Προς το περιεχόμενο

Επιλογή πλοηγού αυτοκινήτου


Poterium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Θέλω να αγοράσω GPS αυτοκινήτου και το ψάχνω, αλλά έχω μπερδευτεί λίγο. Τα χαρακτηριστικά που με ενδιαφέρουν είναι τα εξής:
1) Καλοί χάρτες Ελλάδας και Ευρώπης με δωρεάν ανανέωση
2) Οθόνη 5 ιντσών
3) Όσο το δυνατό πιο εύχρηστο στη χρήση (π.χ. menu, πρόγραμμα). Καλό θα ήταν να έχει και οθόνη αφής
4) Αν γίνεται να δέχεται φωνητικές οδηγίες.
Οποιαδήποτε βοήθεια και πληροφορία θα ήταν χρήσιμη. Από μάρκες τί να κοιτάξω?
Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι προτιμότερο να πάρεις tablet και να αγοράσεις software όπως το sygic. Είναι πιο καλύτερο και πιο χρήσιμο από το να πάρεις σκέτο gps.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τη βοήθεια. Θα ήθελα να πάρω αυτούσιο GPS και όχι tablet. Δεν με βολεύει. Μεταξύ των MLS και Tom Tom ποιο είναι το καλύτερο? Ποια η γνώμη σας? Διάβασα κάπου ότι τα Tom Tom έχουν πολύ καλούς χάρτες Ευρώπης, κάτι που με ενδιαφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Garmin nuvi 55....Στην αρχή κομπλαρα λόγω τιμής είχα σκοπό να σκάσω πολλά λόγο επαγγελματικής χρήσης και μεγαλύτερο σε inches.. πείρα αυτό και προσωπικά δεν το μετανιωσα μικρό και αξιοπρεπεστατο γιαυτό που το θες... απογοητευμένος χρήστης tablet-gps.."το μέγεθος δεν μετράει" :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ταξιδευεις και πρεπει να βαλεις σημεια ενδιαφεροντος θα παρεις gps που να υποστηριζεται και απο την εταιρεια αλλα και απο χρηστες σε φορουμ

 

αν οχι και εχεις smartphone το google σε παει παντου και με ακριβεια και το βρηκα πολυ ευχρηστο στο εξωτερικο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Moto G με 130 ευρώ και βάζεις την εφαρμογή HERE WeGo μακράν ο καλύτερος πλοηγός στην αγορά , έχει τα πάντα όλα . Μην πετάξεις τα λεφτά σου σε MLS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Λογο δουλειας , τα εχω πεθανει ολα τα gps προγραματα και τα βαζω στην σειρα

 

1-Copilot

 

2-Sygic

 

3-Tom Tom

 

4-Igo  ( Βεβαια ,οπως παλια που γνωριζαμε μονο το IGO και DESTINATOR , τωρα με την νεα εκδοσει ισως περασει πρωτο το  IGO NEXT).

Τα καλυτερα γραφεικα τα εχει 1-TomTom, 2-Sygic , 3-Copilot ,4- Igonext  ( πιστευω πως θα παρει την θεση 2)

 

Στο Destinator ,δεν υπαρχει τιποτα θετικο , οι χαρτες φαινονται σαν να ειναι φωτοτυπια.

Θα μου πειτε μα εχεις και τα 4 ? ναι και τα 4 γιατι σε καθε περιοχη εχουν και καποιες διαφορες.....εαν βεβαια μου πειτε θα παω Τουρκια , τοτε θα σας πω , Πρωτα το navigon  και μετα το IGONEXT , το εχουν αγορασει οι Τουρκοι  (οι εταιρεια BASARSOFT)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Moto G με 130 ευρώ και βάζεις την εφαρμογή HERE WeGo μακράν ο καλύτερος πλοηγός στην αγορά , έχει τα πάντα όλα . Μην πετάξεις τα λεφτά σου σε MLS.

Θα μιλήσω για το πρόγραμμα της MLS το Destinator. Να γνωρίζετε οτι η υποστήριξή τους είναι για 3 χρόνια, μετά σου λένε να αγοράσεις καινούργιο αν έχεις κάποιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο μενα θα ηθελα ενα gps, κινητο ή ταμπλετ ακυρωνονται, Θα προτιμουσα αγορα απο το e-shop, Kριτηρια οσο πιο οικονομικο με χαρτεςΕλλαδαςπου αναβαθμιζονται, ιντερνετ δε θα εχω για πολυ ακομα, θα διαβασω ομως τα μηνυματα την επομενη βδομαδα και θα απαντησω. Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...