Προς το περιεχόμενο

Τον Οκτώβριο έρχονται νέοι MacBook Air και iMac από την Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως είπα και παραπάνω κάνεις τους εξωτερικούς σου USB-C με μία Case. Δεν θα έχει μόνο μία USB-C θύρα όπως το απλό Macbook.

Υπάρχει ήδη αξεσουάρ από την Griffin

usb-c-break-safe-cable_1.jpg

απλα δεν κανει για data, μονο φόρτιση. ΠΟλυ καλό όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Κι εγώ πιστεύω ότι το MagSafe είναι απαραίτητο. Προτιμότερο να πληρώσει κάποιος 90€ (η τιμή απλώς επειδή αναφέρθηκε παραπάνω) από το να πέσει ο φορητός κάτω και να πάθει χειρότερη ζημιά. Προσωπικά έχω γλιτώσει αρκετές φορές από αυτό! Μακάρι να είχε αντίστοιχο και στα iPhone/iPad!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ πιστεύω ότι το MagSafe είναι απαραίτητο. Προτιμότερο να πληρώσει κάποιος 90€ (η τιμή απλώς επειδή αναφέρθηκε παραπάνω) από το να πέσει ο φορητός κάτω και να πάθει χειρότερη ζημιά. Προσωπικά έχω γλιτώσει αρκετές φορές από αυτό! Μακάρι να είχε αντίστοιχο και στα iPhone/iPad!!!

Υπάρχει όπως το παραπάνω που παρέθεσα, αλλά ακόμα πιο μικρό για iOS

414B0jjQwXL.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασική συζήτηση.

 

Δεν βλέπω παρόμοια άρθρα όταν π.χ. Dell/Lenovo ανακοινώνουν νέα μοντέλα. Ναι μεν ο κόσμος το έχει κάνει θέμα, αλλά αναπαράγονται ακόμα και οι φήμες για τα προϊόντα της Apple.

 

Θέλει λίγο πιο χαλαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασική συζήτηση.

 

Δεν βλέπω παρόμοια άρθρα όταν π.χ. Dell/Lenovo ανακοινώνουν νέα μοντέλα. Ναι μεν ο κόσμος το έχει κάνει θέμα, αλλά αναπαράγονται ακόμα και οι φήμες για τα προϊόντα της Apple.

 

Θέλει λίγο πιο χαλαρά.

Μόνο που η Apple είναι μία κατηγορία λειτουργικό και design δεν υπάρχουν άλλες που να πουλάνε MacOS συσκευές. Επίσης δεν βγάζουν τόσες πολλές συσκευές όπως οι ανταγωνιστές με τα Windows. Εστιάζουν στην Premium κατηγορία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μμ.. δηλαδή εγώ που πρέπει να βάζω 1 kontrol z1, ενα kontrol x1 και ενα behringer cmd dv1 για να παίζω live θα θέλω και 3 ανταπτορες η ενα usb hub. άσε που αυτές η συσκευές δε δουλεύουν καλά με usb 3 φαντάσου με usb c (δεν υπαρχουν ακομα σε usb C pro audio μηχανήματα)

 

με κάτι τέτοια θα αποξενώσουν και τον dj/artist που είναι μεγάλη μερίδα του αγοραστικού κοινού της apple.. well done!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμώ τα native ή αλλιώς, εργοστασιακά, από την αρχή. Οι λόγοι πολλοί, όμως αν αναφέρω κανα-δυο, υπάρχει κίνδυνος να χαθεί το μικρό αυτό ανταπτοράκι, ή να χαλάσει από το βάλε-βγάλε, άσε που δεν βρίσκω πρακτικό να κουβαλάς ένα σωρό extra. Το έχω ζησει όταν αγόραζα διάφορα accessories, που ούτε ενδιαφέρονταν ο άλλος όταν ήθελες να πουλήσεις το iPhone και φυσικά όλα αυτά είτε δεν ήταν συμβατά με το νεότερο, είτε δεν έβρισκαν χρησιμότητα!

