Προς το περιεχόμενο

Νέο iPhone 7 Plus από την Apple με διπλή κύρια κάμερα!


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@gordonas -

 

Τι άλλη συνθήκη θα πρέπει να έχουμε ώστε το Android να μην λειτουργεί προβληματικά; Μήπως να το συγκρίνουμε και με μόνο συγκεκριμένους συνδυασμούς hardware, μιας και έτσι είναι και τα iPhone; Μήπως να βάζουμε και μόνο συγκεκριμένες εφαρμογές, ή καλύτερα να το δοκιμάζουμε μόνο με τις στοκ;

 

Υποτίθεται ότι η "ανωτερότητα" του Android είναι η ελευθερία, οι επιλογές, μπλα, μπλα. Εάν όλα αυτά που προμοτάρονται ως "τα δυνατά σημεία του Android" τα πετάξουμε στα σκουπίδια, τι μένει, πέρα από ένα σακί δικαιολογιών για ένα κακογραμμένο λειτουργικό;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 430
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

όσοι διαμαρτύρονται για το "κλειστο λογισμικο", τι ακριβως θελουν να κανουν; να κατεβαζετε τορρεντς; να βάλετε σπασμένο spotify; δεκτό αν είσαι βαριά μέχρι 20-22. απο εκει και περα χασιμο χρονου.

 

 

Θα σου πουν

  • Αποστολή Ringtones *2006 like
  • FM Radio *Να κουνάς το καλώδιο πέρα δώθε
  • Να βάζεις σπασμένες ή μολυσμένες εφαρμογές δίχως να στάξεις ούτε ένα ευρώ στους προγραμματιστές γιατί δεν είσαι χάπατο να πληρώνεις 1€
  • Αλλαγή εικονιδίων γιατί είναι Must Have!
  • Αλλαγή ROM για να ικανοποιήσουν τον Hacker wannabe που έχουν μέσα τους
  • Torrents γιατί αν δεν κατεβάσεις παράνομα το περιεχόμενο και στο κινητό δεν έχει γούστο
  • Drag n Drop κατεβασμένα MP3 από το PC γιατί να πληρώσεις 4€ Music Stream είναι Main Stream
  • MicroSD Κάρτα γιατί ή MicroSD συγκρίνεται με τις ταχύτητες του Flash Storage
  • Antivirus γιατί όταν η εταιρία σου βγάζει το κινητό με ενός χρόνου λειτουργικό ή σε αφήνει με λειτουργικό 3ων χρόνων δίχως ενημερώσεις ασφαλείας, ε ελπίζεις μήπως την σκαπουλάρεις

 

 

  • Μπορω να εχω μαζι μου otg καλωδιο και otg stick και να μεραφερω αρχεια μεταξυ υπολογιστη και κινητου/ταμπλετ
  • Χρησιμοποιω το κινητο σαν εξωτερικο σκληρο δισκο εχοντας μεσα καποια must προγραμματα για windows που ειναι διαθεσιμα ανα πασα στιγμη
  • Μερικα αndroid κινητα εχουν sd card (κατοχος lg g3) οπως και να το κανουμε οσο και αργη να ειναι η sd card σιγουρα προτιμω 16gb+μια αργη 64gb sd card από μονο 16gb
  • Αναφερεις torrent downloader... Οντως δεν υπαρχει στο ios???(δεν το λεω ειρωνικα) Εμενα παντως με εχει βολεψει.. εχω κατεβασει torrent στην δουλεια που δεν ειχα προσβαση σε pc
  • Fm radio... Προσωπικα μονο μια φορα το εχω λειτουργησει στην δουλεια που ακουγα το EURO, ειχα βαλει σκετο καρφακι χωρις καλωδιο και το ειχα ακουμπισει σε μεταλλo, πεντακαθαρα δεν ακουγες αλλα την δουλεια του την εκανε(με το hands free θα επιανε καμπανα btw)
  • Drag and drop... Προτειμω να εχω και αυτο το πλεονεκτημα απο το να αγοραζω μονο τραγουδια
  • Εχω χρησιμοποιησει το g3 σαν battery bank τροφοδοτοντας tv tuner που το ειχαμε βαλει σε σημειο για να πιανει καλα τα καναλια που δεν εφτανε ο φορτιστης μεχρι εκει
  • Επειδη αναφερθηκε καπου εδω μεσα... Εχω κατεβασει lan drivers απο το κινητο, μετα απο format pc και τους περασα με το otg stick που εχω

