Προς το περιεχόμενο

Μαγαζιά με φθηνά All Star, Stan Smith κλπ


Gkostas2007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια δε ξερω τι ηλικιες εχετε αλλα αμαν πια μ αυτα τα αλλ σταρ και το υποτιθεμενο στυλακι τους. Να τα φορας στο σχολειο, αντε και στα 20 αλλα οχι μαντραχαλοι πια 30+ να κυκλοφορειτε σαν παιδακια.

 

Υπαρχουν τοσα sneakers εκει εξω απο τοσες μαρκες. Και στην ιδια τιμη βρισκεις αλλα και με 20-30€ διαφορα.και υφασματινα και δερματινα.

Υπαρχει καποιος νομος που πρεπει να φορας το ταδε ρουχο μεχρι την ταδε ηλικια; Τι αηδιες ειναι αυτες; Οτι θελει φοραει ο καθενας κι οτι του ταιριαζει. Κι εγω 25 ειμαι και φοραω all star και μαλιστα ειναι κι απο τα αγαπημενα μου. Αυτο με κανει παιδακι κατα την αποψη σου; Τι στερεοτυπα! Στο λυκειο ειχα καθηγητη μαθηματικο που σχεδον καθε μερα,ακομη και χειμωνα, ερχοταν με σταρακι στο σχολειο,το κλασικο το μπλε. Παιδακι κι ο καθηγητης ε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κανενα στερεοτυπο, προσωπικη αποψη. Και σε σενα ειμαι σιγουρη πως δε σ αρεσουν ολα τα στυλ ντυσιματος στις γυναικες

 

Εεεεε αφου το φοραγε ο καθηγητης ενταξει κατοχυρωθηκε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενα στερεοτυπο, προσωπικη αποψη. Και σε σενα ειμαι σιγουρη πως δε σ αρεσουν ολα τα στυλ ντυσιματος στις γυναικες

Κι εγω γυναικα ειμαι καταρχας. Και ναι, δε μου αρεσουν ολα τα στυλ ντυσιματος αλλα δε θα τα κρινω κιολας. Ο καθενας με το γουστο του,δε νομιζεις;

Εεεεε αφου το φοραγε ο καθηγητης ενταξει κατοχυρωθηκε!

Ενα παραδειγμα ηταν. Το τι φορας δε σε κανει σοβαρο ! Αλλα σε κανουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο τροπος που ντυνομαστε ως ενα σημειο αντικατοπτριζει το χαρακτηρα και τη ψυχολογια μας :D

 

Οσο για τα αλλα, θα σχολιασω κατι θετικα ή αρνητικα , ξεροντας φυσικα οτι στο τελος αυτο που θα μετρησει θα ειναι το προσωπικο γουστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο τροπος που ντυνομαστε ως ενα σημειο αντικατοπτριζει το χαρακτηρα και τη ψυχολογια μας :D

 

Οσο για τα αλλα, θα σχολιασω κατι θετικα ή αρνητικα , ξεροντας φυσικα οτι στο τελος αυτο που θα μετρησει θα ειναι το προσωπικο γουστο.

Ο καθενας φοραει οτι θελει. Μη κρινεις για να μην κριθεις λενε ;) Δε ξερεις τι μπορει να λενε αλλοι για το δικο σου στυλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά σταρακι θα φοραω μεχρι οσο παει.

πιο άνετο παπούτσι δεν βρηκα(με εναν απλο πατο του 1€ μεσα είμαι οκ)

 

συνηθως τα αγοραζω στα ~60€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθενας φοραει οτι θελει. Μη κρινεις για να μην κριθεις λενε ;) Δε ξερεις τι μπορει να λενε αλλοι για το δικο σου στυλ.

Μα φυσικά και κατι δικό μου δεν αρέσει σε άλλους. Πχ πήρα timberland μποτάκια, σ άλλους άρεσαν, σ άλλους όχι. Υπάρχουν άνθρωποι που το γούστο και η γνώμη τους μετράει για μένα , κι άλλους που δε τους υπολογίζω σ αυτο το κομμάτι. Φυσικά αυτο ισχύει για όλους μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια δε ξερω τι ηλικιες εχετε αλλα αμαν πια μ αυτα τα αλλ σταρ και το υποτιθεμενο στυλακι τους. Να τα φορας στο σχολειο, αντε και στα 20 αλλα οχι μαντραχαλοι πια 30+ να κυκλοφορειτε σαν παιδακια.

 

Υπαρχουν τοσα sneakers εκει εξω απο τοσες μαρκες. Και στην ιδια τιμη βρισκεις αλλα και με 20-30€ διαφορα.και υφασματινα και δερματινα.

Εσύ δλδ με 20-30 ευρω ποια παπούτσια προτείνεις;

 

Πραγματικά αυτή την στιγμη ψάχνω παπούτσια που να μοιάζουν με σταράκια ή σταν σμιθ, αλλά να μην είναι ακριβά. Έχεις κάτι στον νου σου;

 

Όσον αφορά τις ηλικίες, νομίζω οτι ο καθένας φοράει ότι μπορεί να υποστηρίξει. Πχ βλέπω 20αρηδες φοιτητές με σκαρπίνια και ειναι σαν παππούδια και μετά βλέπεις 30αρηδες ή 40αρες γυναίκες με σταράκια και τους πάνε μια χαρα.

