Προς το περιεχόμενο

Αγορά απο gearbest;


jeandoumpier

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Από το ταχυδρομείο, πριν την παραλαβή.

ααα μαλιστα.

αρα ουσιαστικα θα το μαθω στο ταχυδρομειο και ολο και το καιρο θα κοιμαμαι τον υπνο του δικαιου  αν καταλαβαινω καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπως ετσι

 

Βασικα χονδρικα υπολογισε γ κανενα δεματακι μικρης αξιας εξτρα εξοδα 3€

 

Αν το δεμα σου εκτελωνιστει κανονικα υπολογισε φπα+ αλλα τελωνιακα εξοδα και ετσι ανεβαινει αρκετα το κοστος.

 

Δηλαδη πλεον κατι κινητα και ταμπλετ κτλπ δεν αξιζει αν περασει τελωνειο να το φερεις. Γτ και περιμενεις τοσο καιρο (ειδικα αν μπει τελωνειο κανει +15 με 20 μερες το λιγοτερο) και πληρωνεις ποσα €€€ μετα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,εχω κανει μια παραγγελεια απο gearbest το πακετο εφυγε απο Κινα στισ 12-6, στο site  των ΕΛΤΑ γραφει 


19-6 ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΟΛΛΑΝΔΙΑ.


Απο τα Ελτα μου λενε οτι δεν εχει μπει Ελλαδα ακομα στο site της NLpost γραφει οτι εχει φτασει στην χωρα προορισμου απο 2-7.Εχει ιδεα κανεις τι παιζει?εχει χαθει η απλα ειναι μια φυσιολογικη καθυστερηση? Δεν μου εχει ξανατυχει απο τα ΕΛΤΑ μου λενε οτι ειναι φυσιολογικο να περασει ενας μηνας και απο την ημερα που εφυγε απο Ολλανδια


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τι ποσο και αντικειμενο μιλαμε;

 

Αν ειναι κανενα ταμπλετ η κινητο θα μπει τελωνειο εφοσον ειναι με nl post

για κινητο μιλάμε , αλλα και τελωνειο να μπει δεν θα επρεπε να υπαρχει ενημερωση οτι οντως εφτασε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για κινητο μιλάμε , αλλα και τελωνειο να μπει δεν θα επρεπε να υπαρχει ενημερωση οτι οντως εφτασε?

Υπαρχει μεγαλη καθυστερηση λογω ογκου εργασιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω ενα δεμα απο gearbest αξιας 16 ευρω περιπου το οποιο απο τις 21/06 υποτιθεται οτι εχει φτασει στη χωρα προορισμου με postnl. Τι να κανω να περιμενω και αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να περιμενεις

 

Αν ειναι με nl posτ πιθανοτατα να μπει κ τελωνειο.

Παντως μιλησα με ΕΛΤΑ και μου ειπαν απο τις 19-6 δεν εχουν κανει καμια εισαγωγη απο Ολλανδια σε κινεζοκατασταση αρα εχουμε πεσει σε τρομερη καθυστερηση γτ και εμενα υποτιθετε οτι εφτασε Ελλαδα συμφωνα με τους Ολλανδους στις 2-7 αλλα νομιζω οτι αυτο ειναι κλασσικο μετα απο 5-6 μερες το γραφουν οι Ολλανδοι τυπικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παντως μιλησα με ΕΛΤΑ και μου ειπαν απο τις 19-6 δεν εχουν κανει καμια εισαγωγη απο Ολλανδια σε κινεζοκατασταση αρα εχουμε πεσει σε τρομερη καθυστερηση γτ και εμενα υποτιθετε οτι εφτασε Ελλαδα συμφωνα με τους Ολλανδους στις 2-7 αλλα νομιζω οτι αυτο ειναι κλασσικο μετα απο 5-6 μερες το γραφουν οι Ολλανδοι τυπικα

Ο Ολλανδός ενημερώνει ότι το δέμα φορτώθηκε σε αεροπλάνο φορτηγό η όπως στέλνει με προορισμό Ελλάδα από εκεί και πέρα μπορεί να κάνει και το γύρω της Ευρώπης πριν έρθει Ελλάδα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ολλανδός ενημερώνει ότι το δέμα φορτώθηκε σε αεροπλάνο φορτηγό η όπως στέλνει με προορισμό Ελλάδα από εκεί και πέρα μπορεί να κάνει και το γύρω της Ευρώπης πριν έρθει Ελλάδα

Το θεμα ειναι ομως θα ερθει εγκαιρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το θεμα ειναι ομως θα ερθει εγκαιρα?

Εξαρτάται πόσες στάσεις θα κάνει το μέσο που τι έστειλαν καθώς και το φόρτο εργασίας στα κέντρα διαλογής
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...