Προς το περιεχόμενο

The Walking Dead Season 7 (Spoilers allowed up to Season 6)


solidsnake222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πλάκα πλάκα ούτε εγώ το πρόσεξα!

Το εχει κανει και αλλες φορες, απλα,αρκετοι απο σας το ειδατε τωρα. Εχει συνηθισει να σημαδευει ετσι μαλλον και του βγαλαν το λαθος ματι, χανοντας την λεπτομερεια.

Καλα αυτο δεν κανει την σειρα μετρια. Παραμενει πολυ καλη. Οσο για τα ψιλοψευτικα εφε, και να προσθεσω εγω, και τα φτηνα σκηνικα, ειναι ολα μερος του project, κατοπιν σχεδιου. Αν θελετε υπερπαραγωγες και υπερ εφε, αλλη σειρα πρεπει να δειτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Απλώς οι περισσότεροι κρίνουμε με βάση την τελευταία σεχον που όντως είναι μέτρια . Απόψη μου είναι ότι ισως την τράβηξαν και επίτηεδες μετά απο αυτα που άκουσουν στο φινάλε της έκτης για να μην μείνει ο πόλεμος στην μέση . Εγω πάντως είμαι αισιόδοξος για την 8η σεζον οτι θα είναι η πιο επικη που θα έχουμε δει καθως λογικά στο πρώτο μισό θα δουμε το πολεμο με Νεγκαν και στο δευτερο μισο τους whispers

Και οι προηγουμενη  δεν ηταν πολυ καλυτερη.

Βεβαια σαν και αυτη με τους καμικαζι που πανε να φανε τον νεγκαν καθε φορα μονοι τους να ξεχωριζει απο μακρια η βλακεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για τα ψιλοψευτικα εφε, και να προσθεσω εγω, και τα φτηνα σκηνικα, ειναι ολα μερος του project, κατοπιν σχεδιου. Αν θελετε υπερπαραγωγες και υπερ εφε, αλλη σειρα πρεπει να δειτε.

 

Και ποιο είναι αυτό το σχέδιο δηλαδή και που αποσκοπεί; Ζήτησε κανείς υπερπαραγωγή τύπου GoT; Απ' αυτό όμως, μέχρι να μου δείχνουν το ελαφάκι απ' τη ζωγραφική των Windows, απέχει κάτι χιλιόμετρα.

 

Αν θες να λέγεσαι μεγάλη σειρά πρέπει να συμπεριφέρεσαι και ως τέτοια και τα νούμερα είναι μαγική εικόνα, την οποία εκμεταλλεύονται πλέον, καθώς το μεγαλύτερο μέρος των θεατών για τον Α ή τον Β λόγο δεν την σταματά, ενώ αυτό της αξίζει.

 

Και σημείωσε ότι μέχρι πέρσι ήμουν απ' τους μεγαλύτερους υποστηρικτές της. Αλλά η χαζομάρα έχει και τα όρια της.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, η ποιότητα έχει πέσει πολύ, όχι στην τρέχουσα σαιζόν, αρκετά παλιότερα.

 

Κανονικά θα έπρεπε να την έχω σταματήσει καιρό, αλλά συνεχίζω, καθαρό σύνδρομο Στοκχόλμης :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικες βασικες αποριες..

 

 

1) Η sasha και η ροζιτα ειχαν βρει το τελειο μερος για καμπερωμα που τους εδινε στο πιατο ολο το εργοστασιο. Για ποιο λογο φυγανε απο εκει? Ναι οκ , δεν ειχε καθαρο στοχο τον Negan, αλλα απλα μπορουσαν να περιμενουν και αλλο μεχρι να ξαναβγει στο προαυλιο/μπαλκονι για να παρει αερα/μιλησει με καποιον/χαζεψει το ηλιοβασιλεμα! Ηταν σε ενα απολυτα ασφαλες μερος που ακομα και αν αστοχουσανε/πηγαινε στραβα το σχεδιο τους, μπορουσανε να ειχαν εξαφανιστει χωρις να καταλαβαινε κανεις τι και πως. 

 

2) Η Sasha τι ακριβως ειχε στο κεφαλι της οταν αποφασισε να εισβαλει με το τουφεκι της μεσα σε ενα φρουριο γεματο απο οπλισμενους thugs με την ελπιδα απλα να βρει αυτον τον εναν αρχηγο ο οποιος πολυ πιθανο να ηταν σε αλλον οροφο πισω απο καμια κλειδωμενη πορτα. Τι περιμενε οτι θα συμβει? Οτι θα ηταν charles bronson και θα τους καθαριζε ολους με infinite ammo cheat?

 

 

 

1) Αυτές θέλουν να ξεκάνουν το Νήγκαν, πριν έρθει ο Ρικ με τους υπόλοιπους και σκοτωθούν. Αλλά δεν ξέρουν πότε θα έρθει και θέλουν να τον προλάβουν για να θυσιαστούν αυτές.. Επίσης, η πιθανότητα του να αστοχήσουν, θα χαλάσει τον όλο αιφνιδιασμό του Ρικ.

 

2) Μην ξεχνάς η Σάσα είναι σε ένα σημείο απόλυτης απελπισίας, που δεν την νοιάζει πλέον αν πεθάνει. Έχει εμπιστοσύνη στις ικανότητες της και έχει καλύτερες πιθανότητες να τον σκοτώσει γρηγορότερα από κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Αυτές θέλουν να ξεκάνουν το Νήγκαν, πριν έρθει ο Ρικ με τους υπόλοιπους και σκοτωθούν. Αλλά δεν ξέρουν πότε θα έρθει και θέλουν να τον προλάβουν για να θυσιαστούν αυτές.. Επίσης, η πιθανότητα του να αστοχήσουν, θα χαλάσει τον όλο αιφνιδιασμό του Ρικ.

