Προς το περιεχόμενο

Πρώτη επαφή με το Samsung Galaxy Note7 [Video]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα δεν ισχυει αυτό

 

Πως δεν ισχύει φίλε μου ; Όταν πιάνεις της συσκευή με το ενα χέρι είναι αναπόφευκτο να μην πατήσεις το edge κομμάτι της οθόνης !

Το έχεις δηλαδή και δεν σου συμβαίνει αυτό ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν έχεις τσίμπλα παίζει θέμα να σκανάρει την ίριδα;

Όχι δεν θα σκανάρει, όπως επίσης αν έχεις Πάρκινσον δεν θα ξεκλειδώνει το μοτίβο, ούτε ξεκλείδωμα με κωδικό παίζει αν έχεις άνοια.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως δεν ισχύει φίλε μου ; Όταν πιάνεις της συσκευή με το ενα χέρι είναι αναπόφευκτο να μην πατήσεις το edge κομμάτι της οθόνης ! Το έχεις δηλαδή και δεν σου συμβαίνει αυτό ;

Ναι εχω και το σ6 και το σ7.Δεν συμβαινει αυτο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εχω και το σ6 και το σ7.Δεν συμβαινει αυτο

Τι να πω ... Μπορεί να είμαι ζαβος :)

Μακάρι να μην ισχύει γιατί ανυπομονώ να το δοκιμάσω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση ... Όπως θυμόμαστε όσοι δοκιμάσαμε το s7 edge όταν επιανες την συσκευή λόγω της καμπύλης πατιοταν στα άκρα και γενικά ήταν προβληματική σαν ιδέα όσο κι αν άρεσε στην όψη . Ισχύει το ίδιο κι εδω ; Ας μας απαντήσει ο άνθρωπος που το έπιασε στα χέρια του . Αν και ερωτευμένος με iPhone πάντα δοκιμάζω νέες συσκευές όποτε μάλλον θα δοκιμάσω και αυτή αν και εφοσων δεν ισχύει το παραπάνω . Όσο για τα υπόλοιπα τώρα μην μιλάμε για μπαταρίες που έσκασαν στην φόρτιση γιατί έχουμε πολλά περισσότερα περιστατικά εμείς εδω στην Apple . Ακόμη και κινητά που έσκασαν χωρίς να είναι στην μπριζα . Δεν θα χαρακτηρίσω αυτή τη συσκευή επειδή ίσως έσκασαν δυο . Αναμένουμε αντικειμενικά σχόλια . Κι εγώ είμαι fan boy apple αλλά προσπαθώ να είμαι και αντικειμενικός . Να βγω τώρα να θάψω κάτι που έχω δει μόνο μέσα απο ενα βίντεο μάλλον είναι γελοίο.

Το κινητό όντως έχει αυτό το θέμα λόγω του edge. Δεν είναι τόσο έντονο όσο του S7 αλλά και πάλι μπορεί να το ακουμπάς χωρίς να το καταλαβαίνεις και να μην έχει απόκριση η οθόνη όταν πατάς με το δάχτυλο. Για να λέμε και του στραβού το δίκιο, έπεισα έναν apple fanboy να το πάρει και κατά λέξη είπε πως μετά την αλλαγή ένιωσε πως η Apple τον κορόιδευε τόσα χρόνια. 

 

Συγκρίνοντας όμως με το Note 5 που έχω, θα έλεγα πως το μόνο που δεν έχω και θα το ήθελα, είναι η υποδοχή της sd κάρτας. Κατά τα άλλα είναι πάνω κάτω τα ίδια. Και το edge δεν θα το ήθελα καθόλου. 

 

Τώρα για τα υπόλοιπα σχόλια που διάβασα εδώ μέσα, μπορώ να πω πως είναι άστοχα τα περισσότερα, αφού κανείς δεν έχει καθημερινή εμπειρία χρήσης. Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει καλύτερη συσκευή για να χρησιμοποιήσει κάποιος και σε επαγγελματική χρήση μου έχει λύσει τα χέρια. Όλα τα άλλα είναι λόγια του αέρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος αναφερει για θεματα με το τυχαιο πατημα στο πλαι..μαλλον δεν εχει πιασει στα χερια του...αφου Με Θηκη Δεν Υπαρχει Κανενα απολυτως τυχαιο πατημα...

 

Και η συντριπτικη πλειοψηφια των κατοχων Βαζουν Θηκη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Amoled δίνει και σε άλλες Εταιρείες , μεχρι και στην κινέζικη Meizu. Το "καλύτερο λογισμικό" θα πάει ασχολίαστο και τις επιδόσεις τις είδαμε σε σχετικό video με το iPhone 6S.

Amoled βάζουν και σε μερικά lumia. Πάρε σύγκρινε τα με ένα s7 Note 7 και έλα να μου πεις τι οθόνες είναι. Η Samsung κρατάει τις καλες οθόνες για τα κινητά της και δινει στους άλλους της δεύτερης διαλογής. Εκτός και αν πιστεύεις ότι η Meizu με amoled στα 250 ευρώ έχει ίδια οθόνη με ένα s7. Ναι σύγκρινε το συγκεκριμένο που είναι με exynos κάτσε να πάρει και ενα δύο αρχικά updates από τη Samsung μιας και μόλις παρουσιάστηκε και έλα να μου πεις πιο είναι πιο γρήγορο.

