Προς το περιεχόμενο

Sony ericsson T630


Barret

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εάν μου πεις ποιό ήταν το πρόβλημα του 610, θα σου απαντήσω! Δεν έχω ψάξει τόσο το θέμα, και δεν ξέρω για πρόβλημα...

Η infrared που έχω είναι ένα κυκλωματάκι που έφτιαξα μόνος μου, με ένα Hewlett-Packard IR transceiver, και είναι συνδεδεμένο στην εσωτερική θύρα IR της μητρικής. Με την παλιά μητρική (Asus A7V133) δούλευε μιά χαρα, και στη μέγιστη ταχύτητα. Με τη νέα (Epox 8K3A+) μου κάνει νερά. Σίγουρα φταίει το PC, γιατί τα ίδια μου έκανε και με το R520. Το καλώδιο το σκέφτηκα για να το χρησιμοποιώ και στο notebook, το οποίο δεν έχει θύρα IR. Τα ringtones ακούγονται μιά χαρά, ορισμένα ΠΟΛΥ δυνατά. Αλλά λόγω πολυφωνίας, δεν έχουν τη διαπεραστικότητα του R520.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Akougotan oti eixe provlimata me ton pompodekti RF, diladi kako sima! An enoeis na syndeeis to kinhto me to notebook pare mia usb thyra yperythron apo ena magazi me ilekronika! Ayti pou tha vreis synithos einai i Ma-620 pou sou eipa! (kapou 35 euro). Opos sou eipa me to kalodio:

 

1. den mporeis na selneis dedomena ston ypologisti! Ayto simainei oti den tha stelnei tis fotografies pou travas me to kinhto!Stelnei mono apo to pc pros to kinhto!

2. An pote allakseis syskeyi kai pareis px alli marka kinhto , px Nokia , samsung ktl oi yperythres logika tha doulevoun eno to kalvdio oxi.

 

Skepsou to loipon kalytera gia na min klais ta lefta sou opos ego pou pira kalodio arxika! An pados thes toso poly kalodio sou poulao to diko mou re! 20 euro mono Serial Cable DRS-10 ths sony ericsson!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το 610 δε μπορώ να σου πω, μπορώ όμως για το 630, αφ'ου αυτό έχω! Λοιπόν, μετά από επισταμένες και συστηματικές πολυετείς έρευνες στο manual, βρήκα πως το 630 έχει τιμή SAR 0.88 W/kg.

Αυτό που με απασχολεί είναι πως προσθέτω άλλο ένα καλώδιο να κρέμεται από το notebook, και άλλο ένα (σχετικά) ογκώδες πράγμα να κουβαλάω...

Υπάρχει κανένα USB-IR addaptor ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΑ μικρούλι; Ίσως ακόμα και σε μέγεθος USB stick, χωρίς καν καλώδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Den ksero re ayto pou exo alla kai ksero san to mono pou kykloforei padou einai ena sxetika makry kalodio (tou metrou!) to opoio kataligei se enan adaptora pou moiazei poly me mouse ( apo pc). Tora gia to an xreiazetai na to kouvalas padou den nomizo na to theleis kai stis diakopes sou re paidi mou!

 

Eyxaristo gia to SAR einai peripou ido me ayto tou t610 (0.89). Elpizo na to adeksei o eyaisthitos kai polyaxolos egkefalos mou!

 

Mikra Ir den ypaxoun xoris kalodio epeidi den einai opos oi bluetooth adapters! Prepei na strepseis tin Thyra yperithron akrivos pano stin IR tou kinhtou sou!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που με απασχολεί είναι πως προσθέτω άλλο ένα καλώδιο να κρέμεται από το notebook' date=' και άλλο ένα (σχετικά) ογκώδες πράγμα να κουβαλάω...

Υπάρχει κανένα USB-IR addaptor ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΑ μικρούλι; Ίσως ακόμα και σε μέγεθος USB stick, χωρίς καν καλώδια;[/quote']

 

Εεε μα γιατι να μην παρεις ενα USB Bluetooth stick, η μια PCMCIA Bluetooth να κανεις την δουλεια σου σαν ανθρωπος...