 

2) Μην ξεχνάς η Σάσα είναι σε ένα σημείο απόλυτης απελπισίας, που δεν την νοιάζει πλέον αν πεθάνει. Έχει εμπιστοσύνη στις ικανότητες της και έχει καλύτερες πιθανότητες να τον σκοτώσει γρηγορότερα από κοντά.

 

Όχι και όχι. Μόνο προχειρογραμμένο σενάριο λόγω αποχώρησης της ηθοποιού που παίζει τη Σάσα για άλλη σειρά.

 

Στα του τελευταίου επεισοδίου

η μάχη στο τέλος είναι τόσο αστεία όσο και η μουσική της...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταιο επεισοδιο. Ο,τι να 'ναι με πατατες.  Αλλα περιμενα αλλα ειδα. Θα μπορουσε η σειρα να τελειωσει οριστικα με μια επικη μαχη. Αντι γι αυτο ειδα εναν ανταρτοπολεμο με πυροβολισμους εξ επαφης χωρις νεκρους ?! (αντε με 5 πτωματα γι εσας τους τυπικους) , μια Μισον με βουλωμενο ματι, μια Σασα που το παιζει Σουλιωτισα και ενα Ρικ που δισταζει να αφοπλισει/σκοτωσει την προδοτρα την ιδια ωρα που απο κατω του γινεται της πορνης. (50 λεπτα καθαρο season finalle , ενω θα μπορουσε να μας δειξει ενα 20αλεπτο ακομη και να τελειωσει η σειρα με αξιοπρεπεια..οχι ..βρηκαμε παπα να θαψουμε και τον ζωντανο)

Κατω του μετριου τουλαχιστον σε ιστορια/σεναριο η σεζον, οφθαλμοφανες filler. Οπως εχω ξαναγραψει εδω, για μενα η σειρα τελειωσε στη σεζον με τη φυλακη. Απο εκει και επειτα βλεπω same shiit all say long. Τη συνεχιζω γιατι δεν μου αρεσει να αφηνω στη μεση πραγματα και γιατι δεν ειμαι απο τους τυπους που βλεπουν 3 σειρες ταυτοχρονα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινεται σε οσους δε σας αρεσει η σειρα να μη ξανασχολιασετε εδω μεσα; Απλα μας εισαστε τελειως ΑΔΙΑΦΟΡΟΙ και ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟΙ. Και τι ακριβως εννοεις να τελειωσει η σειρα; Το κομικ εχει 100+ τευχη ακομα και λενε για αλλες 5 σεζον σιγουρα, εχει ακουστει και για πολυ παραπανω! Οσο γραφονται τα κομικ δε προκειται να τελειωσει η σειρα, και ουτε το θελουμε εμεις που την παρακολουθουμε.

 

Επικο επεισοδιο,

πολυ ωραια η μαχη στο τελος

και η μουσικη ταιριαξε. Πολλα συναισθηματα βγηκαν στην επιφανεια ξανα. Οποιος θελει καθαρη ταινια με ζομπυ να παει να δει το 28 weeks later ή το land of the dead, για αυτους που γουσταρουν και δραση και φουλ εφε ας δουν και το World War Z και ας μας αδεασουν τη γωνια επιτελους. Οχι αλλη μιζερια.

 

Οι βαθμολογιες μιλανε απο μονες τους. Προφανως οσοι σχολιαζετε αρνητικα ανηκετε στην μειοψηφια. Συγχαρητηρια.

 

 

 

Βάλε κανένα spoiler ρε μάστορα, τους έκαψες αυτούς που δεν το είδαν ακόμα.

 

Οι ενοχλητικοι που ελεγα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι βαθμολογιες μιλανε απο μονες τους. 

Εχεις απολυτο δικιο(και δεν κανω πλακα)οι βαθμολογιες μιλανε απο μονες τους

http://www.imdb.com/title/tt1520211/eprate?ref_=tt_eps_rhs_sm

Η 7η season ειναι η χειροτερη βαθμολογικα season της σειρας και εχει και το χαμηλοτερο σε βαθμολογια επεισοδιο της σειρας ολοκληρης.

 

Προφανως οσοι σχολιαζετε αρνητικα ανηκετε στην μειοψηφια. 

Και τελος ειδικα για το παραπανω κατι μου λεει οτι μαλλον δεν παρακολουθεις τι ακριβως γραφεται στο παρον θεμα. Τα 8/10 σχολια περιπου(αναλογικα μιλώντας)ειναι αρνητικα για την σειρα,κατι αναμενομενο και απο τις βαθμολογιες οπως ειπες και εσυ. Αρα τα περι μειοψηφιας ουτε για αστειο δεν ισχυουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ την βλέπω την σειρά από τότε που πρώτο βγήκε δεν είμαι όμως φανατικός την βλέπω μου αρέσει

και μέχρι εκεί δεν έχω παρωπίδες όταν είναι κάτι που δεν μου αρέσει το λέω το σχολιάζω δεν προσπαθώ

να επιβάλω την γνώμη μου.

Το season finale δεν με εντυπωσίασε ιδιαίτερα, όσο για την μάχη με το συμπάθιο  Luxx μου θύμισε κάτι πολεμικές Ελληνικές ταινίες με πρωταγωνιστή τον Νίκο Κούρκουλο η αν προτιμάς τον Γιάννη Βόγλη  αυτό όμως δεν πάει να

 πεί ότι θα σταματήσω να την βλέπω ας ελπίσουμε πως η επόμενη θα είναι καλύτερη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...