 

Είναι απλά τι στυλ μπορει να υποστηρίξει κάποιος και όχι θέμα ηλικίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου σκιζονται τα οριτζιναλ σκεψου τα μαιουμου που θα παρεις μ αυτο το ποσο πως θα ειναι... γιατι κατι που να μοιαζει και να χει 20€ και να μην ειναι μαιμου δεν..

Γιατι να δωσεις 20 +20+20 και να μη δωσεις καποια παραπανω χρηματα για κατι που θα σου κρατησει καιρο?

 

Οχι με 20€ δεν εχω δει, τη στιγμη ομως που διαβασα πως ειπες οτι το θεμα σου ειναι να μη τ αλλαζεις καθε λιγο, η προταση μου ειναι να παρεις stan smith αν εχεις την οικομικη δυνατοτητα που ειναι πολυ ποιοτικοτερα. Ή καποιο υφασματινο sneaker σε εκπτωσεις ή μακαρθουρ, με μπατζετ 40-50€.

Λιγοτερα μονο αν πας σε περιοδο εκπτωσεων και να ναι και στοκ το μαγαζι.

 

Μετα μονο σε admiral stock ή no name κινεζικα

 

(Ανα περιοδοθς βαζει η ιντερσπορτ προσφορες με πολυ χαμηλες τιμες τσεκαρε το)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα φυσικά και κατι δικό μου δεν αρέσει σε άλλους. Πχ πήρα timberland μποτάκια, σ άλλους άρεσαν, σ άλλους όχι. Υπάρχουν άνθρωποι που το γούστο και η γνώμη τους μετράει για μένα , κι άλλους που δε τους υπολογίζω σ αυτο το κομμάτι. Φυσικά αυτο ισχύει για όλους μας.

Το τι φοραει ο καθενας λοιπον ειναι προσωπικη υποθεση και δε νομιζω πως εχει να κανει με την ηλικια αλλα με το γουστο και με το τι σου πηγαινει-αρεσει. Τα σταρακια παντως ειναι ενα πολυ κλασικο παπουτσι που παει σχεδον με τα παντα,δε μου κανει εντυπωση να το δω σε 30ρηδες ,ακομη και σε 40ρηδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ δλδ με 20-30 ευρω ποια παπούτσια προτείνεις;

 

Πραγματικά αυτή την στιγμη ψάχνω παπούτσια που να μοιάζουν με σταράκια ή σταν σμιθ, αλλά να μην είναι ακριβά. Έχεις κάτι στον νου σου;

 

Όσον αφορά τις ηλικίες, νομίζω οτι ο καθένας φοράει ότι μπορεί να υποστηρίξει. Πχ βλέπω 20αρηδες φοιτητές με σκαρπίνια και ειναι σαν παππούδια και μετά βλέπεις 30αρηδες ή 40αρες γυναίκες με σταράκια και τους πάνε μια χαρα.

 

Είναι απλά τι στυλ μπορει να υποστηρίξει κάποιος και όχι θέμα ηλικίας.

http://www.intersport.gr/pd/adidas-advantage-clean-vs-f99251-140993.htm?lang=el&path=-1960628130&color=2602 αυτα δε σου αρεσουν; adidas ειναι κι ιδια με stan smith ουσιαστικα,μονο το απο πισω διαφερει. εγω τα πηρα παντως και μου αρεσουν πολυ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ρε παιδια δε ξερω τι ηλικιες εχετε αλλα αμαν πια μ αυτα τα αλλ σταρ και το υποτιθεμενο στυλακι τους. Να τα φορας στο σχολειο, αντε και στα 20 αλλα οχι μαντραχαλοι πια 30+ να κυκλοφορειτε σαν παιδακια.

 

Υπαρχουν τοσα sneakers εκει εξω απο τοσες μαρκες. Και στην ιδια τιμη βρισκεις αλλα και με 20-30€ διαφορα.και υφασματινα και δερματινα.

Κοιτα, εξαρταται την περισταση και τη διαθεση. Μιλωντας προσωπικα, ειμαι 34 και θα βαλω απο all star μεχρι italian designer sneakers αναλογως τη φαση μου. Θεωρω περιοριστικο να εφαρμοσω το "ειμαι Χ αρα πρεπει να φοραω Ψ ή δεν πρεπει να φοραω Ω".

Η σερφοπαρεα του αδερφου μου (που αποτελειται απο 40-55ρηδες) φορανε ενιοτε σερφομπλουζες με funky σταμπες και εντονα μαγιω οταν κυκλοφορουν στα μπητσομπαρα ξερωγω, προσωπικα θα το απεφευγα λογω στυλ, αλλα σιγουρα δε θα ελεγα πως περιοριζει η ηλικια. Παιζει μεγαλο ρολο το τι φορας, πως το φορας και κυριως που το φορας.

 

Μy 2 cents :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αβολο, ακριβο και κατ εμε ασχημο το σταρακι. Προσωπικα εχει 3 4 χρονια που εβαλα μυαλο και φοραω αθλητικα καθημερινα και παπουτσια με χαμηλο πατο τυπου fred perry μπηκαν κουτι και ντουλαπα. Απορω πως παν και δινουν 70 ευρω για αυτο το παπουτσι οταν με αυτα τα λεφτα εχεις απειρες επιλογες σε αθλητικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...