Προς το περιεχόμενο

Panasonic TX-50DX750E


diamantopoulosh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παρόν θέμα δημιουργήθηκε για να συζητάμε και να αναλύουμε τα πάντα σχετικά με τη λειτουργία και τις ρυθμισεις της συγκεκριμένης.

 

Αποτελεί συνέχεια τις συνέχεια της συζήτησης που προηγήθηκε εδώ:

 

http://www.insomnia.gr/topic/620759-tvpanasonic-tx-50dx750e-mediamarkt-649€εξαντλήθηκε/?p=55134338

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε συνέχεια της συζήτησης που είχα με τον φίλο stedes σχετικα με την αγορά 3D γυαλιων, έκανα μια αναζητηση και είδα ότι το μοντέλο G05-A της Gonbes είναι συμβατό (σύμφωνα με το παρακάτω link του stedes)

 

 

stedes, on 17 Sept 2016 - 7:26 PM, said:

Παραγγειλα αυτά http://www.ebay.co.uk/itm/152214572535. 2 ζευγαρια 56 ευρω καλύτερη τιμή στο ebay μετά από πολύ ψάξιμο , επαναφορτιζόμενα δωρεάν μεταφορικά

 

 

Έτσι, προχώρησα στην παραγγελία ενός κομματιού από εδώ http://www.ebay.co.uk/itm/321952401373 στην τιμή των 17,50€ χωρίς μεταφορικά. Στην επιλογή μου έπαιξε σημαντικό ρόλο το ότι είναι επαναφορτιζόμενα.

 

Ελπίζω να μην έχω κανένα πρόβλημα και να δουλέψουν. Μόλις τα παραλάβω θα σας ενημερώσω σχετικα.

post-382318-0-78686000-1474194297_thumb.jpeg

post-382318-0-23273200-1474194312_thumb.jpeg

post-382318-0-75786100-1474194324_thumb.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aa

οσο αφορα το calibration εχουμε κατι διαφορετικο απο τις ρυθμισεις του avforum.com?

Και εγώ αυτές τις ρυθμίσεις έκανα και δεν εμεινα ευχαριστημένος. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και περιμένω για κάτι καλύτερο. Έχανε η τηλεοράςη πολύ με τις ρυθμίσεις του a forum.com

 

 

Ο adok13 όπως είχε αναφέρει είχε κάνει τις παρακάτω ρυθμίσεις αλλά και αυτές δεν μου άρεσαν.

 

adok13 : "δοκιμασα αυτες τις ρυθμισεις απο ενα site που βρηκα και ειναι οι καλυτερες που εχω δοκιμασει."

 

Custom

 

Backlight 50

 

Contrast 86

 

Brightness 0

 

Colour 50

 

Tint 0

 

Sharpness 30

 

Colour temp Warm1

 

Vivid Colour Off

 

Colour Remaster Min

 

Adaptive Backlight Off

 

Ambient Sensor On

 

Noise Reduction Off

 

Mpeg Remaster Off

 

Resolution Remaster Auto

 

Intelligent Frame Creation Custom Just set blur Reduction to 5 or have it off completely

 

 

Advanced settings Contrast control AUTO

 

Gamma 2.2

 

Option setting ALL OFF

 

Screen setting 16:9 Overscan OFF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1464241293#PyG0jCjKfVDDyy8G.99

 

θεωρω οτι ειναι καπως καλυτερες απο το avforum

 

Εμενα μου αρεσει χρωματικα η προεπιλογη εικονας η επιλογη Δυναμικη που ειναι πολυ φωτεινη με λεπτομεριες στην εικονα.

 

Τα αλλα μου φαινονται σκοτεινα.