  Επισης δεν ξερω τι χρηση κανετε εσεις στο iphone καμια 20αρια γνωστους που εχω και εχουν iphone το εχουν για κλησεις,sms,photos,videos,social media, και εγω αν ηθελα να κανω μονο αυτα τα πραγματα με το κινητο θα επερνα iphone γιατι σε σχεση με android δεν κολαει ποτε...

    Οι συγκεκριμενοι δεν εχουν κανει ποτε τπτ απο τα παραπανω δεν ξερω καν αν ξερουν οτι μπορεις να τα κανεις αυτα με ενα κινητο...

   Προσπαθείτε να πεισετε  οι μεν τους δε και οι δε τους  μεν...

  Iphone users προσπαθουν να πεισουν οτι αυτα που κανουν με το iphone ειναι καλυτερα ενω στην ουσια οι android users μπορουν να κανουν τα ιδια και παραπανω απο εσας.

   Android users απο την αλλη προσπαθουν να πεισουν οτι το andriod ειναι καλυτερο γιατι κανει καποια πραγματα παραπαπω απο το ios... που οι χρηστες ios δεν θα τα κανουν ΠΟΤΕ γιατι δεν τα χρειαζονται και δεν ασχολουνται τοσο πολυ με την τεχνολογια.

   Οπως ανεφερα και παραπανω ειμαι κατοχος lg g3, το iphone 7plus εμενα με κερδισε οσο κανενα αλλο iphone παρα πολυ ωραιος σχεδιασμος, διπλη καμερα 2x οπτικο ζοομ...

  Αν ετρεχε android και ηταν πιο φθηνο θα το σκεφτομουν σοβαρα, μεχρι να γινει αυτο note 7 δαγκωτο

   Με το g3 δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα το εχω ενα χρονο, με βολευει απιστευτα για ολα αυτα που ανεφερα παραπανω, και προσωπικα εγω δεν ειμαι διατεθιμενος να θυσιασω τα μικροκοληματακια που κανει που και που πηγαινοντας σε iphone και να χασω ολα τα παραπανω που μου προσφερει τo android

  Απο hardware -αποψη μου-  δεν υπαρχει λογος συγκρισης ειναι 2 διαφορετικα πραγματα μεταξυ τους, ειναι να σαν συγκρινουμε hardware-software ps4 με pc και να τρωγομαστε μεταξυ μας για το πιο ειναι καλυτερο....

 

Ειρηνη υμιν τεκνα μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον θα ζησουμε deja vu καταστασεις και αυτη την φορα σχετικα με την διαθεσιμοτητα  του jet black .

Στο αμερικανικο online store της  Αpple  εξαντληθηκε μεσα σε  τρια (3) λεπτα .

Εδω  στην Αφρικη η πρωτη παρτιδα που θα ερθει  θα εχει ελαχιστα μεσα  και θα ειναι φαση οποιος προλαβε, ειναι τυχερος,του το κρατησαν απο μεσα πηρε.

Το χειροτερο απο ολα ομως δεν ειναι αυτο .

Το χειροτερο απο ολα ειναι που παλι ο Billdanos θα το εχει day one  και θα μας κανει πλακα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μαλλον θα ζησουμε deja vu καταστασεις και αυτη την φορα σχετικα με την διαθεσιμοτητα  του jet black .

