Προς το περιεχόμενο

Πρώτη επαφή με το Samsung Galaxy Note7 [Video]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι σκαει σε photoshop κινητά... 1 φωτογραφία κυκλοφορεί παντού και αυτή δεν έχει καν το σήμα της samsung στο ακουστικό όπως θα έπρεπε...

 

Note-7-Explode.png

Επίσης το άλλο περιστατικό (απο τα 2 που συνέβησαν σε όλο τον κόσμο δήθεν ή όχι) αναφέρει πως χρησιμοποιήθηκε κινέζικος φορτιστής άλλης εταιρίας στην κίνα (με το σταθερό ηλεκτρικό δίκτυο τους)

 

τέλος αν όντως υπάρχει θέμα τότε αυτό έχει να κάνει είτε με την μπαταρία είτε με το τσιπάκι που φορτίζει την μπαταρία

 

Στην πρώτη περίπτωση απλά θα πρέπει να ανακαλέσουν όλες τις φουρνιές που χρησιμοποιούν τις ελαττωματικές μπαταρίες και να τις αλλάξουν

 

στην δεύτερη περίπτωση το πρόβλημα λύνεται με firmware update κατα πάσα πιθανότητα..

 

Όπως και να έχει 2 περιστατικά σε όλο τον κόσμο ειναι αρκετά λιγα δεδομένου των πωλήσεων ενος τέτοιου κινητού.

 

όσο για τα άλλα περι κολλημάτων θα αστειεύεσαι με 4GB μνήμη και 8πύρινο επεξεργαστή...

 

το not4 kai to 5 που έχω μια χαρά δουλεύουν και τα έχω σκυλοπειραγμένα και φορτωμένα με ενα σορό apps.

όχι φιλε το σαμσουνγκ είναι πιο αργα από χελωνα ανατινασετε και είναι μαπα γενικα τον άλλο μηνα η σαμμυ κατεβαζει ρολα μετα από την απιστευτη αποτυχια του νοτε 7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Amoled δίνει και σε άλλες Εταιρείες , μεχρι και στην κινέζικη Meizu. Το "καλύτερο λογισμικό" θα πάει ασχολίαστο και τις επιδόσεις τις είδαμε σε σχετικό video με το iPhone 6S.

Δεν είναι ολες οι amoled ιδιες το καταλαβαίνεις αυτό ετσι.το tw δεν θα το ελεγα το καλυτερο αλλα εχει βελτιωθεί παρα πολυν οσο για το βιντεο ναι το iPhone ανοιξε πιο γρηγορα το asphalt 8 πολύ απλα γιατι είναι optimized πολύ καλυτερα για το iPhone αστα δεν θα φαω το βραδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιες τιμες πραγματικα μπορει να το παρει ο μεσος πολιτης ενα σε καθε χρωμα μια που το σκοτωνουνε μονο879ευρ..........

έλεος δεν είναι για τον μέσο πολίτη αυτά τα κινητά...αν κάποιος θέλει 10 μισθούς για να το αποκτήσει σίγουρα έχει σοβαρότερα προβλήματα να λύσει από το ποιο πανάκριβο κινητό θα πάρει. όπως οι πορσε, φεραρι κτλ δεν είναι για τον μέσο πολίτη έτσι και ισχύει και με συγκεκριμένα μοντέλα κινητών. τι μιζέρια είναι αυτή? να κοιτάμε τα πανάκριβα προϊόντα και επειδή δεν μπορούμε να τα αποκτήσουμε να ειρωνευόμαστε την τιμή τους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω εφόσον υπάρχουν κινεζικα με κάτω απο το μισό της τιμής και με αρκετά καλά χαρακτηριστικά, xiaomi κλπ γιατί κάποιος να δώσει ενάμιση μισθό να το αγοράσει. Και δεν είναι και iPhone.

ωραία λογική...εφόσον υπάρχουν και abibas γιατί να αγοράσω adidas...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω εφόσον υπάρχουν κινεζικα με κάτω απο το μισό της τιμής και με αρκετά καλά χαρακτηριστικά, xiaomi κλπ γιατί κάποιος να δώσει ενάμιση μισθό να το αγοράσει. Και δεν είναι και iPhone.

Γιατι με μιση τιμη παιρνεις και λιγοτερα πραγματα.

Δε δικαιολογω την τιμη του νοτε7 η οποια θα πεσει σε λιγο καιρο,αλλα σε σχεση με ενα κινεζικο , παιρνεις την καλυτερη οθονη που κυκλοφορει, πολυ καλυτερη εξυπηρετηση , πολυ καλυτερη ποιοτητα κινητου , αδιαβροχο , την καλυτερη ( ? ) καμερα μεχρι τωρα και ισως πιο ετοιμο λειτουργικο για ολες τις εσωτερικες λειτουργιες του κινητου.