Επικό μήνυμα! ΛοΛ

Thanks dude.

Τις καλύτερες οθόνες εδώ και πολλά χρόνια τις έχουν τα Nokia/Microsoft με το clear black display που δεν το βρίσκεις πουθενά αλλού. Στο S7 edge είναι λες και βλέπω καρτούν και το βράδυ παρακαλάω για να κοιμηθώ απο την ένταση που έχουν τα χρώματα. Απο την άλλη αν το βάλω στο "ψυχρό" είναι πιο ξεθωριασμένα και απο μια μπλούζα που έχω απο το 1995.

 

ΓΙα το λογισμικό γελάμε. Μόνο για την κάμερα κρατάς το touchwiz που δεν την βρίσκεις στις custom. Βέβαια βρίσκεις άλλες αλλά δεν είναι τόσο καλό το λογισμικό τους. Είναι ίσως το μοναδικό κινητό που θα πέρναγα CM αφού η διαφορά είναι τεράστια. Για να μην πω για μπαταρία που με την ίδια χρήση με το Lumia 930 ή το HTC M8 βγάζει 2 ώρες παραπάνω ΜΟΝΟ. Καλό χρύσο, αλλά άνθρακες ο θησαυρός. Όταν βλέπω το παραμικρό κόλλημα (δεν με πειράζει) όταν έχω δώσει ένα σκασμό λεφτά και παραδίπλα έχω το HTC M8 με Android 6.0 και δεν κολλάει πουθενά (μην πω για το Lumia), ε όχι ρε φίλε, δεν είναι το καλύτερο.

 

Την διαφορά στην τιμή την βλέπεις εάν χρησιμοποιείς πενάκι και μόνο. Επίσης, μιας και έχει το καλύτερο λογισμικό πολύ θα ήθελα να μου πείς σε ποια CM είσαι με το Note 3 για να ξέρουμε σε ποια έκδοση σταμάτησε να είναι το καλύτερο το touchwiz και αναγκάστηκες να το βγάλεις.

Συγκρίνεις τις amoled της samsung με τις ξεπλυμενες τον lumia? Δεν χρειάζεται ψυχρό εφόσον δεν θες υπερκορεσμενα χρώματα βάλτο στο cinema η στο photography και είσαι κομπλέ. Για το λογισμικό εννοώ το Android και όχι το TouchWiz αν και το τελευταίο έχει γίνει αρκετά καλό τα τελευταία χρόνια. Custom έβαλα τη δεύτερη μέρα που πήρα το Note 3 και από τότε το χαιρομε κάθε μέρα σαν την πρώτη μέρα. Πενακι ποτέ δεν με ενδιέφερε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ βλέπουμε ένα youtuber να ετοιμάζεται να κάνει unpacking το Note 7:

nn20130913e4a-870x649.jpgχαχαχαχα!!! πλακίτσα κάνω!!! :P

 

Γενικά μια χαρά η συσκευή ΑΡΚΕΙ να αρέσει στο χρήστη η κυρτή οθόνη. Προσωπικά εμένα δε μου αρέσει που έχω δει το S6 και το S7 στα μαγαζιά...

 

Το πενάκι ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ χρειάζεται αν κρατάς σημειώσεις ή επεξεργάζεσαι φωτογραφία και θες λεπτομέρεια!!! ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια για τα 60 FPS του βίντεο, τα animations του κινητού φαίνονται πολύ πιο ωραία. Το μπλε-χρυσό χρώμα όντως είναι εντυπωσιακό, σχεδόν πιο όμορφο και από το μαύρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα ψαρώσει με το G3 τοτε λόγω μεγάλης ανάλυσης οθόνης. Ψείρες στη κυριολεξία ημουνα συνεχώς με τα 2 δάκτυλά και ζουμάρισμα. Απο τοτε σε κινητο max 1080.

Το ιδιο ειχα πάθει και με το Samsung tab pro, κουραστικά και τα δυο, έφυγαν οπως ηρθαν. Δοκίμασα της ξαδερφης το Samsung tab 720p και απολαμβανες σερφάρισμα.

Θυμαμαι βγάλανε και app; που ρυθμίζεις την οθόνη σε χαμηλότερη αναλυση, φαντάσου!