Στο αμερικανικο online store της  Αpple  εξαντληθηκε μεσα σε  τρια (3) λεπτα .

Εδω  στην Αφρικη η πρωτη παρτιδα που θα ερθει  θα εχει ελαχιστα μεσα  και θα ειναι φαση οποιος προλαβε, ειναι τυχερος,του το κρατησαν απο μεσα πηρε.

Το χειροτερο απο ολα ομως δεν ειναι αυτο .

Το χειροτερο απο ολα ειναι που παλι ο Billdanos θα το εχει day one  και θα μας κανει πλακα ...

 

Μα δεν θέλω το jet black... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς τρολάρετε!

 

Δηλ. να ξηλώσω το CD από το αυτοκίνητο, που δένει με την κονσόλα, δείχνει πληροφορίες στην κεντρική οθόνη και έχει χειριστήρια στο τιμόνι, για να ... είμαι "μπροστά" στην εποχή μου;

 

Γιατί; Για να μην κάνω τον "κόπο" να γράψω ένα δισκάκι στο PC;

 

Και πώς αλλάζετε τραγούδι εν κινήσει βρε παιδιά;
ή πώς αλλάζετε είδος μουσικής εν κινήσει;

 

Εγώ πάντως το κάνω ασφαλέστατα, χωρίς να αφήσω τα χέρια από το τιμόνι, χωρίς να επιβαρύνω την μπαταρία από το κινητό, χωρίς να ξοδεύω δεδομένα, χωρίς καλώδια να περιφέρονται στην κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς τρολάρετε!

 

Δηλ. να ξηλώσω το CD από το αυτοκίνητο, που δένει με την κονσόλα, δείχνει πληροφορίες στην κεντρική οθόνη και έχει χειριστήρια στο τιμόνι, για να ... είμαι "μπροστά" στην εποχή μου;

 

Γιατί; Για να μην κάνω τον "κόπο" να γράψω ένα δισκάκι στο PC;

 

Και πώς αλλάζετε τραγούδι εν κινήσει βρε παιδιά;

ή πώς αλλάζετε είδος μουσικής εν κινήσει;

 

Εγώ πάντως το κάνω ασφαλέστατα, χωρίς να αφήσω τα χέρια από το τιμόνι, χωρίς να επιβαρύνω την μπαταρία από το κινητό, χωρίς να ξοδεύω δεδομένα, χωρίς καλώδια να περιφέρονται στην κονσόλα.

Αυά διαβάζω και εγώ τοση ώρα και δεν καταλαβαίνω. Καλά έκανε που έβγαλε τη θύρα ακουστικών γιατι δεν την χρησιμοποιούσε κανένας; Κανείς απο εσάς δεν έχει AUX στο αμάξι να υποθέσω, όλοι με κονσόλες Bluetooth κυκλοφορείτε. Είδα πιο πάνω κάποιον που παρουσίαζε ως λύση το JVC με το Bluetooth που κάνει 70€. Ολα τα αυτοκίνητα απο 2008-9 και μετά που βγαίνουν με κονσόλα δηλαδή, πρέπει βγούνε στο σφυρί, επειδή είναι πλέον Obsolete, αφού η Apple αποφάσισε να αφαιρέσει την θύρα των ακουστικών.

 

Αν νομίζετε οτι σας βολεύει η απουσία της θύρας, καλως. Αν θεωρείτε λύση το να κουβαλάτε πάνω σας οποιαδήποτε στιγμή τον αντάπτορα, για τη Lightning θύρα, επίσης καλώς. Το να θεωρείτε οτι όλοι πρέπει να βολευτούμε και να αποθεώσουμε την απόφαση της Apple και της κάθε Apple που αφαιρεί μια χρήσιμη σε εμας(σε εμας, όσους δηλαδή τη βρίσκουν χρήσιμη, το τονίζω) θύρα, δεν μπορώ να το καταλάβω.

