Προς το περιεχόμενο

Διαφυγόντες φόρους €13 δισεκατομμυρίων οφείλει να πληρώσει η Apple σύμφωνα με απόφαση της Ευρωπαϊκής Επιτροπής


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν εννοείς για 6 mcfarland το δέχομαι, αν εννοείς για 1-3, σε εκμεταλεύονται :P

Εχεις βρει σε μαγαζι mcfarland με 2 ευρω? Ουτε στο super δεν εχουν τοσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ ότι δεν αξίζει πάνω από 1 euro... :P

Απο την Αmstel που επινε μεχρι  προσφατα η mcf ειναι ενα αλμα αλλα και παλι ακομα και στις μπυρες ασχετος ειναι οπως και στα θεματα που γραφει.

Για αυτο του ειπα για 5 ευρω μπας και πιει τιποτα της προκοπης απο τα κατουρα με νερο που πινει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ ότι δεν αξίζει πάνω από 1 euro... :P

1 euro εχουν κατι amstel / heineken που πινει ο fotis13. Αν μου λες οτι ειναι χειροτερη απο αυτες τοτε δεν εχεις γουστο

Οπως και να χει, ισως δεν σαρεσουν οι κοκκινες?

Απο την Αmstel που επινε μεχρι  προσφατα η mcf ειναι ενα αλμα αλλα και παλι ακομα και στις μπυρες ασχετος ειναι οπως και στα θεματα που γραφει.

Για αυτο του ειπα για 5 ευρω μπας και πιει τιποτα της προκοπης απο τα κατουρα με νερο που πινει ...

Καλα το κομπλεξ φαινεται ποιος το χει ;)

 

Να σου δωσω 700 να παρεις κανα samsung edge να ηρεμησεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

1 euro εχουν κατι amstel / heineken που πινει ο fotis13. Αν μου λες οτι ειναι χειροτερη απο αυτες τοτε δεν εχεις γουστο

Οπως και να χει, ισως δεν σαρεσουν οι κοκκινες?

Μα κι η McFarland της Heineken είναι... :P

 

Δεν έχω δοκιμάσει καλές red ale, ίσως να φταίει αυτό...

 

 

 

 

Anyway...

 

H Ιρλανδία από ότι φαίνεται θα ασκήσει έφεση...

 

http://www.nytimes.com/2016/09/03/technology/apple-ireland-tax-ruling-appeal.html?partner=rss&emc=rss&_r=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά για πες μας τώρα πάνω στο θέμα.

Η Ιρλανδία να τα πάρει τα 13 δις που προήλθαν από 10-20 θανάτους ή όχι;

 

Εγώ έχω πρόβλημα που υπάρχει έστω και ένας στην διαδικασία αυτή,και εσύ μιλάς για προφάσεις.

Το λάικ του Φώτη μιλάει καλύτερα από όλα τα επιχειρήματα.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα κι η McFarland της Heineken είναι... :P

 

Δεν έχω δοκιμάσει καλές red ale, ίσως να φταίει αυτό...

 

 

To οτι παρασκευαζεται στο ιδιο εργοστασιο (της Heineken) δεν σημαινει οτι ειναι ιδια με την μπυρα Heineken, η οποια ναι μεν πολυ καλυτερη απο την Amstel, αλλα δεν πινεται οπως και να χει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφως και δεν την ενδιαφερουν μονο οι φοροι, αλλα δωσε μου εμενα φοροαπαλαγγη 13 δις να σου δημιουργησω τις διπλασιες θεσεις εργασιας. Δεν υπαρχει εταιρια στο πλανητη Γη που να μη μπορει να δημιουργει θεσεις εργασιων οταν φορολογειτε με 0 ευρω. Και σε μια παγκοσμια οικονομια, το να μου λες καλα κανει που παιρνει φοροαπαλλαγες γιατι δημιουργει θεσεις εργασιων στην Ιρλανδια ειναι ανεκδοτο. Οσες θεσεις δημιουργει στην Ιρλανδια τις χανει η Αμερικη (η οποιαδηποτε αλλη χωρα), οποτε τι προτεινεις, ολες οι χωρες να θεσπισουν φορο 0.05% για ολες τις εταιριες? Αλλιως δεν καταλαβαινω πως στο διαολο σου φαινεται θετικο ολο αυτο. 