 

Υ.Γ Οχι και ξεπλυμένη ρε παιδια η οθόνη του lumia 930, το ειχα και εχε χαρη που ηθελα καποια app και οντως το περιβάλλον τους ηταν πολυ πισω σε σχεση με τον ανταγωνισμό. Κινητο που να βλεπεις τοσο καθαρά ντάλα ήλιο καλοκαιρι δεν εχει βγει ακομη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια το εχω εδω και μια βδομαδα σε δικαρτο. κακα τα ψεμματα, εχει κανει πολυ καλη δουλεια η samsung. οθονη μπαταρια , επιδοσεις, ειναι παρα πολυ καλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις καλύτερες οθόνες εδώ και πολλά χρόνια τις έχουν τα Nokia/Microsoft με το clear black display που δεν το βρίσκεις πουθενά αλλού. Στο S7 edge είναι λες και βλέπω καρτούν και το βράδυ παρακαλάω για να κοιμηθώ απο την ένταση που έχουν τα χρώματα. Απο την άλλη αν το βάλω στο "ψυχρό" είναι πιο ξεθωριασμένα και απο μια μπλούζα που έχω απο το 1995.

 

ΓΙα το λογισμικό γελάμε. Μόνο για την κάμερα κρατάς το touchwiz που δεν την βρίσκεις στις custom. Βέβαια βρίσκεις άλλες αλλά δεν είναι τόσο καλό το λογισμικό τους. Είναι ίσως το μοναδικό κινητό που θα πέρναγα CM αφού η διαφορά είναι τεράστια. Για να μην πω για μπαταρία που με την ίδια χρήση με το Lumia 930 ή το HTC M8 βγάζει 2 ώρες παραπάνω ΜΟΝΟ. Καλό χρύσο, αλλά άνθρακες ο θησαυρός. Όταν βλέπω το παραμικρό κόλλημα (δεν με πειράζει) όταν έχω δώσει ένα σκασμό λεφτά και παραδίπλα έχω το HTC M8 με Android 6.0 και δεν κολλάει πουθενά (μην πω για το Lumia), ε όχι ρε φίλε, δεν είναι το καλύτερο.

 

Την διαφορά στην τιμή την βλέπεις εάν χρησιμοποιείς πενάκι και μόνο. Επίσης, μιας και έχει το καλύτερο λογισμικό πολύ θα ήθελα να μου πείς σε ποια CM είσαι με το Note 3 για να ξέρουμε σε ποια έκδοση σταμάτησε να είναι το καλύτερο το touchwiz και αναγκάστηκες να το βγάλεις.

Να φανταστώ δεν είχες ποτέ το 930.

Ρώτα και εμάς που το είχαμε (2 μήνες άντεξα μαζί του) να σου πούμε για την flickering display λες και ήταν τηλεόραση του 1980,

(http://forums.windowscentral.com/nokia-lumia-930/339646-nokia-lumia-930-screen-flickering-fluttering-jumping-blinking-issue.html

https://www.reddit.com/r/windowsphone/comments/3g8w6y/lumia_930_is_there_a_fix_for_the_screen_flickering/ )

και το αδικαιολόγητο overheat του περιμετρικού μετάλλου σε σημείο που να μην μπορείς ούτε να το ακουμπήσεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικό μήνυμα! ΛοΛ

 

Κάτσε, τα καλύτερα μας τα φιλάει για την επόμενη βδομάδα στο θέμα με το iphone 7.

 

Αν και μαντεύω από τώρα μερικές κλασικές ατάκες που έμειναν στην ιστορία όπως "ανάπηρο λειτουργικό", "διπύρηνη cpu το 2016" κλπ.

 

 

Επίσης μας προετοιμάζει και για του χρόνου με τo "oled δεύτερης διαλογής" που δίνει η Samsung στους υπόλοιπους.

Αυτό ξες, είναι σπόντα για όταν η Apple βάλει oled οθόνες!  ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε, τα καλύτερα μας τα φιλάει για την επόμενη βδομάδα στο θέμα με το iphone 7.

 

Αν και μαντεύω από τώρα μερικές κλασικές ατάκες που έμειναν στην ιστορία όπως "ανάπηρο λειτουργικό", "διπύρηνη cpu το 2016" κλπ.

 

 

Επίσης μας προετοιμάζει και για του χρόνου με τo "oled δεύτερης διαλογής" που δίνει η Samsung στους υπόλοιπους.

Αυτό ξες, είναι σπόντα για όταν η Apple βάλει oled οθόνες!  ;)

Δε ξέρω, το φόρουμ έχει αποκτήσει μια άγρια ομορφιά τις τελευταίες ώρες. Δεν έχω εντοπίσει ακόμα την πηγή του προβλήματος. Το μόνο που τρέμω είναι μην πεταχτεί ξανά κάποιος και μιλήσει για 2ετή εγγύηση από την Ε.Ε!. Μετά γιλέκο και Αλλάχου Ακμπάρ!

shooting_cat.gif_480_480_0_64000_0_1_0.g

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ζωή σε κάθε θέμα θα πετάγονται οι iphonακιδες και θα μας ζαλιζουν τον έρωτα. Και έτσι το iPhone και αλλιώς το iPhone κλπ κλπ. Ρε ασχοληθείτε με το κινητακι σας και αφήστε τους άλλους να δοκιμάζουν ότι θέλουν. Οι μεγαλύτερη διαφορά μεταξύ ανθρώπων προσκολλημενων στα iPhone και μη είναι ότι οι άλλοι τουλάχιστον τολμούν να δοκιμάσουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...