 

Καλωδια και infras ειναι τζαμπα λεφτα πλεον... η ευκολια του BT ειναι σημαντικα μεγαλυτερη :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε kirimis, σε αυτό ακριβώς μου επέστησε την προσοχή ένας φίλος εχθές. Το bluetooth το είχα ξεχάσει τελείως! Ένα bluetooth stick είναι η οδός! Και, τελικά, ακριβώς γι αυτό το θέλω το connection: για τις διακοπές! Για ποιό λόγο νομίζεις πως πήρα notebook; Για το σπίτι; Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές κτλ. Γιατί τα τελευταία χρόνια είχα καταντήσει να αποσυνδέω και να κουβαλάω οθόνες, κουτιά, πληκτρολόγια κτλ., φόρτωμα στο αυτοκίνητο και ξανά στήσιμο... κ.ο.κ.

Πάω να χτυπήσω ένα bluetooth, και τα ξαναλέμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spock, εχουμε την ιδια φιλοσοφια ;) Και εγω τον φορητο μου με ΒΤ τον εχω εξοπλισει και ειναι πραγματικα μαγεια να σερφαρεις μεσω GPRS χωρις να μπλεκεις με καλωδια, ματακια κλπ κλπ...

 

PS: Μονο δωσε προσοχη στην επιλογη του ΒΤ... καλυτερα να συνοδευεται απο το software της Widdcomm, μακραν το καλυτερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις να προτείνεις κάτι συγκεκριμένο; Και θα προτιμούσα USB από PCMCIA, γιατί μία θύρα έχει το notebook, και έχω LAN card εκεί (αν και, τώρα που το σκέφτομαι, όταν είμαι εκτός σπιτιού, δε χρειάζεται)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι συγκεκριμενο δεν εχω να σου προτεινω... η μαλλον θα σου πω για το BT USB Key της Level One που εχω στον σταθερο υπολογιστη μου. Ειναι πολυ μικρο και το λογισμικο που το συνοδευει (Widdcomm) συνεργαζετε ανετα με ολα τα ΒΤ προφιλ. Βασικα ριξε μια ματια στο Πλαισιο... εχει αρκετα adaptors και σε αρκετα καλες τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Too late! Σήμερα πήγα και πήρα ένα Gigabyte USB Dongle, που συνοδεύεται από software της Widcomm. Παρ'όλα αυτά, τα προγράμματα της Ericsson δε βλέπουν κινητό! Ούτε το Image Editor, ούτε το MMS Studio. Το notebook και το T630 "βλέπονται" κανονικά, μέσω bluetooth, όμως. Τις πταίειν;

Θα κάνω κι άλλες δοκιμές, και θα δούμε.

See you!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμμμ θα το σκαλισεις λιγακι... εχει settings, εχει virtual serial ports... εχει αρκετα! Σε μενα τα βλεπει ολα κανονικα... Οσο για το sync software της Ericsson... δεν λεω, φιλοτιμη προσπαθεια κανανε τα παιδια, αλλα θα προτιμησω αυτο:

 

https://sourceforge.net/projects/fma/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεε, ναι, το σκάλισα, κι όλας. Κατάφερα με τα πολλά, και το "είδε" το κινητό. Βέβαια, άλλες φορές το βλέπει, άλλες όχι. Μόλις βγάλω το bluetooth dongle από το USB και το ξαναβάλω, εξαφανίζεται το τηλέφωνο, και δεν το βλέπει. Πρέπει ν'αρχίσω να κάνω πάλι detect κτλ. κτλ. μπας και το δει.

Το προγραμματάκι που έδωσες είναι άπαιχτο, αν και αυτό δε βλέπει το κινητό μέσω bluetooth, αλλά μέσω της virtual σειριακής. Δεν ξέρω αν εσύ έχεις καταφέρει να το συνδέσεις κατ' ευθείαν (κάτι αναφέρει στο πρόγραμμα για Microsoft Bluetooth driver).

Νέα εντός ολίγου καιρού!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...