 

Τα ίδια και με τα Specs. Δεν έχει Specs το iPhone; τα specs είναι για να παίζουμε υπερατού, αυτό που μετράει είναι η εμπειρία . Έχει  αξιόλογα Specs το iPhone; Τώρα θα δείτε, στα benchmarks θα βλέπετε τις πλάτες μας.

 

Για τη Ram και τους τετραπύρηνους επεξεργαστές τα είπα, καμία λογική. Μπράβο της που ακολουθεί. Απλά αφήστε τις κολοτούμπες. Οι ίδιοι λέγατε "δε χρειάζεται RAM, οι πυρήνες είναι για διαφήμιση κτλ κτλ" 

 

H Apple έβγαλε ένα εξαιρετικό τηλέφωνο, με τα καλά του και τα κακά του. Γιατι δε σας φτάνει αυτό, μονο πρέπει ντε και καλά να  δείξετε πόσο ανώτεροι είστε σε κάθε φάση, με τα "benchmarks που κάνουν τον ανταγωνισμό να ιδρώνει" και "όσοι δεν έχουν λεφτά παίρνουν Samsung".

 

Με τόσα λεφτά που δίνω ετησίως σε κινητά θα άλλαζα τα iPhone για πλάκα, day one αγορά. Αν'αυτού αλλάζω 4-5 συσκευές  κάθε χρόνο, επειδή αυτό προτιμώ να κάνω.

 

Τέλος, καμία συσκευή δεν αξίζει 1000 ευρώ, είτε σας αρέσει είτε όχι. Και το πρόβλημα στα iPhone είναι οτι αυτές οι τιμές έιναι λίγο πολύ σταθερές. Το Galaxy Note 7 ξεκίνησε 9 κατοστάρικα , σε 4 μήνες θα κάνει 5.

 

Αν θέλετε να πάρετε το καινούργιο iPhone, μεγειά σας με χαρά σας, τα λεφτάκια σας δίνετε. Προκειμένου να σας τα φάνε οι γυναίκες σας, καλύτερα στην Apple :P Απλά σταματήστε να μηδενίζετε τα πάντα. Δεν είναι όλα ίσωμα, επειδή το iPhone 7 έχει "καταπληκτικές Single Core επιδόσεις".

 

Νησάφι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παράλογο είναι πως πουλάς iPhone με 256gb και τα macbook Pro ξεκινάνε βασική έκδοση στα 128 .... που υποτίθεται είναι Pro έκδοση για πιο "βαριές δουλειές". Θα περίμενα η τοπ έκδοση του iphone να σταματάει εκει που ξεκινάει το Macbook Pro , δηλαδή το βασικό Pro να είναι το 256.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυά διαβάζω και εγώ τοση ώρα και δεν καταλαβαίνω. Καλά έκανε που έβγαλε τη θύρα ακουστικών γιατι δεν την χρησιμοποιούσε κανένας; Κανείς απο εσάς δεν έχει AUX στο αμάξι να υποθέσω, όλοι με κονσόλες Bluetooth κυκλοφορείτε. Είδα πιο πάνω κάποιον που παρουσίαζε ως λύση το JVC με το Bluetooth που κάνει 70€. Ολα τα αυτοκίνητα απο 2008-9 και μετά που βγαίνουν με κονσόλα δηλαδή, πρέπει βγούνε στο σφυρί, επειδή είναι πλέον Obsolete, αφού η Apple αποφάσισε να αφαιρέσει την θύρα των ακουστικών.

 

Τα ίδια και με τα Specs. Δεν έχει Specs το iPhone; τα specs είναι για να παίζουμε υπερατού, αυτό που μετράει είναι η εμπειρία . Έχει αξιόλογα Specs το iPhone; Τώρα θα δείτε, στα benchmarks θα βλέπετε τις πλάτες μας.