Εννοείται προσωπικη εκτίμηση χωρίς να υποτιμώ την γνώμη σου ή την πρόθεση σου να βοηθήσεις.

 

Υπάρχει όπως το παραπάνω που παρέθεσα, αλλά ακόμα πιο μικρό για iOS

414B0jjQwXL.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ήδη αξεσουάρ από την Griffin

usb-c-break-safe-cable_1.jpg

 

Πολύ βολικό δείχνει, δεν εξέχει καθόλου. Το βλέπεις μόνος σου ότι δεν έχει καμία σχέση με το MagSafe, απλά το έβγαλαν μπας και αρπάξουν τίποτα από όποιον θέλει να έχει μια "ψευδαίσθηση MagSafe" στο MB του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμώ τα native ή αλλιώς, εργοστασιακά, από την αρχή. Οι λόγοι πολλοί, όμως αν αναφέρω κανα-δυο, υπάρχει κίνδυνος να χαθεί το μικρό αυτό ανταπτοράκι, ή να χαλάσει από το βάλε-βγάλε, άσε που δεν βρίσκω πρακτικό να κουβαλάς ένα σωρό extra. Το έχω ζησει όταν αγόραζα διάφορα accessories, που ούτε ενδιαφέρονταν ο άλλος όταν ήθελες να πουλήσεις το iPhone και φυσικά όλα αυτά είτε δεν ήταν συμβατά με το νεότερο, είτε δεν έβρισκαν χρησιμότητα!

Εννοείται προσωπικη εκτίμηση χωρίς να υποτιμώ την γνώμη σου ή την πρόθεση σου να βοηθήσεις.

Και όμως άμα δεις  τις βαθμολογίες του Apple Store online στα original καλώδια είναι 1 αστέρι άντε 1μιση. Το θέμα είναι ότι χαλάνε εύκολα. Καλώδια όπως το παρακάτω δίνουν και Lifetime εγγύηση και είναι MFI-Apple certified, το αγόρασα πριν μήνες για την μάνα μου και ακόμα ζει και βασιλεύει στο 1 τρίτο σχεδόν της τιμής του κανονικού.

https://www.amazon.de/Lightning-Kabel-Syncwire-iPhone-Ladekabel/dp/B01CCRDHF8/ref=sr_1_13?

ie=UTF8&qid=1472652840&sr=8-13&keywords=lightning+kabel

 

όσο για το παραπάνω  το μαγνητικό είναι θέμα προτίμησης και έχεις δίκιο. :)

Πολύ βολικό δείχνει, δεν εξέχει καθόλου. Το βλέπεις μόνος σου ότι δεν έχει καμία σχέση με το MagSafe, απλά το έβγαλαν μπας και αρπάξουν τίποτα από όποιον θέλει να έχει μια "ψευδαίσθηση MagSafe" στο MB του.

Καλά γούστα είναι αυτά, όπως το βλέπει ο καθένας. Θα δείξει σε 1 μήνα αν τελικά κράτησαν το MagSafe ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα καταφερει η apple να ακολουθησει τους υπολοιπους κατασκευαστες και να βαλει ips οθονη υψηλης αναλυσης στο macbook air?

Ειναι αστειο εν ετει 2016 να πουλαει ακριβο μηχανημα με τοσο φθηνιαρικη tn οθονη χαμηλης αναλυσης, οταν εδω και 4 χρονια αλλοι κατασκευαστες αρχισαν να βαζουν ips οθονες υψηλης αναλυσης.

 

--------------------------------------------------------


Πολύ βολικό δείχνει, δεν εξέχει καθόλου. Το βλέπεις μόνος σου ότι δεν έχει καμία σχέση με το MagSafe, απλά το έβγαλαν μπας και αρπάξουν τίποτα από όποιον θέλει να έχει μια "ψευδαίσθηση MagSafe" στο MB του.

Δεν εξεχει ουσιαστικα, εξεχει μονο οταν βγει κατα λαθος.

Προσφερει την ασφαλεια να μην ρίξεις το laptop κάτω.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...