Προς το περιεχόμενο

Το έξυπνο ψυγείο της LG τρέχει Windows 10 [Video]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Το πιο πρακτικό που αναφέρει το άρθρο είναι οτι θα σε ειδοποιεί για την ημερομηνία λήξης των τροφίμων.

 

Αυτό πραγματικά είναι life saver για ανθρώπους που ξεχνάνε πράγματα στο βάθος του ψυγείου και καταλήγουν να πετιούνται τζάμπα. Φυσικά θα πρέπει βέβαια τα περνάς εσύ manually μετά από κάθε super market/λαική.

 

Επίσης πρακτικό ακούγεται σαν εφαρμογή inventory, σε φάση θέλω να φτιάξω μουσακά, για να κάνω browse τι υλικά έχω μέσα, να δω αν μου λείπει τίποτα.

 

Από την άλλη, δε νομίζω το GUI και τα apps των win10 να είναι η καλύτερη λύση για μια τέτοια εφαρμογή και αργά η γρήγορα θα σου σπάσει τα ούμπαλα και στο τέλος θα βαρεθείς να μπαίνεις στην διαδικασία και θα γυρίσεις στην πατροπαράδοτη λύση του ανοίγω ψυγείο και ψαχουλεύω.

 

Επίσης ιστορίες με κλειδώματα πορτών ακούγονται επικίνδυνα σε χώρα με κακή ποιότητα/παροχή ρεύματος και συχνές διακοπές υποτάσεις/υπερτάσεις.

 

Σαν ιδέα έχει προοπτικές, αλλά σαν υλοποίηση κρατάω μικρό καλάθι, η έστω ψυγείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θα έβαζα fx......τον συνδέεις και με τον ατμοποιητή του ψυγείου και κανένα θέμα με θερμοκρασίες.

πάντως ωραία φάση οθόνη ψυγείο,αν έχει και κανα ηχείο πάνω είναι ωραίο να μαγειρεύεις και να ακούς μουσική στην κουζίνα που κάθε φορά που μαγειρεύω κάτι δύσκολο που παίρνει ώρα βάζω τσίτες τα ηχεία του pc να ακούω μουσική

εχεις πλακα που σου φτανουν τα λεφτα για να αλλαξεις το ψυγειο σου με αυτό και όχι τα ηχεια του πισι σου  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 δεν πρεπει να φενετε το που ειναι η οθονη αλλα να ειναι ολη η πορτα η οθονη.

2 αυτο το πραγμα δεν ειναι καθολου εξυπνο, εξυπνο θα ηταν αν μου ειχε τελειώσει η κετσαπ και εκανε παραγκελια μονο του.

 

αυτα θελει ενα εξυπνο ψυγειο για να ειναι εξυπνο. το να εχει μια οθονη μες την μεση στο ακυρο το βρισκω γυφτια.

πανω απο το inox διαφανης οθονη με custom λειτουργικο (ας τρεχει απο πισω οτι θελει) να μην προσαρμόσουν το ψυγειο να τεριαζει με το λειτουρικο αλλα το αναποδο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μια διακοπή ρεύματος θα ξεκινήσει αμέσως η ψύξη με την επαναφορά του; Φαντάζομαι δε θα εχει σχεση με την βασική λειτουργία της ψύξης, απλα κατι σαν έξτρα πληροφορίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 1960 στειλαν ανθρωπο στην σεληνη με υπολογιστικη δυναμη ενος ρολογιου χειρος με κομπιουτερακι της δεκαετιας του 80 , στο σημερα ο αγονος χρηστης , εκατομμυρια φορες περισσοτερης υπολογιστικης ισχυς δεν του φτανουν για να στειλει ενα επι το πλειστον, ασαφες μηνυμα η να προσδιορισει το που βρισκεται . 

 

ειμαστε παντελως χαμενοι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...