 

Για τη Ram και τους τετραπύρηνους επεξεργαστές τα είπα, καμία λογική. Μπράβο της που ακολουθεί. Απλά αφήστε τις κολοτούμπες. Οι ίδιοι λέγατε "δε χρειάζεται RAM, οι πυρήνες είναι για διαφήμιση κτλ κτλ"

 

Πέρα απο τα aux και τα ΒΤ υπάρχει και η κλασική λύση του usb. Το συνδέεις απο το Lightning port ή απο το micro usb αν εχεις android και ακούς μια χαρά.

Σίγουρα όπως είπα και στο άλλο thread, με την αφαίρεση της θύρας αφαιρείται ένα μεγάλο μέρος της χρηστικοτητας, όμως θεωρώ σχεδόν σίγουρο ότι θα ακολουθήσουν και άλλοι αυτή την πρακτική.

 

Όσον αφορά τα specs, λέγαμε ότι δεν χρειάζονται πολλοί πυρήνες και ram, με τον τροπο που γινόταν στις android συσκευές όμως. Στις εν λόγω συσκευές λοιπόν, είχαμε αλματώδη αύξηση των πυρήνων (απο δυο πυρήνες πήγαμε στους οκτώ μέσα σε ένα-δυο χρόνια) και της ram χάριν εντυπωσιασμού κυρίως, με μικρό αντίκτυπο στις επιδόσεις της συσκευής.

Απο την άλλη η Apple το έκανε σταδιακά και σίγουρα οχι για εντυπωσιάσει τους καταναλωτές. Ήταν δεδομένο ότι κάποια στιγμή θα έκανε το άλμα στους 4, αλλα το έκανε όταν πραγματικά χρειαζόταν, οχι 4 χρόνια πίσω για να σου πετάξει το τυράκι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα απο τα aux και τα ΒΤ υπάρχει και η κλασική λύση του usb. Το συνδέεις απο το Lightning port ή απο το micro usb αν εχεις android και ακούς μια χαρά.

Σίγουρα όπως είπα και στο άλλο thread, με την αφαίρεση της θύρας αφαιρείται ένα μεγάλο μέρος της χρηστικοτητας, όμως θεωρώ σχεδόν σίγουρο ότι θα ακολουθήσουν και άλλοι αυτή την πρακτική.

 

Όσον αφορά τα specs, λέγαμε ότι δεν χρειάζονται πολλοί πυρήνες και ram, με τον τροπο που γινόταν στις android συσκευές όμως. Στις εν λόγω συσκευές λοιπόν, είχαμε αλματώδη αύξηση των πυρήνων (απο δυο πυρήνες πήγαμε στους οκτώ μέσα σε ένα-δυο χρόνια) και της ram χάριν εντυπωσιασμού κυρίως, με μικρό αντίκτυπο στις επιδόσεις της συσκευής.

Απο την άλλη η Apple το έκανε σταδιακά και σίγουρα οχι για εντυπωσιάσει τους καταναλωτές. Ήταν δεδομένο ότι κάποια στιγμή θα έκανε το άλμα στους 4, αλλα το έκανε όταν πραγματικά χρειαζόταν, οχι 4 χρόνια πίσω για να σου πετάξει το τυράκι.

To δικό μου δεν έχει USB :P για αυτό γκρινιάζω σαν τον γέρο. Πολλοί κατασκευαστές έχουν ήδη αφαιρέσει τη 3.5mm jack, αυτό δε σημαίνει κάτι. Αυτό που με ενοχλεί είναι η προσπάθεια να μηδενιστεί αυτή η κίνηση. Είναι πρόβλημα. 

 

Η αλματώδης αύξηση των πυρήνων, δεν ήταν ζήτημα εντυπωσιασμού, ούτε τυράκι, είναι αποτέλεσμα της κόντρας ανάμεσα σε Qualcomm και Mediatek. Η χρήση τους είναι ακριβώς η ίδια είτε 4 είτε 10. Σε Clusters χωρίζονται που λειτουργούν ανεξάρτητα ανάλογα τις ανάγκες. Οι αριθμοί χρησιμοποιήθηκαν απο το Marketing, αυτό δε σημαίνει οτι υπάρχουν για το Marketing.

