Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το Google Play Store στο Chrome OS για να τρέχεις Android apps στο Chromebook σου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίτα να δεις που για κάποιους

η έννοια της κατασκοπείας δε διαφέρει είτε σε παρακολυθεί ο επιτήδειος ιδιώτης είτε η φιλάνθρωπος Google

 

αλλά καταλαβαίνω πως η Google είναι φίλος μας

Όσο φίλος σου είναι ο ISP, η msft, η aapl, κλπ. Όλα τα εμπορικά ΛΣ αναπτύσσονται από εν' δυνάμει επιτήδειους ιδιώτες.

 

Anyway είσαι εκτός. Ο Gi0 αναφέρθηκε ξεκάθαρα σε ασφάλεια και όχι ιδιωτικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Όσο φίλος σου είναι ο ISP, η msft, η aapl, κλπ. Όλα τα εμπορικά ΛΣ αναπτύσσονται από εν' δυνάμει επιτήδειους ιδιώτες.

 

Anyway είσαι εκτός. Ο Gi0 αναφέρθηκε ξεκάθαρα σε ασφάλεια και όχι ιδιωτικότητα.

Κοίτα να δεις που τελικά δε μας κατασκοπεύει η M$ και τα 10άρια.

Γιατί αλλιώς λεγότανε τόσο καιρό, κι αλλιώς τα κάνουμε γυριστρούλα τα ίδια που λεγόντουσαν.

 

By the way, δε χρειάζεται ο Gi0 συνήγορο, μια χαρούλα συζήτηση κάνει ο 'ανθρωπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα να δεις που τελικά δε μας κατασκοπεύει η M$ και τα 10άρια.

 

Αυτό που πολλοί λένε για παρακολούθηση από τη Microsoft, Apple, Google...πραγματικά με ξεπερνάει. Την ίδια ώρα που όλα αυτά τα κάνουν από τη sim του κινητού, τόσο απλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς, στη τελική ένα BlueStacks.

 

Το Bluestacks δεν το θεωρω καθολου καλη λυση αφου σερνεται με ολη την σημασια της λεξης.. Σε i7 με 8gb ram και SSD το εσβησα γιατι ηταν σπασιμο νευρων ακομα και το ανοιγμα του Viber.. Συν του οτι μετά απο λιγους μηνες πιανει τόσο χώρο όσο και ένα σχετικά σύγχρονο παιχνίδι (ενω σβηνεις συνεχεια οτι σε αναγκαζει να εγκαταστησεις).

 

Η πιο γρηγορη λυση που εχω δοκιμασει είναι το Arc Welder το οποιο εχει διαλυθει εντελως και δεν τρεχει σχεδον τιποτα σε Chrome.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα να δεις που τελικά δε μας κατασκοπεύει η M$ και τα 10άρια.

Γιατί αλλιώς λεγότανε τόσο καιρό, κι αλλιώς τα κάνουμε γυριστρούλα τα ίδια που λεγόντουσαν.

Το τί έκανες εσύ είναι δικό σου θέμα.

Εξακολουθείς όμως να είσαι εκτός, αφού άλλο θέμα η ασφάλεια, άλλο η ιδιωτικότητα.

 

By the way, δε χρειάζεται ο Gi0 συνήγορο, μια χαρούλα συζήτηση κάνει ο 'ανθρωπος.

BTW, κ' εγώ μια χαρά συζήτηση κάνω.

Διαφωνείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλη μια αποδειξη οτι η google προσπαθει να προσεγγισει τα desktop μεσω του mobile λειτουργικου της το android.

Το αναποδο κανει η MS η οποια θελει να προσεγγισει το mobile λειτουργικο της μεσω των Windows των desktop. Για να δουμε ποια θα τα καταφερει καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τί έκανες εσύ είναι δικό σου θέμα.

Εξακολουθείς όμως να είσαι εκτός, αφού άλλο θέμα η ασφάλεια, άλλο η ιδιωτικότητα.

 

BTW, κ' εγώ μια χαρά συζήτηση κάνω.

Διαφωνείς;

Εγώ γυριστρούλα δεν κάνω με τα δικά μου σχόλια.

Μάλλον δεν το έπιασες το υπονοούμενο.

 

Για πες τώρα λοιπόν που κάνεις και κουβέντα,

μας παρακολουθεί η Google όπως και η M$;

 

Μια φορά η ασφάλεια και η ιδιωτικότητα είναι θέματα αλληλένδετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξαφνικα η αποκτηση ενος Chromebook αποκτα ρεαλισμο. Απο εκει που μου ηταν αδιαφορο... τώρα... τωρα ειναι αλλιως. Ενα Chromebook με ολους τους σενσορες ομως που εχει ενα κινητο.

 

Το Android market ειναι μεγάλη ιστορια... μακάρι να ειχανε και τα windows native δυνατοτητα για apks. Θα γινοταν σαφως ποιο χρησιμα και χρηστικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γυριστρούλα δεν κάνω με τα δικά μου σχόλια.

Μάλλον δεν το έπιασες το υπονοούμενο.

Θα το δείξει η νεκροψία.

 

Για πες τώρα λοιπόν που κάνεις και κουβέντα,

μας παρακολουθεί η Google όπως και η M$;

Αυτό εμπίπτει στο ζήτημα της ιδιωτικότητας και όχι της ασφάλειας όπως αρχικά διατυπώθηκε.

 

Γι' αυτό το λόγο είσαι εκτός.

Security ειπα σε περιπτωση που δεν ηταν αρκετα ξεκαθαρο, oχι privacy. Καποιο λογο θα χα που το εθεσα ετσι.

Ν'est ce pas?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα η διαφορά Android-ChromeOS είναι στον Chrome ο οποίος στο δεύτερο OS τρέχει natively και με τα extensions του.

 

Δεν είναι mobile browser. Είναι ο γνωστός βαρύς desktop Chrome.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...