Επεξ/σία από Aias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε διαμαντοπουλε καλα εκανες αλλα ρε παιδι μου αυτος που παραγγειλες μεσα σε 6 μηνες εχει 300 αρνητικες κριτικες ,ευχομαι να σου πανε ολα καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε διαμαντοπουλε καλα εκανες αλλα ρε παιδι μου αυτος που παραγγειλες μεσα σε 6 μηνες εχει 300 αρνητικες κριτικες ,ευχομαι να σου πανε ολα καλα

Με PayPal παρήγγειλα για να είμαι καλυμμένος. Επίσης, για το λόγο αυτό πήρα μόνο ένα κομμάτι για να δω τι γίνεται.. Ελπίζω να πάνε όλα καλά.. Νομίζω ότι με 98,6% θετικη κριτική δεν τον λες και αναξιοπιστο. Παραπάνω λεπτομέρειες δεν είδα να σου πω την αλήθεια.

 

Όταν τα παραλάβω θα ενημερώσω. Αν θες κάνε και εσύ το ίδιο... Να δούμε και πόση θα είναι η αναμονή...

post-382318-0-34214900-1474296082_thumb.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γυαλιά έφθασαν ΑΨΟΓΑ συνδέθηκαν αμέσως με την τβ μενού ,bluetooth ναι ,πάτημα το κουμπί στα γυαλιά και άμεσα βγαίνει φωτογραφία στην οθόνη ότι τα γυαλιά είναι συνδεδεμενα ,στιβαρά ,επαναφορτιζόμενα με ένδειξη υπολοίπου μπαταρίας όταν δεν εκπέμπει το 3d απενεργοποιείται μόνο του ,ένδειξη πλήρους φόρτισης είμαι ικανοποιημένος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γυαλιά έφθασαν ΑΨΟΓΑ συνδέθηκαν αμέσως με την τβ μενού ,bluetooth ναι ,πάτημα το κουμπί στα γυαλιά και άμεσα βγαίνει φωτογραφία στην οθόνη ότι τα γυαλιά είναι συνδεδεμενα ,στιβαρά ,επαναφορτιζόμενα με ένδειξη υπολοίπου μπαταρίας όταν δεν εκπέμπει το 3d απενεργοποιείται μόνο του ,ένδειξη πλήρους φόρτισης είμαι ικανοποιημένος

ποια ακριβώς πήρες? γιατί το listing δεν είναι πλέον up στο ebay. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα τα γνησια απο εδω 2 ζευγαρια ,τα 5 που ειδα οτι δεν εχουν διαφορα απο τα 6 ,απο amazon μαζι με τα μεταφορικαι 70 ευρω

 

https://www.amazon.de/gp/product/B00RW2UL58/ref=od_aui_detailpages00?ie=UTF8&psc=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που πήρες είναι με μπαταρία ενώ τα άλλα είναι επαναφορτιζόμενα

 

 

75 ωρες λεει use και 12 μπαταριες εχουν 5 ευρω.Δεν νομιζω να δω και πολυ 3d

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γυαλιά έφθασαν ΑΨΟΓΑ συνδέθηκαν αμέσως με την τβ μενού ,bluetooth ναι ,πάτημα το κουμπί στα γυαλιά και άμεσα βγαίνει φωτογραφία στην οθόνη ότι τα γυαλιά είναι συνδεδεμενα ,στιβαρά ,επαναφορτιζόμενα με ένδειξη υπολοίπου μπαταρίας όταν δεν εκπέμπει το 3d απενεργοποιείται μόνο του ,ένδειξη πλήρους φόρτισης είμαι ικανοποιημένος

Μπράβο φίλε..! Καλοφορετα..! Τώρα περιμένουμε εντυπώσεις από τη χρήση τους..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια ακριβώς πήρες? γιατί το listing δεν είναι πλέον up στο ebay.

 

 

Καινούριο listing

 

http://www.ebay.co.uk/itm/2xACTIVE-GLASSES-FOR-PANASONIC-3DVIERA-SMART-TV-TY-ER3D4ME-TY-EW3D3ME-TY-EW3D3MC-/152252070865?hash=item2372ee3bd1:g:IsQAAOxyuGFRzw0v

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...