 

H RAM είναι άλλη ιστορία, αφού η πολύ RAM χρειάζεται στο Android, δεν το κάνουν απο γούστο. Και το οτι διαχειρίζεται διαφορετικά τη RAM απο το iOS δε σημαίνει τίποτα απολύτως. Είναι δυο διαφορετικά εντελώς λειτουργικά συστήματα. Πόσο μάλλον, οταν πάνω απο το Android, ο κάθε κατασκευαστής φοράει το δικό του Skin, πολύ απλά επειδή έχει το δικαίωμα να το κάνει, επιβαρύνοντας και αλλο την κατάσταση.

 

Και ξαναλέω, καλά έκανε η Apple και προχώρησε, και στη RAM, και στους επεξεργαστές με διαφορετικού χρονισμού Clusters. Εγώ απλά βρισκώ αστείο, αυτούς που τόσα χρόνια έγραφαν στην άμμο οποιαδήποτε εξέλιξη σε αυτούς τους τομείς με το καταπληκτικό "το iOS τρέχει και σε πέντιουμ 2 με 128mb ram" ξαφνικά το κάνανε Mobile CPU Master race, λες και θα καταλάβουν διαφορά στην εμπειρία χρήσης απο ένα ήδη Fluid του κερατά περσινό iPhone 6s.

 

Να υποστηρίζεται κύριοι τα λειτουργικά που συμπαθείτε, και να προσπαθείτε να παρουσιάσετε τα θετικά τους, αλλα με λίγη λογική, όχι οπου φυσάει ο άνεμος.

Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@gordonas -

 

Τι άλλη συνθήκη θα πρέπει να έχουμε ώστε το Android να μην λειτουργεί προβληματικά; Μήπως να το συγκρίνουμε και με μόνο συγκεκριμένους συνδυασμούς hardware, μιας και έτσι είναι και τα iPhone; Μήπως να βάζουμε και μόνο συγκεκριμένες εφαρμογές, ή καλύτερα να το δοκιμάζουμε μόνο με τις στοκ;

 

Υποτίθεται ότι η "ανωτερότητα" του Android είναι η ελευθερία, οι επιλογές, μπλα, μπλα. Εάν όλα αυτά που προμοτάρονται ως "τα δυνατά σημεία του Android" τα πετάξουμε στα σκουπίδια, τι μένει, πέρα από ένα σακί δικαιολογιών για ένα κακογραμμένο λειτουργικό;

 

 

Μια συνθήκη ανάφερα και μόνο. Hardware Google, software Google.

 

Δεν έχει ανωτερότητα το Android. Έχει άλλη στόχευση. Όλα τα iphone είναι εξαιρετικές συσκευές. Το ίδιο και οι συσκευές android που σέβονται το λογισμικό της Google. 

 

Όταν όμως το iphone έχει φτάσει να παίζει στα 1.000 ευρώ είναι σαφές ότι το πράγμα έχει στραβώσει. Η Apple αρμέγει και καλά κάνει από την μεριά της. 

 

Ακούστε όμως και την γνώμη αυτών που λένε ότι είναι πολύ καλό κινητό το iphone αλλά το ξεφτίλισαν με την τιμολόγηση στα 1.000 ευρώ.

 

Αν δίνουμε για κάθε καταναλωτική μας συνήθεια τέτοια υπεραξία τότε θα δουλεύουμε μόνο και μόνο για να αποκτήσουμε 4-5 προϊόντα. Ε όχι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει το Android με περιττό software από τον κατασκευαστή hardware και υπάρχει το pure Android που ο κατασκευαστής hardware δεν έχει προσθέσει τίποτα.

