύμπριζο ήταν παλιό και είχε αρχίσει να τα χάνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια ειναι πως ειναι 5ετιας αλλα πολυ κουφό μου ακούστηκε να χαλάει πολύμπριζο ενω ολα τα αλλα δουλεύουν ρολόι.. Μαλλον ήταν δικαιολογία και έκαναν κάποια αλλαγή μεσα απο το τηλέφωνο, τωρα πια δουλεύει ρολόι ελπίζω να ειναι κομπλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...