 

Βεβαια θα μου πεις, σου κανε like ο fotis13. Αυτο τα λεει ολα XD

Και φυσικα το 0.05% ειναι γελοιο.Επιλεκτικα διαβασες το πρωτο post μου αλλα οχι το δευτερο λιγο πιο κατω που γραφω ποιο πιστευω οτι ειναι το ποσοστο φορου που ειναι βιωσιμο για τα εσοδα ενος κρατους, και μπορει να φερει επενδυσεις σε μια χωρα.
 
Οσο για τις υπολοιπες αρλουμπες που εγραψες γινεται απευθειας σαφες οτι οχι 13 δις μπορεις να διαχειριστεις αλλα και μια κουτση κατσικα να σου εδιναν θα στην παταγε αμαξι.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

To οτι παρασκευαζεται στο ιδιο εργοστασιο (της Heineken) δεν σημαινει οτι ειναι ιδια με την μπυρα Heineken, η οποια ναι μεν πολυ καλυτερη απο την Amstel, αλλα δεν πινεται οπως και να χει

Λες και πινεται η McFarland :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και φυσικα το 0.05% ειναι γελοιο.Επιλεκτικα διαβασες το πρωτο post μου αλλα οχι το δευτερο λιγο πιο κατω που γραφω ποιο πιστευω οτι ειναι το ποσοστο φορου που ειναι βιωσιμο για τα εσοδα ενος κρατους, και μπορει να φερει επενδυσεις σε μια χωρα.
 
Οσο για τις υπολοιπες αρλουμπες που εγραψες γινεται απευθειας σαφες οτι οχι 13 δις μπορεις να διαχειριστεις αλλα και μια κουτση κατσικα να σου εδιναν θα στην παταγε αμαξι.

 

Ναι, και το 15% το εβγαλες να μην πω απο που. Εκατσες κατω και εβαλες τα νουμερα και υπολογισες οτι με 15% θα ειναι βιωσιμη η οικονομια ενος κρατους? Οχι, απλα το υπεθεσες. Και μου λες εμενα για αρλουμπες...

 

Τωρα το αν ειναι αρλουμπες το οτι απασχολοντας Χ εργαζομενους στην Ιρλανδια απασχολεις Χ λιγοτερους σε μια αλλη χωρα δεν ξερω, στη πραγματικοτητα που ζω εγω κοινη λογικη λεγεται. Μαλλον δεν την διαθετεις.Γινεται ξεκαθαρο αλλωστε απτο οτι το βασικο σου επιχειρημα ειναι ad hominem. Το κανα και γω στο δημοτικο, μετα εγινε κατι συναρπαστικο στη ζωη μου και το σταματησα. Μεγαλωσα. Αλλωστε, σου κανε like ο fotis13, ο αρχοντας των αποτυχημενων επιχειρηματων. Αντε περαστικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, και το 15% το εβγαλες να μην πω απο που. Εκατσες κατω και εβαλες τα νουμερα και υπολογισες οτι με 15% θα ειναι βιωσιμη η οικονομια ενος κρατους? Οχι, απλα το υπεθεσες. Και μου λες εμενα για αρλουμπες...

 

Τωρα το αν ειναι αρλουμπες το οτι απασχολοντας Χ εργαζομενους στην Ιρλανδια απασχολεις Χ λιγοτερους σε μια αλλη χωρα δεν ξερω, στη πραγματικοτητα που ζω εγω κοινη λογικη λεγεται. Μαλλον δεν την διαθετεις.Γινεται ξεκαθαρο αλλωστε απτο οτι το βασικο σου επιχειρημα ειναι ad hominem. Το κανα και γω στο δημοτικο, μετα εγινε κατι συναρπαστικο στη ζωη μου και το σταματησα. Μεγαλωσα. Αλλωστε, σου κανε like ο fotis13, ο αρχοντας των αποτυχημενων επιχειρηματων. Αντε περαστικα

Αφου επικαλεισαι την κοινη λογικη μην πας μακρια και δες πως εχει καταντησει η χωρα σου απο την υπερφορολογηση και απλα σκεψου λιγο τι πρεπει να γινει.Το δημοτικο το εχεις βγαλει οποτε ελπιζω οτι τοσο απλοικα που στο λεω τωρα θα το καταλαβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...