Γενικα μια πιο ολοκληρωμενη λυση.

Αν για καποιον δεν τον απασχολουν τα παραπανω τοτε ισως να προτιμησει μια πιο φθηνη λυση.

Το οτι θα κανεις τη δουλεια σου και με κινητο των 300-500ευρω,ναι θα την κανεις εννοειται.Αν ομως αντεχει η τσεπη σου, τα σκας.

Αλλα δυστηχως οταν θα εχω το op3 και s7/note7 διπλα διπλα αυτο που θα με κερδισει θα ειναι η κουρτινα β (samsung)

Αν δε μπορουσα να διαθεσω ποσο για το note7 και επαιρνα ενα κινητο σα το op3 θα με τρωγε οτι δε πηρα το καλυτερο κινητο για μενα(το τονιζω γιατι δινω πολυ μεγαλο βαρος στην οθονη Πχ) αλλα σαφως θα εκανα τιμια αγορα και πιο VFM.

 

Παρε για παραδειγμα δυο φωτογραφικους φακους.

sigma 24-70 2.8 και nikon 24-70 2.8

Οταν ειχα τον sigma στην αρχη εψαχνα να βρω "δικαιολογιες" που διαλεξα αυτον αντι του νικον.Οτι δεν αξιζει τα παραπανω λεφτα και εχουν ιδια ποιοτητα.Στην πορεια αρχισα να λεω.."Ναι αλλα δεν ειναι νικον..."

Μετα απο πολλα κλικς, τελικα κατεληξα στον νικον.

 

Δε σου παρουσιαζω την σιγμα ως κινεζικη,αλλα ως μια εναλλακτικη λυση που κανεις τιμια την δουλεια σου αλλα παντα θα υπαρχει κατι καλυτερο.Εστω και ενα στοιχειο να ειναι καλυτερος ο αλλος,θα κοστιζει αρκετα παραπανω.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλύτερη συσκευή του 2016 και από πίσω το s7. Για όσους λένε γιατί κάποιος να μην προτιμήσει ένα κινητό στη μισή τιμή η απάντηση είναι η οθόνη. Η οθόνη είναι το μισό κινητό και σε αυτό τον τομέα η samsung δεν έχει αντίπαλο εδώ και χρόνια. Μπράβο της που πρωτοπορεί χρόνια τώρα με τις amoled τις ufs που δεν υπάρχει κάτι πιο γρήγορο έχει αδιαβροχοποιηση usb c micro SD την πιο γρήγορη Cpu τεράστια μπαταρία και το καλύτερο λογισμικό. Για όσους θα το αγοράσουν περιμένετε 2 μήνες το πολύ να πέσει σε φυσιολογικα επίπεδα η τιμή του. Μπράβο και πάλι μόνο το Note 8 θα το περάσει σε επιδόσεις και οθόνη.

Επικό μήνυμα! ΛοΛ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά τα λευτα για ένα κινητό αλλά μετά από 1-2 μήνες θα πάει στα 500 κλασικά..

 

 

Και μην ακούω μπούρδες εδώ μέσα που το συγκρίνεται με το iPhone γτ άλλο το ενα άλλο το άλλο..

 

Τα iPhone μπορεί να είναι ένα κλικ πιο γρήγορο στο multitasking αλλά χάνει σε όλα τα υπόλοιπα

 

Κάμερα

 

Αδιάβροχο

 

Sd

 

Οθόνη και πολλά άλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά τα λευτα για ένα κινητό αλλά μετά από 1-2 μήνες θα πάει στα 500 κλασικά..

 

 

Και μην ακούω μπούρδες εδώ μέσα που το συγκρίνεται με το iPhone γτ άλλο το ενα άλλο το άλλο..

 

Τα iPhone μπορεί να είναι ένα κλικ πιο γρήγορο στο multitasking αλλά χάνει σε όλα τα υπόλοιπα

 

Κάμερα

 

Αδιάβροχο

 

Sd

 

Οθόνη και πολλά άλλα

Στο multitasking ?