 

Το iphone μπορεί να συγκριθεί ΜΟΝΟ με pure Android συσκευές. Με τις υπόλοιπες προφανώς και δεν μπορεί να γίνει καμία σύγκριση.

 

Το ios είναι tailor made. Κομμένο και ραμμένο πάνε σε συγκεκριμένες συσκευές. Το Android είναι ανοιχτό για όλο τον πλανήτη. Ότι συμβαίνει και με τα Windows και OS X.

Συμφωνω ότι κανονικά μόνο με Nexus θα έπρεπε να γίνει η σύγκριση, παρόλο που πλέον βρίσκω το γυμνό android βαρετό και εκτιμώ τις ευκολίες των λοιπών κατασκευαστών, αλλά για τη σύγκριση win osx διαφωνω.

νομίζω τα 10 γλεντανε το osx σε επιδόσεις και τρέχουν και σε οτιδήποτε τα εγκαταστησεις σφαίρα (παρά τα αρνητικά τους όπως ότι είναι ιός που παρακολουθεί τη ζωή σου) ενώ το osx γίνεται διαρκώς πιο απαιτητικό

 

Το android έχει θέματα επειδή το πηδάνε οι τρίτοι αυτό ισχύει, αλλά ακόμα και όταν "σέρνεται" (βλακείες αλλά ας πούμε ότι σέρνεται) το ανέχεσαι για να κάνεις τη δουλειά σου ανθρώπινα και να μη κάθεσαι να χάνεις χρόνο με τη δυσκοιλιότητα του ios

 

Δε μπορούν να καταλάβουν κάποιοι πόσο δύσχρηστο είναι ένα iphone για αρκετούς ανθρώπους που έχουν μάθει να κάνουν κάποια πράγματα απλά (έστω και αν είναι απλά στο δικό τους μυαλό και όχι κυριολεκτικά απλά, όπως να μπορεί να το χρησιμοποιήσει ένας μπαμπάς ή ένας τελείως άσχετος με τη τεχνολογία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω ότι κανονικά μόνο με Nexus θα έπρεπε να γίνει η σύγκριση, παρόλο που πλέον βρίσκω το γυμνό android βαρετό και εκτιμώ τις ευκολίες των λοιπών κατασκευαστών, αλλά για τη σύγκριση win osx διαφωνω.

νομίζω τα 10 γλεντανε το osx σε επιδόσεις και τρέχουν και σε οτιδήποτε τα εγκαταστησεις σφαίρα (παρά τα αρνητικά τους όπως ότι είναι ιός που παρακολουθεί τη ζωή σου) ενώ το osx γίνεται διαρκώς πιο απαιτητικό

 

Το android έχει θέματα επειδή το πηδάνε οι τρίτοι αυτό ισχύει, αλλά ακόμα και όταν "σέρνεται" (βλακείες αλλά ας πούμε ότι σέρνεται) το ανέχεσαι για να κάνεις τη δουλειά σου ανθρώπινα και να μη κάθεσαι να χάνεις χρόνο με τη δυσκοιλιότητα του ios

 

Δε μπορούν να καταλάβουν κάποιοι πόσο δύσχρηστο είναι ένα iphone για αρκετούς ανθρώπους που έχουν μάθει να κάνουν κάποια πράγματα απλά (έστω και αν είναι απλά στο δικό τους μυαλό και όχι κυριολεκτικά απλά, όπως να μπορεί να το χρησιμοποιήσει ένας μπαμπάς ή ένας τελείως άσχετος με τη τεχνολογία)

You wish. Sierra τρέχω και δεν συγκρίνονται με τίποτα. Τα Windows ήταν και θα είναι πίσω από το MacOS. Το μόνο που κάνουν καλά τα Windows είναι Gaming, Gaming Engines, 3D Studio Max και γενικά ότι έχει να κάνει με τον χώρο των Video Games και των απαιτητικών 3D γραφικών. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...