Καφε ηπιες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση ... Όπως θυμόμαστε όσοι δοκιμάσαμε το s7 edge όταν επιανες την συσκευή λόγω της καμπύλης πατιοταν στα άκρα και γενικά ήταν προβληματική σαν ιδέα όσο κι αν άρεσε στην όψη . Ισχύει το ίδιο κι εδω ; Ας μας απαντήσει ο άνθρωπος που το έπιασε στα χέρια του . Αν και ερωτευμένος με iPhone πάντα δοκιμάζω νέες συσκευές όποτε μάλλον θα δοκιμάσω και αυτή αν και εφοσων δεν ισχύει το παραπάνω . Όσο για τα υπόλοιπα τώρα μην μιλάμε για μπαταρίες που έσκασαν στην φόρτιση γιατί έχουμε πολλά περισσότερα περιστατικά εμείς εδω στην Apple . Ακόμη και κινητά που έσκασαν χωρίς να είναι στην μπριζα . Δεν θα χαρακτηρίσω αυτή τη συσκευή επειδή ίσως έσκασαν δυο . Αναμένουμε αντικειμενικά σχόλια . Κι εγώ είμαι fan boy apple αλλά προσπαθώ να είμαι και αντικειμενικός . Να βγω τώρα να θάψω κάτι που έχω δει μόνο μέσα απο ενα βίντεο μάλλον είναι γελοίο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλύτερη συσκευή του 2016 και από πίσω το s7. Για όσους λένε γιατί κάποιος να μην προτιμήσει ένα κινητό στη μισή τιμή η απάντηση είναι η οθόνη. Η οθόνη είναι το μισό κινητό και σε αυτό τον τομέα η samsung δεν έχει αντίπαλο εδώ και χρόνια. Μπράβο της που πρωτοπορεί χρόνια τώρα με τις amoled τις ufs που δεν υπάρχει κάτι πιο γρήγορο έχει αδιαβροχοποιηση usb c micro SD την πιο γρήγορη Cpu τεράστια μπαταρία και το καλύτερο λογισμικό. Για όσους θα το αγοράσουν περιμένετε 2 μήνες το πολύ να πέσει σε φυσιολογικα επίπεδα η τιμή του. Μπράβο και πάλι μόνο το Note 8 θα το περάσει σε επιδόσεις και οθόνη.

 

Τις καλύτερες οθόνες εδώ και πολλά χρόνια τις έχουν τα Nokia/Microsoft με το clear black display που δεν το βρίσκεις πουθενά αλλού. Στο S7 edge είναι λες και βλέπω καρτούν και το βράδυ παρακαλάω για να κοιμηθώ απο την ένταση που έχουν τα χρώματα. Απο την άλλη αν το βάλω στο "ψυχρό" είναι πιο ξεθωριασμένα και απο μια μπλούζα που έχω απο το 1995.

 

ΓΙα το λογισμικό γελάμε. Μόνο για την κάμερα κρατάς το touchwiz που δεν την βρίσκεις στις custom. Βέβαια βρίσκεις άλλες αλλά δεν είναι τόσο καλό το λογισμικό τους. Είναι ίσως το μοναδικό κινητό που θα πέρναγα CM αφού η διαφορά είναι τεράστια. Για να μην πω για μπαταρία που με την ίδια χρήση με το Lumia 930 ή το HTC M8 βγάζει 2 ώρες παραπάνω ΜΟΝΟ. Καλό χρύσο, αλλά άνθρακες ο θησαυρός. Όταν βλέπω το παραμικρό κόλλημα (δεν με πειράζει) όταν έχω δώσει ένα σκασμό λεφτά και παραδίπλα έχω το HTC M8 με Android 6.0 και δεν κολλάει πουθενά (μην πω για το Lumia), ε όχι ρε φίλε, δεν είναι το καλύτερο.

 

Την διαφορά στην τιμή την βλέπεις εάν χρησιμοποιείς πενάκι και μόνο. Επίσης, μιας και έχει το καλύτερο λογισμικό πολύ θα ήθελα να μου πείς σε ποια CM είσαι με το Note 3 για να ξέρουμε σε ποια έκδοση σταμάτησε να είναι το καλύτερο το touchwiz και αναγκάστηκες να το βγάλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά τα λευτα για ένα κινητό αλλά μετά από 1-2 μήνες θα πάει στα 500 κλασικά..

 

 

Και μην ακούω μπούρδες εδώ μέσα που το συγκρίνεται με το iPhone γτ άλλο το ενα άλλο το άλλο..

 

Τα iPhone μπορεί να είναι ένα κλικ πιο γρήγορο στο multitasking αλλά χάνει σε όλα τα υπόλοιπα

 

Κάμερα

 

Αδιάβροχο

 

Sd

 

Οθόνη και πολλά άλλα

Ναι, το βρήκες. Χάνει σε όλα τα υπόλοιπα. Και ναι, δεν συγκρίνεται με τη φορητή βόμβα. Έχεις δίκιο άνθρωπέ μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση ... Όπως θυμόμαστε όσοι δοκιμάσαμε το s7 edge όταν επιανες την συσκευή λόγω της καμπύλης πατιοταν στα άκρα και γενικά ήταν προβληματική σαν ιδέα όσο κι αν άρεσε στην όψη . Ισχύει το ίδιο κι εδω ;

Μα δεν ισχυει αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβληματικο και πολυ αργο για τα γουστα μου.....Για οσους θελουν αργες και μετριες επιδοσεις και δυνατοτητες καλο ειναι ....

 

 

Για εμένα τα βίντεο που έβαλες λένε πολλά δεν είναι δυνατόν νέα συσκευή να συγκρίνεται με πιο παλιά της Apple και να βγαίνει πιο γρήγορο το Apple. Επικό fail για εμένα από τη Samsung, φαντάσου τι θα του κάνει το 7. Μη πείτε που κολλάει η Apple αυτή είναι ο ανταγωνισμός της και μη πείτε 3dmark και ιστορίες στη καθημερινή χρήση βλέπεις τις διαφορές και το βίντεο είναι αυτό που πραγματικά πρέπει να συγκρίνεται στα τηλέφωνα. Τα άλλα όλα είναι να είχαμε να λέγαμε. Δεν είμαι fan για να προλάβω όσους θέλουν να με πουν έτσι Galaxy s6 edge έχω αλλά το σωστό σωστό. Λίγο πιο open να ήταν η Apple μόνο αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις καλύτερες οθόνες εδώ και πολλά χρόνια τις έχουν τα Nokia/Microsoft με το clear black display που δεν το βρίσκεις πουθενά αλλού. Στο S7 edge είναι λες και βλέπω καρτούν και το βράδυ παρακαλάω για να κοιμηθώ απο την ένταση που έχουν τα χρώματα. Απο την άλλη αν το βάλω στο "ψυχρό" είναι πιο ξεθωριασμένα και απο μια μπλούζα που έχω απο το 1995.

 

ΓΙα το λογισμικό γελάμε. Μόνο για την κάμερα κρατάς το touchwiz που δεν την βρίσκεις στις custom. Βέβαια βρίσκεις άλλες αλλά δεν είναι τόσο καλό το λογισμικό τους. Είναι ίσως το μοναδικό κινητό που θα πέρναγα CM αφού η διαφορά είναι τεράστια. Για να μην πω για μπαταρία που με την ίδια χρήση με το Lumia 930 ή το HTC M8 βγάζει 2 ώρες παραπάνω ΜΟΝΟ. Καλό χρύσο, αλλά άνθρακες ο θησαυρός. Όταν βλέπω το παραμικρό κόλλημα (δεν με πειράζει) όταν έχω δώσει ένα σκασμό λεφτά και παραδίπλα έχω το HTC M8 με Android 6.0 και δεν κολλάει πουθενά (μην πω για το Lumia), ε όχι ρε φίλε, δεν είναι το καλύτερο.

 

Την διαφορά στην τιμή την βλέπεις εάν χρησιμοποιείς πενάκι και μόνο. Επίσης, μιας και έχει το καλύτερο λογισμικό πολύ θα ήθελα να μου πείς σε ποια CM είσαι με το Note 3 για να ξέρουμε σε ποια έκδοση σταμάτησε να είναι το καλύτερο το touchwiz και αναγκάστηκες να το βγάλεις.

The Galaxy Note7 matches or breaks new Smartphone display performance records for:

 

· Widest Color Gamuts for Current Content (DCI-P3 for Digital Cinema and Adobe RGB for Digital Photos)

 

· Highest Peak Brightness (1,048 nits)

 

· Highest Contrast Rating in Ambient Light (228)

 

· Highest Screen Resolution (2560x1440)

 

· Highest (infinite) Contrast Ratio

 

· Lowest Screen Reflectance (4.6 percent)

 

· Smallest Brightness Variation with Viewing Angle (21 percent)

 

· Almost every display lab test and measurement shows some improvements compared to the Galaxy Note5 and Galaxy S7.

 

The Best Smartphone Display

The Galaxy Note7 delivers uniformly consistent all around Top Tier display performance and receives All Green (Very Good to Excellent) Ratings in all test and measurement categories (except for a single Yellow in Brightness Variation with Average Picture Level that applies to all OLED displays). See the main Display Shoot-Out Comparison Table for all of the measurements and details. So the Galaxy Note7 becomes the Best Performing Smartphone Display that we have ever tested.

 

Μπες στο display mate να διαβασεις ολο το αρθρο(όχι ότι θα το κανεις μεταξι μας τωρα γιατι εχεις κανει τα τεστ σου κ ξερεις καλυτερα)

 

Οταν εισαι ασχετος και ουτε καν εχεις ιδεα καλυτερα μην ασχολεισαι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...